Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> zrobietaniej.pl, Serwis aukcyjny gdzie licytuje się w dół
Dejmien_85
post 27.10.2016, 09:42:29
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 251
Pomógł: 23
Dołączył: 23.04.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Pyton_000 @ 21.10.2016, 20:18:01 ) *
A małe to już nie? Chyba łatwiej małemu przystosować stronę niż wielkiemu kolosowi.


Masz rację z tym, że mniejsze aplikacje jest łatwiej dostosować.

Sądzę jednak, że małym graczom, którzy dopiero zaczynają biznes, nie zależy tak bardzo na użytkownikach z IE6, czy takich, którym JS nie działa. To jest mniejszość.

Jeśli masz duża firmę, na której stronie dziennie pojawia się 1 000 000 0000 użytkowników, to 1% jest poważną liczbą i mogą skupiać się na wsparciu dla osób z IE6, albo z nie działającym JS.

Ale jeśli pójdziesz do firmy, która na swojej stronie ma ruch rzędu kilkuset lub kilku tysięcy ludzi i powiesz im, że chcesz wprowadzić obsługę dla osób bez JS, wtedy biznes szybko zweryfikuje wartość takiej inwestycji.

Wydaje mi się, że o jakość tak naprawdę dbamy tylko my, programiści, a managerowie i biznes mają te rzeczy kompletnie w D***, bo dla nich liczą się tylko terminy i kasa.

Biorąc pod uwagę to, że większość projektów nad którymi pracowałem składało się z klienta AngularJS/React i API, to nie wyobrażam sobie co by powiedzieli managerowie i biznes, gdybyśmy przedstawili im pomysł wprowadzenia wsparcia dla IE6, albo dla osób u któruch JS nie działa. Musielibyśmy napisać drugą aplikację.

Sądzę, że w dzisiejszych czasach przeglądarki nie mogą sobie pozwolić na nie-obsługiwanie JS-a. A takimi tematami raczej zajmują się tylko ogromen korpo. Mniejsze firmy nie stać jest na zapewnienie takiego wsparcia. Nasze teorie i idee to jak maluszek, którego na przejeździe kolejowym rozjeżdża pociąg pod nazwą "biznes". Termin, termin, kasa, kasa.

Programista vs Biznes:
https://youtu.be/qIYutqFFxDM?t=36s

Zespół programistów vs Biznes
https://www.youtube.com/watch?v=qIYutqFFxDM...tu.be&t=58s

Ten post edytował Dejmien_85 27.10.2016, 09:50:43
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 27.10.2016, 13:15:26
Post #22





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Dejmien_85 @ 27.10.2016, 10:42:29 ) *
Biorąc pod uwagę to, że większość projektów nad którymi pracowałem składało się z klienta AngularJS/React i API, to nie wyobrażam sobie co by powiedzieli managerowie i biznes, gdybyśmy przedstawili im pomysł wprowadzenia wsparcia dla IE6, albo dla osób u któruch JS nie działa. Musielibyśmy napisać drugą aplikację.

Sądzę, że w dzisiejszych czasach przeglądarki nie mogą sobie pozwolić na nie-obsługiwanie JS-a.


I pomyśleć, że było się trzeba trzymać standardów, to byście nie musieli pisać dwa razy tej samej aplikacji. A jak podejdziesz z tematem do osób niedowidzących lub niewidomych? Powiesz im "sorry, nie mamy kasy żeby wspierać WCAG, ponieważ robimy programy tylko w JS - kup sobie lepszy czytnik lub zatrudnij opiekunkę, niech Ona Ci czyta treść strony generowanej dynamicznie". Mam jakieś deja vu... Lata mijają, a są ludzie którzy nadal nie wiedzą, że JS jest tylko dodatkiem, ale racja nowe pokolenia, nowe technologie... szkoda że nawyki też nowe, a nowe nie znaczy lepsze.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
kayman
post 27.10.2016, 13:22:14
Post #23





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 556
Pomógł: 40
Dołączył: 20.07.2012
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Comandeer @ 21.10.2016, 20:23:34 ) *
Problem w tym, że IE6 ma 1% masochistów


a wśród nich w ciul softów które jak wynika z user_agent zgłaszają się jako ie6,7,8,9 -> czasami user_agent jest robiony losowo

nie przejmował bym się ie aż do wersji 10/bieżącej i walił takim błąd 404 i po sprawie

Ten post edytował kayman 27.10.2016, 13:58:58
Go to the top of the page
+Quote Post
Comandeer
post 27.10.2016, 22:00:04
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 268
Pomógł: 254
Dołączył: 11.06.2009
Skąd: Świętochłowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Sądzę jednak, że małym graczom, którzy dopiero zaczynają biznes, nie zależy tak bardzo na użytkownikach z IE6, czy takich, którym JS nie działa. To jest mniejszość.

I do znudzenia: każdy może nie mieć JS – nawet Ty czy ja. "Każdy" to nie jest mityczna "mniejszość". To nie jest 1%, ale losowy procent. Postrzeganie JS jako coś, co działa zawsze, jest jednym z podstawowych błędów.
Cytat
Biorąc pod uwagę to, że większość projektów nad którymi pracowałem składało się z klienta AngularJS/React i API, to nie wyobrażam sobie co by powiedzieli managerowie i biznes, gdybyśmy przedstawili im pomysł wprowadzenia wsparcia dla IE6, albo dla osób u któruch JS nie działa. Musielibyśmy napisać drugą aplikację.

Na Zachodzie już doszli do tego, że dostępność jest ważniejsza od liczby ficzerów i kładzie się ją na pierwszym miejscu – zwłaszcza jeśli dostarcza się krytyczną usługę. Zresztą jeśli aplikacja nie potrafi dostarczyć podstawowej funkcjonalności (rendering po stronie serwera), to coś jest z nią nie tak.
Cytat
Sądzę, że w dzisiejszych czasach przeglądarki nie mogą sobie pozwolić na nie-obsługiwanie JS-a

Sądzę, że mylisz niedziałający JS z wyłączonym JS.
Cytat
Nasze teorie i idee to jak maluszek, którego na przejeździe kolejowym rozjeżdża pociąg pod nazwą "biznes".

I właśnie ten duży biznes został tyle już razy sparzony przez kwestie dostępności, że teraz dmucha na zimne.
Cytat
a wśród nich w ciul softów które jak wynika z user_agent zgłaszają się jako ie6,7,8,9 -> czasami user_agent jest robiony losowo

UA Sniffing jest złą praktyką od 10 lat, która powinna być używana w ostatecznej ostateczności, gdy nie ma żadnego innego sensownego sposobu sprawdzenia, co przeglądarka obsługuje. W innym wypadku sami się prosimy o kłopoty.
Cytat
nie przejmował bym się ie aż do wersji 10/bieżącej i walił takim błąd 404 i po sprawie

A akurat prezes firmy, która jest Waszym największym klientem, miał IE 10 (lub Chrome'a za takowego się podającego) i pozamiatane wink.gif
Cytat
Mam jakieś deja vu... Lata mijają, a są ludzie którzy nadal nie wiedzą, że JS jest tylko dodatkiem, ale racja nowe pokolenia, nowe technologie... szkoda że nawyki też nowe, a nowe nie znaczy lepsze.

Oj tak…


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 28.10.2016, 11:02:07
Post #25





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Trochę się offtop zrobił, ale autorowi tematu może się to przydać.

Analogiczna sytuacja jest z CSS. Dużo ludzi używa boostrapa, w zasadzie jest to standard i na swoich stronach wkleja link CDN, co jest uzasadnione faktem iż odczyt z cache przeglądarki będzie po prostu szybszy.
Jednak niewielki procent osób robi to tak:

Cytat
<link rel="stylesheet" href="//maxcdn.bootstrapcdn.com/bootstrap/3.3.6/css/bootstrap.min.css">
<link rel="stylesheet" href="./bootstrap/3.3.6/css/bootstrap.min.css">


W ten sposób serwis się nie rozleci jeśli padnie CDN, jego połączenie po https, lub wynikną inne problemy np. z naszym operatorem


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
Headamon
post 21.11.2016, 01:06:44
Post #26





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 12
Pomógł: 1
Dołączył: 1.10.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Stronka jest prosta, ładna i przejrzysta, mi się podoba. Nie zauważyłem problemów z rozjeżdżaniem się strony.
Go to the top of the page
+Quote Post
makaronczyk
post 1.02.2017, 13:56:33
Post #27





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 10
Pomógł: 0
Dołączył: 1.02.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


fajna strona, ale przede wszystkim pomysł oryginalny. ciekawa konkurencja do np fiverra.
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 18.04.2024 - 15:05