Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Zasady panujące na forum News

1. Posty w tym forum są poddawane moderacji więc nie dodawaj ich kilka razy.
2. Akceptujemy tylko wartościowe wiadomości o php lub pochodnych
3. Publikacja newsa na wortalu po moderacji oscyluje w granicach 30min
4. Wstawiane grafiki powinny mieć maksymalną szerokość 357px

Zapraszamy do uzupełniania wortalu o ciekawe informacje :)

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Spawn Framework 1.2.9
Spawnm
post 21.09.2010, 17:48:44
Post #1





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




Dziś ukazała się nowa wersja Spawn Framework o numerze 1.2.9.
Spawn Framework 1.2.9 oprócz kilku optymalizacji przynosi nam również nowe metody smile.gif

Nowe metody dla sf_image:
* negate()
* brightness($arg)
* contrast($arg)
* colorize($r, $g, $b, $alpha)
* edgedetect()
* meanRemoval()
* smooth($arg)
* width()
* height()
* getInfo()

Dodatkowo:
Modyfikacje w sf_image - resize(), trueResize()
Usprawnienie w sf_db , sf_orm - count()
Usprawnienie sf_view - __toString().
Rozbudowa sf_valid o metodę validAll()

Najnowszą wersję można pobrać z http://spawnframework.com/download
Go to the top of the page
+Quote Post
Zyx
post 21.09.2010, 18:51:24
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 952
Pomógł: 154
Dołączył: 20.01.2007
Skąd: /dev/oracle

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jak przy kolejnej wersji nie poprawisz kłamstwa, że Twój framework niby to "implementuje MVC", to tak go zjadę u siebie na blogu, że się nie pozbierasz smile.gif. Twój kod nie ma nic wspólnego z tym wzorcem, poza tym, że się te trzy elementy nazywają modelem, widokiem i kontrolerem. Tworzysz framework - OK, Twoja wola i nic mi do tego, ale za takie ogłupianie ludzi i propagowanie największej herezji wzorców projektowych powinno się rozstrzeliwać bez sądu smile.gif. Co prawda wtedy mogłaby zginąć cała społeczność Ruby'ego i większość twórców frameworków PHP, ale porządek być musi!

Ten post edytował Zyx 21.09.2010, 18:54:31


--------------------
Specjalista ds. głupich i beznadziejnych, Zyx
Nowości wydawnicze: Open Power Collector 3.0.1.0 | Open Power Autoloader 3.0.3.0
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 21.09.2010, 19:07:06
Post #3





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




To twoja opinia.
Jeśli chcesz porozmawiać o tym czy obecne frameworki są MVC załóż osobny temat, tutaj prosił bym bez offtopu i flame.
Go to the top of the page
+Quote Post
marcio
post 21.09.2010, 19:26:17
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 291
Pomógł: 156
Dołączył: 23.09.2007
Skąd: ITALY-MILAN

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Cytat(Spawnm @ 21.09.2010, 20:07:06 ) *
To twoja opinia.
Jeśli chcesz porozmawiać o tym czy obecne frameworki są MVC załóż osobny temat, tutaj prosił bym bez offtopu i flame.

To nie opinia, tylko stwierdzenie faktow, dlaczego mamy oczerniac ludzi?


--------------------
Zainteresowania: XML | PHP | MY(SQL)| C# for .NET | PYTHON
http://code.google.com/p/form-builider/
Moj blog
Go to the top of the page
+Quote Post
wookieb
post 21.09.2010, 19:49:11
Post #5





Grupa: Moderatorzy
Postów: 8 989
Pomógł: 1550
Dołączył: 8.08.2008
Skąd: Słupsk/Gdańsk




Ej panowie wystarczy tak? Spawnm dostał już wystarczająco dużo informacji i opinii na temat jego FW.
ZYX Po twoim OPT2 też można jeździć jak po psie więc spokojnie z opiniami.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Crozin
post 21.09.2010, 20:28:29
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 476
Pomógł: 1306
Dołączył: 6.08.2006
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
ZYX Po twoim OPT2 też można jeździć jak po psie więc spokojnie z opiniami.
Zjedź, byle by konstruktywnie. To sranie MVCem, który MVCem nie jest na lewo i prawo jest irytujące po prostu.

Co do wątku: będziesz informował o każdej nowej wersji "nie głównej"? OK, wydasz wersję 2 napisz nowy wątek, a nie śmieć takimi "pierdołami" (10 "drobnych" zmian). Szczególnie, zważywszy na fakt, grupy w jakiej jesteś.
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 21.09.2010, 20:31:15
Post #7





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




Crozin - ok, myślę że to tyle w temacie/dziale newsów.
Go to the top of the page
+Quote Post
Zyx
post 21.09.2010, 21:01:55
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 952
Pomógł: 154
Dołączył: 20.01.2007
Skąd: /dev/oracle

Ostrzeżenie: (0%)
-----


O, czyli jest jakiś limit na ilość krytyki, jaką dany projekt może otrzymać, po osiągnięciu którego autor może popaść w samozachwyt? Dobrze wiedzieć - zapamiętam sobie te słowa i Ci je przy stosownej okazji wypomnę, zwłaszcza "gdy będziesz jeździł po OPT jak po psie" smile.gif.

Spawnm -> każda krytyka może być uznana za czyjąś opinię, a jeśli Ci to tak bardzo przeszkadza i konkretną uwagę nt Twojego konkretnego projektu nazywasz "offtopem i flejmem", to naprawdę, życzę powodzenia w dalszym jego rozwoju. Na przyszłość zastrzeż sobie w poście, że dozwolone są tylko pochwały i po problemie, albo pogódź się z tym, że wystawienie projektu na widok publiczny narazi go na ogień mniej lub bardziej konkretnej krytyki.

Koniec mojego w tym temacie.


--------------------
Specjalista ds. głupich i beznadziejnych, Zyx
Nowości wydawnicze: Open Power Collector 3.0.1.0 | Open Power Autoloader 3.0.3.0
Go to the top of the page
+Quote Post
wookieb
post 21.09.2010, 21:06:28
Post #9





Grupa: Moderatorzy
Postów: 8 989
Pomógł: 1550
Dołączył: 8.08.2008
Skąd: Słupsk/Gdańsk




Obiecuję, że jak znajdę czas na porównania OPT to bardzo ładnie spiszę Ci listę twoich grzechów snitch.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 21.09.2010, 21:18:48
Post #10





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




@Zyx - mówiąc o offtop i flame miałem na myśli że nie chcę w tym temacie kolejnej debaty czy obecne fw są mvc, czy w php da się uzyskać mvc itd.
Krytykę przyjmuję chętnie , bez niej pewnie wiele rzeczy w fw nadal by kulało. Jednak interesuje mnie krytyka co do samej budowy, tego co zrobiłem a nie tego czy dany user jest za mvc czy mvp.
(kolejne posty o wciskani ludzkości kitu z mvc czy mvp proponuję pisać już w innym temacie ew. przemilczeć. )
Go to the top of the page
+Quote Post
Zyx
post 21.09.2010, 22:19:34
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 952
Pomógł: 154
Dołączył: 20.01.2007
Skąd: /dev/oracle

Ostrzeżenie: (0%)
-----


OK, a jakbym Ci napisał właśnie ad. budowy, że w miejscu X masz np. nieprawidłową implementację wzorca "Adapter", bo wyszła Ci "Fasada"? To przynajmniej, skoro robisz dla tego konkretnego wzorca projektowego jakieś dziwne wyjątki, nie nazywaj go wzorcem projektowym i wtedy absolutnie będzie mi zwisać, czy w Twoim frameworku jest "FrontController" czy "UkeleleMbawana".

Natomiast by nie było, konkretna uwaga do wsparcia: stronę, dokumentację itd. zrobiłeś po angielsku, a roi się w niej od elementarnych błędów. Co jak co, ale gubienie "s" w czasownikach 3 os. lp. czasu present simple, gubienie liczby mnogiej czy totalne ignorowanie faktu, że w języku angielskim zasadniczo nie ma podziału na rodzaj męski lub żeński, już bardzo mocno razi.


--------------------
Specjalista ds. głupich i beznadziejnych, Zyx
Nowości wydawnicze: Open Power Collector 3.0.1.0 | Open Power Autoloader 3.0.3.0
Go to the top of the page
+Quote Post
skowron-line
post 21.09.2010, 23:00:08
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 340
Pomógł: 542
Dołączył: 15.01.2006
Skąd: Olsztyn/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Moja propozycja jest taka żebyś umieścił swojego fw w dziale "Algorytmy, i inne bajki" i tam dorzucał post o nowych wersjach i aktualizacjach i tam niech się toczy dyskusja na jego temat (inni tak robią). A jak już będzie na tyle popularny że do zliczenia użytkowników będzie potrzeba więcej niż jednej ręki to wtedy warto będzie pisać w dziale news. Teraz robi się tylko śmietnik, zachowaj się jak na moda przystało i zrób z tym porządek.


--------------------
I'm so fast that last night I turned off the light switch in my hotel room and was in bed before the room was dark - Muhammad Ali.
Peg jeżeli chcesz uprawiać sex to dzieci muszą wyjść, a jeżeli chcesz żeby był dobry ty też musisz wyjść - Al Bundy.

QueryBuilder, Mootools.net, bbcradio1::MistaJam
http://www.phpbench.com/
Go to the top of the page
+Quote Post
darko
post 22.09.2010, 02:47:16
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 885
Pomógł: 463
Dołączył: 3.10.2009
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dokładnie nie analizowałem całości kodu z braku czasu, ale zdziwiło mnie, że rozszerzenie pliku w klasie sf_file rozpoznajesz w ten sposób:
$ext = substr( $fileName, strrpos( $fileName, '.' )+1 );
zamiast posłużyć się funkcją pathinfo, a na końcu przy teście typu mime używasz zdeprecjonowanej funkcji mime_content_type laugh.gif Co proponuję w zamian? Jakkolwiek to zabrzmi - proponuję w ogóle odpuścić sprawdzanie rozszerzenia i typu mime pliku jako zabiegi nieskuteczne. Kolejna sprawa to obsługa wysyłki wiadomości mailowych. Brakuje mi możliwości słania maili przez smtp. Po klasie sf_math spodziewałbym się czegoś więcej niż przeliczania hex -> rgb i odwrotnie chyba, że piszesz sobie tzw. "narzędziówkę" w konkretnym celu i z konkretnym planem. Ten kawałek kodu:
defined('SPAWNM') OR die('No direct access allowed.');
jak żywcem z Joomli wycięty biggrin.gif
To takich kilka moich uwag na szybko i jak na tę porę. Nie przeglądałem kodu pod kątem realizacji założeń FW, ani MVC. Tak czy siak życzę powodzenia w dalszych pracach i oby ludzie tam klikali przycisk "Przekaż darowiznę" smile.gif
ps kolorystyka i logo Twojego projektu trochę przypomina logo Zend Framework smile.gif


--------------------
Nie pomagam na pw, tylko forum.
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 22.09.2010, 08:56:37
Post #14





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




Hmm o pathinfo zapomniałem, fajnie że napisałeś smile.gif

Cytat
przy teście typu mime używasz zdeprecjonowanej funkcji mime_content_type

Użył bym finfo gdyby nie fakt że jest od 5.3. Wydam kiedyś fw w wersji 2 dla php5.3 to na pewno się to zmieni.

Cytat
Ten kawałek kodu:
defined('SPAWNM') OR die('No direct access allowed.');
jak żywcem z Joomli wycięty biggrin.gif

Zdziwię cię ale nigdy nie pobrałem jomli i nie zaglądałem do jej kodu.
Bajer z zabezpieczaniem plików przez defined jest stary jak świat a spotkać go można w większości projektów open-source.

Cytat
ps kolorystyka i logo Twojego projektu trochę przypomina logo Zend Framework

http://forum.php.pl/index.php?showtopic=157348
Go to the top of the page
+Quote Post
cojack
post 28.09.2010, 17:59:24
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 80
Dołączył: 31.05.2008

Ostrzeżenie: (20%)
X----


Cytat(Zyx @ 21.09.2010, 23:19:34 ) *
OK, a jakbym Ci napisał właśnie ad. budowy, że w miejscu X masz np. nieprawidłową implementację wzorca "Adapter", bo wyszła Ci "Fasada"? To przynajmniej, skoro robisz dla tego konkretnego wzorca projektowego jakieś dziwne wyjątki, nie nazywaj go wzorcem projektowym i wtedy absolutnie będzie mi zwisać, czy w Twoim frameworku jest "FrontController" czy "UkeleleMbawana".

Natomiast by nie było, konkretna uwaga do wsparcia: stronę, dokumentację itd. zrobiłeś po angielsku, a roi się w niej od elementarnych błędów. Co jak co, ale gubienie "s" w czasownikach 3 os. lp. czasu present simple, gubienie liczby mnogiej czy totalne ignorowanie faktu, że w języku angielskim zasadniczo nie ma podziału na rodzaj męski lub żeński, już bardzo mocno razi.


Weźcie go zbanujcie.


--------------------
cojack blog - mój blog (na jakiś czas off).
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem" - moja domena
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 28.09.2010, 18:30:46
Post #16





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Cytat
Ten kawałek kodu:
defined('SPAWNM') OR die('No direct access allowed.');
jak żywcem z Joomli wycięty biggrin.gif

Tysiące skryptów korzysta z podobnej konstrukcji... O.o

Cytat
Weźcie go zbanujcie.

Ekhm, niby czemu?

On tak ma. biggrin.gif


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
cojack
post 29.09.2010, 13:09:28
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 80
Dołączył: 31.05.2008

Ostrzeżenie: (20%)
X----


Poza tym Zyx już sie popisał swoją prze ogromną wiedzą na goldenline. Także teraz się odgryza, a po OPT można jeździć jak po łysej kobyle. Wookieb++


--------------------
cojack blog - mój blog (na jakiś czas off).
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem" - moja domena
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 29.09.2010, 13:49:37
Post #18





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




~cojack, daj już spokój. Macie sobie coś do wyjaśnienia -> PW. Nie wszyscy muszą/chcą czytać, jak sobie nawzajem wyrywacie zabawki w piaskownicy i leci któryś potem do mamy, że nasypał piasku w oczy...


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
Crozin
post 29.09.2010, 14:54:17
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 476
Pomógł: 1306
Dołączył: 6.08.2006
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chodzi o ten wątek: http://www.goldenline.pl/forum/1902151/wad...-zalety-opt/s/3 ? Nie czytałem całości (3-cią stronę już sobie odpuściłem), ale:

1. Wypowiedzi Zyxa były merytoryczne
2. Na zarzuty starał się odpowiedzieć porządnie, argumentując swoje poglądy (słuszne czy nie to już inna kwestia)

Ty natomiast (na co zresztą zwrócono Ci i tam uwagę) rzucałeś jakieś personalne docinki, nie przedstawiłeś ani jednego merytorycznego/konstruktywnego argumentu. Cytując jednego z "inteligentów" tamtej dyskusji: weź się doucz... prowadzić dyskusję.
Go to the top of the page
+Quote Post
cojack
post 29.09.2010, 15:45:52
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 80
Dołączył: 31.05.2008

Ostrzeżenie: (20%)
X----


O ile "merytorycznie" tzn mijać się z prawdą, to były merytoryczne bo mądrze brzmiały i na tym by się kończyło.


--------------------
cojack blog - mój blog (na jakiś czas off).
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem" - moja domena
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 17:38