Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Targetowanie reklam
Bondar91
post 28.03.2019, 22:13:11
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 102
Pomógł: 0
Dołączył: 16.01.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Siemka,
Ostatnio zastanawiam się nad tematem targetowania reklam, mianowicie chodzi mi bardziej o to jak to działa. Załóżmy sytuację mamy sobie duży portal, wchodzą na niego różni ludzie , i każdemu jest wyświetlany konkretny baner, zastanawia mnie to jak to działa, jakim cudem można wyświetlić dla danego użytkownika to na czym był załóżmy kilka dni i nie kupił a po kilku dniach wyświetla mu się to jako reklama na WGL innej stronie. Nie wiem czy w odpowiednim miejscu wstawiłem zapytanie jaka nie to proszę nie usuwaćsmile.gif. Po głowie chodzi mi rozwiązanie takie że za to odpowiadają cookiesy tylko jestem ciekawy jeżeli serio tak jest , co musi być w tych cookiesach. Z góry dzięki za odpowiedzi;)
Go to the top of the page
+Quote Post
dublinka
post 29.03.2019, 06:32:48
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 594
Pomógł: 66
Dołączył: 22.02.2008
Skąd: Dublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To dziala na zasadzie jak szukarka. Wpisujesz fraze i masz wyniki. W tym przkladzie wynikiem sa reklamy firm / stron ktore wykupily kampanie reklamowa. Byc moze to ciastka. Gdzies musza siedziec informacje ktorych szukales.
Np. Google ma swoje kampanie. Jesli wykupisz i wpiszesz konkretne slowa kluczowe ktore beda powiazane z Twoją branżą to takiemu delikwentowi MOZE ale nie jest tona 100% wysw sie reklama Twojej firmy.
Zalezne to zapewne jest od jeszcz wielu czynnikow jak region, poprawnosc tresci na stronie, slowa ktore byly uzyte podczas wyszukiwania (zauwaz ze najpierw musisz uzyc przegladarki i wyszukac cos a potem masz reklamy np na fb, onecie itp. To jakby wciskannie na sile wynikow wyszukiwania po raz kolejny.

Ten post edytował dublinka 29.03.2019, 06:40:29


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 29.03.2019, 08:17:33
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W skrócie:
Wchodzisz sobie na stronę sklepu. Tam na dzień dobry dostajesz ciacho. Na prawie każdej stronie jest skrypt JS (równie dobrze może być to pixel) ktory wysyła na zdalne serwery ifo takie jak:
- hash nadany tobie (zapisany w ciachu)
- różne info np. jakie produkty przeglądasz itp

Potem idziesz do koszyka sobie i już system ma strakowane co chciałeś kupić.

Potem latasz sobie po stronach i taki pixel jeśli gdzieś się trafi to znowu zaciąga sobie dane o twoim hashu i serwuje reklamy dopasowane do Ciebie Oczywiście mechaniki za tym stojące są dość skomplikowane ale tak to +/- wygląda.
Go to the top of the page
+Quote Post
Bondar91
post 29.03.2019, 22:28:04
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 102
Pomógł: 0
Dołączył: 16.01.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ok dzięki Panowie za.odpowiedzi smile.gif A mając załóżmy te dane u siebie , jak myślicie trzeba mieć potężny sprzęt i zasoby żeby to obsłużyć? Czy może mając np dane o użytkowniku po swojej stronie, są może jakieś oprogramowania do tego gotowe , czyli ja posiadam dane one obsługują je;)
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20.04.2024 - 05:11