Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Programowanie - od czego zacząć?
MichałK
post 2.09.2012, 17:10:32
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 10
Pomógł: 0
Dołączył: 2.02.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
Pewnie było już wiele takich pytań, nawet i czytałem wiele odpowiedzi na nie... ale ciągle nie mogę się zdecydować i znaleźć dobrej drogi nauki.
Chciałbym się uczyć głównie w kierunku webmasterstwa, aczkolwiek nie wykluczam w przyszłości C++ czy czegoś innego - człowiek ucyz się całe życie.
O moich zdolnościach, html - podstawy opanowane, czasem tylko muszę się upewnić w wujku googlu.
I zawsze chciałem coś więcej, najbardziej PHP, ale spotykałem się z różnymi opiniami, żeby najpierw się nauczyć C bądź C++, a znów przy C++ były namowy do Pascala, spotkałem się tez z namowami do Perla...
I po prostu nie jestem już w stanie sam ocenić, od czego najlepiej zacząć.
To kwestia pierwsza od czego zacząć.
Kwestia druga, książki czy kursy w Internecie?
Widziałem, że opinie są podzielone, dla mnie ważne jest by, było tłumaczone co to zmienna itd. a nie, przyjmowane, że użytkownik wie, z czym spotkałem się w jednej książce pożyczonej o C++.
Po prostu w każdym kursie, jakby zakładnao, że któregoś języka się już naucyzłem i te pojęcia są mi znane - a nie są.
Także, prosiłbym o rady, jakieś źródła, wolę kursy niż manuale, bo w manualach nie wiem od czego zacząć i się gubię.
Z góry dzięki za każdą pomoc.
PS:
Nie sugerowac się sygnaturą tongue.gif, to było dawno i nieprawda, nic nie kumam smile.gif.


Ten post edytował MichałK 2.09.2012, 17:11:04


--------------------
Powoli zaczynam kumać PHP :)
Używam:
Vista
Ked2
AQQ
Go to the top of the page
+Quote Post
jacobson
post 2.09.2012, 17:39:05
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 468
Pomógł: 36
Dołączył: 14.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nauka programowania to nie tylko skladnia. Mozesz znac skladnie dla wielu jezykow programowania ale najwazniejsze to logicznie myslec. Jezeli chcesz sie uczyc php to ucz sie go. Na necie jest mnostwo tutoriali dla zielonych jak i dla bardziej zaawansowanych. W ksiazkach masz wszystko bardziej szczegolowo opisane i czesto tez masz przyklady i np jakies zadania zeby pocwiczyc. Musisz po prostu zaczac. Zrob sobie stronke w html i np dopisz do niej prosty system logowania. Potem go mozesz ulepszyc, zabezpieczyc itp
powodzenia
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 10:13