Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Re-start, Jak wyjść z tego błota?
Zodiak
post 11.11.2011, 01:30:03
Post #1





Grupa: Zablokowani
Postów: 12
Pomógł: 0
Dołączył: 12.08.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Prośba, do osób które działają w tej branży o wyrażenie swojej opinii w kwestie zleceń i rozwijania swoich zdolności jako szeroko rozumianego "webmastera" i oferowane tego innym, legalnie(no podatki trzeba jakieś tam płacić) wink.gif ale bez KAJDAN typu zakładania firmy.

Pytanie:

W czym jestem gorszy jeśli nie mam firmy? Tylko PR wchodzi tu w grę?

Szczerze przyznam, trochę się w tym pogubiłem i choć przez ostatnie kilka lat ciągle się uczę to wypadłem z obiegu jakieś 2 lata temu, to znaczy minimalny zarobek był, ale straciłem to tempo i zapał, co jest cenniejsze od pieniędzy.

Teraz jestem w takim oto punkcie:

Mam kilka naprawdę świetnych domen(które mogą się zmarnować, bo nie zarobię nawet na wystawienie ich na allegro) - do tej pory sprzedawałem domeny na allegro, wydaje mi się że miałem do tego nosa, bo zarejestrowana za 12 zł rzadko sprzedawała się poniżej 100zł, częściej było to ~200-500zł.

Posiadam kupę niesprzedanych szablonów pod CMS'y. Tworzyłem szablony do phpbb3/przemo, wordpress na zamówienie, ludzie widząc portfolio decydowali się zlecić mi to i owo, więc w tym również wydaje mi się nie radziłem sobie nieźle.

Wykonywałem loga, dodawałem do katalogów, modyfikowałem skrypty... Ciężko wymienić co umiem, co wiem, siedzę w tym od 4 lat, więc możesz sobie porównać na jakim poziomie byłeś (lub będziesz) po 4 latach czytania i próbowania, to już jakiś wskaźnik.

Nie proszę tu nikogo o złoty przepis na biznes ale jeśli ktoś potrzebuje pomocnika to chętnie w czymś pomogę, przy okazji sam się nauczę czegoś więcej. (nie wymagam zapłaty!)

Jak wyjść z tego bagna braku zleceń i braku nadziei? To jest to na czym się najlepiej znam a perspektywy pracy u mnie w okolicy są nędzne jeśli nie żadne... Myślę że to by mnie uratowało, poza tym marnować tyle lat nauki!?
Trzeba się wziąć za siebie! wink.gif Ale kurde... Od czego zacząć?!

Ile można zarobić na godzinę w mojej sytuacji, z moim doświadczeniem? Co jest pewnego w tej dziedzinie. Wykonuje - dostaje wynagrodzenie. Coś w tym stylu mnie interesuje, narzazie daruję sobie "dochód pasywny" i bycie "rentierem". Właśnie dlatego nie wpisałem w google "jak zarobić"... Wolę spytać żywych ludzi niż czytać obiecanki o górach złota. Dziadek mi mówił "bez pracy nie ma kołaczy", nie wiedziałem co to kołacze, ale wiem że miał rację wink.gif

Co byś doradził? Co ty byś zrobił na moim miejscu? A może potrzebujesz najemnika, lub spytać o coś? Chętnie pomogę w czymkolwiek a wiem że mogę się do czegoś przydać, tym bardziej że chce w końcu ruszyć z miejsca, więc to będzie z korzyścią dla obu stron.

Trochę się rozpisałem, bo czuje że to jest to: albo teraz się ruszę albo ginę w natłoku tych wszystkich "e-biznesmenów", grzybów po deszczu. Lata ciężkiej nauki i praktyki mają być stracone? Tak nie może być...

Temat dla mnie ważny, więc proszę o jakąkolwiek pomoc, ale jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji również może się podłączyć:
"Co począć na takim zakręcie, w takim kryzysie".

Pozdrawiam.

Ten post edytował Zodiak 11.11.2011, 01:31:57
Go to the top of the page
+Quote Post
lobopol
post 11.11.2011, 07:49:57
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 729
Pomógł: 346
Dołączył: 4.04.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Po pierwsze mówisz o doświadczeniu, pokaż coś co pozwoli nam stwierdzić jakie jest rzeczywiście. Już był tu programista z 6 letnim doświadczeniem, a pisał jak początkujący. Opisz co potrafisz i w jakim stopniu, zaprezentuj jakieś swoje projekty/fragmenty kodu
Po drugie własna firma daje kilka bonusów (ale są też i minusy), głównym bonusem jest możliwość wystawiania faktur (ile mi projektów przez to przechodzi koło nosa :/)
Po trzecie załóż sobie temat w dziale giełda z dokładnym opisem co potrafisz i linkiem do portfolio, kilka ofert pracy tak znalazłem.
Po czwarte przeglądaj fora krajowe/zagraniczne i portale ogłoszeniowe gdzie pojawiają się oferty zleceń i zgłaszaj się do pracy


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
ixpack
post 11.11.2011, 09:33:42
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 248
Pomógł: 55
Dołączył: 1.06.2010
Skąd: mam to wiedzieć?

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja mam doświadczenia tyle, ile tu jestem (php). To co piszesz nie robi na mnie wrażenia - jakieś takie "do zrobienia rzeczy". Nie studiowałem - uczę się sam.
Pewnie masz świadomość o istnieniu czegoś, o czym sam nie słyszałem - ale to nie ważne. Ważna jest wyobraźnia. Tobie jej nie brak - bo napisałeś tu. Do tego też potrzebny był pomysł smile.gif.

Dam jeden pomysł -sam go chcę zrobić, ale oddaję go do użytku publicznego: Framework - baza, pobierająca potrzebne komponenty z chmury, gdzie miałbyś konto i dobierał preferowane zestawy klas, zestawów klas swoich i użytkowników. Klasy powinny być pisane pod otwartą licencją, a głosowanie i opinie pokażą, co jest lepsze, popularniejsze. Taki "wormart" dla programistów. Mi brak czasu, ale z chęcią używałbym takie narzędzie. Tylko doklejam do kodu małą klaskę, ustawiam api klucz, hasło i działam. Spory, ambitny pomysł. IMO FW pobiłby inne - bo byłby i prosty i rozbudowany - zależnie od użytkownika. Niech mi nikt nie pisze, że jest to niemożliwe. Jest możliwe.


--------------------
Łatwo jest być odważnym za murami własnego zamku.
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 11.11.2011, 13:38:15
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Freelancerka z doskoku to (tak wynika z moich obserwacji) średni pomysł na zarabianie. Sam zlecam trochę rzeczy "drobnych" typu grafika etc. Szczerze mówiąc jestem w szoku jakie rzeczy można dostać w zamian na portalu zlecenia.przez.net. Fakt faktem, że 90% ofert to totalna porażka, ale praktycznie w każdej aukcji znajdzie się ktoś, kto zrobi na prawdę dobrą robotę za przysłowiowe kilka piw. Np. ostatnio za całkiem dobrze wykonaną ulotkę a5 zapłaciłem 100zł netto (dwustronna). Za spory layout z wieloma elementami zapłaciłem 500zł netto ( w tym 3 podstrony i strona główna). Jeśli ktoś ma doświadczenie i wie czego szukać, to na prawdę można trafić na "młodego zdolnego" lub "grafika dorabiającego po godzinach" - fakt, że trzeba wyłowić perełki, ale zlecając jakiejś małej agencji ryzyko jest chyba zbliżone.

Jeśli chodzi o zlecenia to zlecam tylko firmom, bo jest to dla mnie znak, że ktoś poważnie podchodzi do tego co robi oraz mam gwarancję jakiegoś śladu po zleceniu. Miałem kiedyś sytuację, że zlecałem layout i dostałem w odpowiedzi praktycznie gotową koncepcję (choć tego nie wymagałem w ogłoszeniu) - okazało się po chwili szukania, że to layout z templatemonster - gdybym go, kupił i wdrożył to nawet nie miałbym praw do jego użytkowania i śladu po transakcji. Także ogólnie firma w moim odczuciu dla wielu zlecających jest ważna i przede wszystkim będzie ważnym argumentem przy jakiś poważniejszych zleceniach. Nie wyobrażam sobie np. dużej firmy zlecającej czegoś na "gębę" - bo niby jak później mieliby za to zapłacić, przecież kierownik nie wyłoży ze swojej kieszeni, a aby zrobić przelew z konta firmowego musi być jakaś podstawa ku temu. W umowy zlecenia nikt się nie będzie bawił bo to sporo papierków do wymiany (trzeba zawrzeć umowę, zapłacić podatek, wysłać pit na koniec roku podatkowego do zleceniobiorcy etc).

Co do pomysłu na zarabianie - w Twojej sytuacji poszukałbym etatu i próbował się czegoś nauczyć. Jak trochę ogarniesz rynek i będziesz wiedział kto i za co płaci, jakie usługi są potrzebne etc, wtedy będziesz mógł myśleć o zarabianiu na swój rachunek.
Go to the top of the page
+Quote Post
Zodiak
post 11.11.2011, 13:50:51
Post #5





Grupa: Zablokowani
Postów: 12
Pomógł: 0
Dołączył: 12.08.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hmm, athabus, mówisz etat - nie mam kompletnie żadnego formalnego wykształcenia. Czyli chyba jestem kompletnie zdany sam na siebię.

Nie napisałem że jestem PHP'owcem, programistą z 4 letnim doświadczeniem, ale webmasterem - proszę tego nie mylić. wink.gif

HTML & CSS - 3,5/4 - Zrobię dowolną stronę, ładną i zgodną ze standardami. Tworzę jednak strony proste, takie lubię, bez zawijasów, czy można tutaj nie paść łupem grafików którzy tworzą "wybuchowe" szablony, gdzie przerost formy nad treścią wydaje się im zaletą?

PHP & MYSQL -1/4 - Biorąc pod uwagę że dopiero się tego uczę, a za sobą mam już pojętą "całą resztę", myślę że nauczę się tego szybko, bo już nie będę musiał się dokształcać z podstaw innych niż programowanie.

Design - jak już pisałem po obejrzeniu moich prac większość ludzi decydowała się zlecić akurat mi, więc myślę że mam jakiś graficzny instynkt. smile.gif

Pozycjonowanie, wiem jak działa, jak pozycjonować, mogę dodawać ręcznie do katalogów, daje to bardzo dobry efekt. Lepszy niż zaplecza czasami.

Takie pytanie do Was: Czy decydując się na zlecanie komuś czegoś wybieracie na siłę firmę, obojętnie od tego czy ktoś prywatny ma lepsze pracę, czy może wybieracie prywatną osobę bo ma "wystrzałowe portfolio" i efekciarskie zawijasy(nikomu niepotrzebne zbytnio) na swoich pracach?

Czy na moim miejscu byś tworzył wielodziałowe portfolio z ofertą, czy dla każdej dziedziny inne?

Jak wygląda zarabianie przez internet dzisiaj. Z perspektywy laika:

1. Początkujący wpisuje w google np "praca przez internet", tam wyskakuje mu strona, nikt nie obiecuje pracy, obiecuje za to zyski, "nic nie będziesz musiał robić - tylko się zapisz/wpłać/kup to" - często, najczęściej tak jest. I te strony są najwyżej w google i psują wizerunek dla całego rynku.

2. Ktoś wpłaca, dostaje coś dzięki czemu zarobi bez pracy, no i zarabia? NIE, zarobił ten kto obiecał zarobek. Nie jest to często wina osoby "sprzedającej sposób", często porostu kupujący, ten chcący zarabiać ma zbyt mało motywacji by zrobić coś więcej. Ale czy to tylko wina, początkującego że nie zrobił nic więcej? Może został po prostu wprowadzony w błąd?

Najważniejsze co chcę zrobić to zmienić podejście do tej branży, pokazać że nie jest tak trudno osobie prywatnej zarobić trochę na pomocy drugiej osobie, bez konieczności efekciarstwa marketingowego i zbędnego balastu w postaci firmy.

Sam mam schody teraz, ale gdy wyjdę na prostą, będę chciał wyprowadzić na prostą też innych w podobnej sytuacji, by ten rynek nie został ostatecznie oceniony przez wszystkich zawiedzionych jako gówniane obiecanki. Branża ma potencjał, a przez nieodpowiedzialne podejście niektórych może się stoczyć.
Najgorsze co możemy zrobić to nic nie robić!

Dlatego ja zabieram się do pracy. Jeśli chcesz współpracować, porozmawiać, zapraszam na moje GG, jak już mówiłem potrzebuję tylko osób gotowych do pracy, bo sam jestem gotowy, mam doświadczenie, domeny(baaardzo fajne wink.gif ), pomysł na ciekawą działalność, potrzebuje tylko, kogoś SPRAWNEGO z kim będę mógł przedyskutować kilka spraw, jakiegoś impulsu który wyrwie mnie z tego "bezrobocia".

Ostatnio wysłałem 13 odpowiedzi na zlecenia które mógłbym wykonać, napisałem że oczywiście, "zrobię to jak należy, zaczynam nawet zaraz", z 13 odpowiedzi dostałem 1 odpowiedź "Ja też obecnie szukam zleceń". Pomijając to po co ktoś kto umię to zrobić samodzielnie, piszę zlecenie że szuka osoby(by wkurzać ludzi?!), to stosunek 13:0, nie naprawa optymizmem, aczkolwiek próbuję dalej...

Czy naprawdę jest tak źle? Chodzi mi o małą ilość konkretnych zleceń, czy kryzys nie jest tylko przez to że ktoś zamiast brać się do roboty myśli sobie "i tak mi się nie uda, przecież jest kryzys", tak kryzys sam się napędza, dlatego warto przestać gadać jak to jest źle, znaleźć powód i to naprawić, takim sposobem wyjdzie się z każdego kryzysu.

Nie wiem czy jest chociaż jedna osoba która przeczyta moje wypociny w całości, ale liczę na jakąś dyskusję tutaj lub zapraszam na podany wyżej numer gg(najlepiej).

Ten post edytował Zodiak 11.11.2011, 14:09:05
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 11.11.2011, 14:11:21
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Odnośnie Twoich doświadczeń z pozyskiwaniem zleceń, to ogólnie imo szukasz w złych miejscach. Trzeba zrozumieć, że szukanie zleceń na portalach typu zlecenia.przez.net to nie jest pomysł na zarabianie. Jest tam kupa ludzi szukających pracy, konkretne zlecenia pojawiają się bardzo rzadko (widać po jakości opisów, że 2/3 to dzieciaki, które mogą ci zaoferować doładowanie komórki). Efekt tego jest taki, że gdy pojawia się konkretny zlecający, który chce wydać pieniądze to dostaje oferty za tak śmieszne pieniądze, że głowa boli. Ja sam z tego korzystam, bo byłbym naiwny, gdybym płacił 5 razy więcej za coś co mogę mieć prawie za darmo. Niemniej takie miejsca nie są dobrym sposobem na szukanie zleceń.

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie szukać zleceń to niestety Ci nie pomogę - nigdy tego nie robiłem. Coś mi jednak mówi, że jak w wielu innych branżach najważniejsze jest zacząć. Musisz złapać kilku dobrych klientów, którzy polecą Cię dalej lub chociaż nawiązać współpracę z jakąś poważną agencją interaktywną. Jak trafisz w odpowiedni krąg ludzi i będziesz dobry to zlecenia popłyną same. Jak jednak zacząć? Tego niestety Ci nie powiem - zresztą pewnie wiele znaczenia ma też szczęście aby trafić na odpowiednich ludzi.
Może też być tak, że Twój poziom jest taki, że masz szansę jedynie na pozyskiwanie nisko płatnych zleceń od pana Czesia i po prostu nic z tym nie zrobisz. Pokaż swoje portfolio, to może ktoś kompetentny się wypowie.

Co do reszty Twojej wypowiedzi - to szczerze mówiąc nie ogarniam o czy piszesz - nie mogę wyłapać wątku. Mam niejasne wrażenie, że szukasz kogoś, kto zrobi Ci coś za co powinieneś zapłacić w zamian za udział w przyszłych zyskach - może się jednak mylę bo piszesz bardzo mętnie.
Go to the top of the page
+Quote Post
Zodiak
post 11.11.2011, 14:29:27
Post #7





Grupa: Zablokowani
Postów: 12
Pomógł: 0
Dołączył: 12.08.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(athabus @ 11.11.2011, 14:11:21 ) *
nie mogę wyłapać wątku.


Skup się smile.gif Chodzi mi szczególnie o to jak osoby postrzegają tą branżę: "banda dzieciaków, lepiej poszukać firmy", co nie znaczy że firma zrobi to lepiej, często "dzieciak" zrobi to lepiej, tak jak piłkarz pierwszy raz powołany do reprezentacji zagra lepiej niż stary wyjadacz.
Tylko nikt nie daje szansy ludziom młodym bez firmy... Jak mają więc rozwinąć swoje usługi i stać się "firmami" by wreszcie odbierać zlecenia - błędne koło.

Poza tym taka dumna nazwa jak firma to dla mnie prędzej 2 zdolnych gimnazjalistów którzy przykładają się do tego co robią, niż 20 ludzi pierdzących w stołek i śpiących na biurkach, bo "szef się w wk**wi", a wypłata musi być. Tym bardziej wolę gimnazjalistów-nałogowców webowych niż Pana Stefana który z pytania na śniadanie dowiedział się że można w e-biznesie stać się milionerem, założył firmę jednoosobową(jak to w ogóle brzmi? biggrin.gif ) i postanowił zamieszać(popsuć) rynek.
Nigdy nie ma popytu na rzecz nową, a takie rozlazłe "firmy" jadą tylko utartymi ścieżkami bo stawiają pieniądz na pierwszym miejscu, jak ma być postęp gdy wmawia się wszystkim że ta rozlazłość jest lepsza?

Cytat(athabus @ 11.11.2011, 14:11:21 ) *
Mam niejasne wrażenie, że szukasz kogoś, kto zrobi Ci coś za co powinieneś zapłacić w zamian za udział w przyszłych zyskach


Przeciwnie! Oferuje swoją pomoc, za darmo - wiem że w tych pasożytniczych czasach trudno w to uwierzyć... smile.gif Chce się uczyć i nabrać wprawy na nowo.

Ok, każdy zrobi jak chce, przykro tylko patrzeć że nawet jak chce pomóc, to i tak nikt tego nie chce.

Ten post edytował Zodiak 11.11.2011, 14:46:37
Go to the top of the page
+Quote Post
Niktoś
post 11.11.2011, 14:52:35
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 195
Pomógł: 109
Dołączył: 3.11.2011

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Cytat
Ok, każdy zrobi jak chce, przykro tylko patrzeć że nawet jak chce pomóc, to i tak nikt tego nie chce.

Ludzie po prostu się boją, że padną ofiarą oszustwa.Ileż to wałków ,jest na tym świecie.
Go to the top of the page
+Quote Post
Zodiak
post 11.11.2011, 15:16:28
Post #9





Grupa: Zablokowani
Postów: 12
Pomógł: 0
Dołączył: 12.08.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No wiadomo, ale jak oszukać może osoba która nie chce zapłaty? smile.gif Dobra, bo wyjdę na naciągacza, mniejsza o to - przecież nie o tym jest ten temat smile.gif .

Ten post edytował Zodiak 11.11.2011, 15:17:10
Go to the top of the page
+Quote Post
lobopol
post 11.11.2011, 15:19:37
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 729
Pomógł: 346
Dołączył: 4.04.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Najlepsza opcja pokaż swoje prace i fragment kodu, może ktoś chętny na współpracę się znajdzie.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Niktoś
post 11.11.2011, 15:26:28
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 195
Pomógł: 109
Dołączył: 3.11.2011

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Cytat
No wiadomo, ale jak oszukać może osoba która nie chce zapłaty?

Przykładowo,ktoś udostępnia Tobie kod, żebyś pod to layouta zrobił.Ty zabierasz kod modernizujesz go nieznacznie,robisz do tego layouta i masz gotowy produkt nad którym ktoś pracował dość długo.Nieraz takie chocki się zdarzały.
Temat: Kradziez oprogramowania

Ten post edytował Niktoś 11.11.2011, 15:28:24
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 11.11.2011, 15:34:18
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Zodiak @ 11.11.2011, 14:29:27 ) *
Skup się smile.gif Chodzi mi szczególnie o to jak osoby postrzegają tą branżę: "banda dzieciaków, lepiej poszukać firmy", co nie znaczy że firma zrobi to lepiej, często "dzieciak" zrobi to lepiej, tak jak piłkarz pierwszy raz powołany do reprezentacji zagra lepiej niż stary wyjadacz.

Złóż zlecenie na zlecenia.przez.net to przekonasz się, że ta "branża", o której piszesz to właśnie banda dzieciaków. Zobacz jakiej jakości są portfolia etc. Ja rozumiem, że w wieku 15 lat świat widzi się inaczej, ale fakty są takie, że mało która osoba w tym wieku jest w stanie robić prace na poziomie. Zdarzają się wyjątki i sam takie znam, ale co do zasady 90% takich ofert to prosta droga do jakiegoś gniota.

Cytat(Zodiak @ 11.11.2011, 14:29:27 ) *
Tylko nikt nie daje szansy ludziom młodym bez firmy... Jak mają więc rozwinąć swoje usługi i stać się "firmami" by wreszcie odbierać zlecenia - błędne koło.

Ale co rozumiesz przez dawanie szansy - każdy wybiera taką usługę, która wg. jego oceny jest najlepsza dla niego. Kto ma dawać szansę? Jak np. duża firma ma zlecić Tobie wykonanie czegoś, skoro nawet nie może Ci legalnie zapłacić w prosty sposób. Ktoś ma się bawić w wypełnianie stada papierków - nie ma na to czasu, woli przyjąć fakturę.

Cytat(Zodiak @ 11.11.2011, 14:29:27 ) *
Poza tym taka dumna nazwa jak firma to dla mnie prędzej 2 zdolnych gimnazjalistów którzy przykładają się do tego co robią, niż 20 ludzi pierdzących w stołek i śpiących na biurkach, bo "szef się w wk**wi", a wypłata musi być. Tym bardziej wolę gimnazjalistów-nałogowców webowych niż Pana Stefana który z pytania na śniadanie dowiedział się że można w e-biznesie stać się milionerem, założył firmę jednoosobową(jak to w ogóle brzmi? biggrin.gif ) i postanowił zamieszać(popsuć) rynek.

Ale każdy kiedyś zaczynał. Coś spowodowało, że dana firma się wybiła. Jeśli jesteś od niej lepszy to sprzedawaj swoje usługi - mamy wolny rynek. Wierz mi, że prywatne firmy nie zatrudniają osób do pierdzenia w stołek, tylko specjalistów adekwatnych do obsługiwanych klientów.
Sam zlecam prace osobom młodym bo tak jest taniej, ale też jestem świadom, że przez to mam więcej pracy, bo osoby bez doświadczenia trzeba ciągle nadzorować. Nowy grafik nawet jeśli ma talent to nie zawsze zna się na useability czy też przygotowaniu designu do cięcia. Tak to już jest, że wiedza przychodzi z doświadczeniem i za to się płaci firmie.

Cytat(Zodiak @ 11.11.2011, 14:29:27 ) *
Nigdy nie ma popytu na rzecz nową, a takie rozlazłe "firmy" jadą tylko utartymi ścieżkami bo stawiają pieniądz na pierwszym miejscu, jak ma być postęp gdy wmawia się wszystkim że ta rozlazłość jest lepsza?

Każdy popyt trzeba wykreować. Sam produkt to dopiero początek historii.

Cytat(Zodiak @ 11.11.2011, 14:29:27 ) *
Przeciwnie! Oferuje swoją pomoc, za darmo - wiem że w tych pasożytniczych czasach trudno w to uwierzyć... smile.gif Chce się uczyć i nabrać wprawy na nowo.
Ok, każdy zrobi jak chce, przykro tylko patrzeć że nawet jak chce pomóc, to i tak nikt tego nie chce.

Mówię tylko o swoim wrażeniu - mówisz o tym, że chcesz pomagać innym osobom - często widzę, że takie wątki idą w pewnym kierunku. Nie mówię, że tak jest w Twoim przypadku. Mówię o tendencji.
Go to the top of the page
+Quote Post
Zodiak
post 11.11.2011, 17:13:28
Post #13





Grupa: Zablokowani
Postów: 12
Pomógł: 0
Dołączył: 12.08.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(athabus @ 11.11.2011, 15:34:18 ) *
mamy wolny rynek.


Cytat(athabus @ 11.11.2011, 15:34:18 ) *
np. duża firma ma zlecić Tobie wykonanie czegoś, skoro nawet nie może Ci legalnie zapłacić w prosty sposób. Ktoś ma się bawić w wypełnianie stada papierków -



Bardzo PO-WOLNY rynek.


No tak athabus, chce pomagać ludziom i idę w pewnym kierunku... W kierunku rozwoju, ale widzę że będzie ciężko...

Ten post edytował Zodiak 11.11.2011, 17:18:16
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 13.11.2011, 16:22:12
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Zodiak @ 11.11.2011, 17:13:28 ) *
Bardzo PO-WOLNY rynek.


Nie mieszajmy w to polityki. Po prostu musisz zrozumieć, że każda większa firma nie może ot tak sobie zrobić przelewu komuś. Na to musi być jakiś papier - najlepiej faktura, bo inaczej musisz zostać przez firmę zatrudniony (czy to na etaty czy na jakąś umowę). Nie wiem czego w tym nie rozumiesz - tak jest na całym cywilizowanym świecie.

Cytat(Zodiak @ 11.11.2011, 17:13:28 ) *
No tak athabus, chce pomagać ludziom i idę w pewnym kierunku... W kierunku rozwoju, ale widzę że będzie ciężko...

Ależ oczywiście, że będzie ciężko. Nic co jest coś warte nie przychodzi łatwo. Musisz tylko zrozumieć, że wiele osób budzi się pewnego dnia z "misją" lub "super pomysłem". Często np. jest to otwarcie portalu albo zorganizowanie się w jakąś grupę robiącą coś. Potem okazuje się, że i tak z tego nic nie wychodzi, bo zarówno inicjatorowi (który na domiar złego zazwyczaj ma podejście ja mam pomysł, a wy to zróbcie) jak i członkom zapał (którzy z jakiegoś powodu nie chcą robić nic za darmo nie mając pewności wynagrodzenia) szybko przemija. Dodatkowo z reguły są to osoby bardzo młode, które nie wiedzą jak działa świat - nie wiedzą jakie np. wiążą się koszty związane z legalnym prowadzeniem firmy, przez co ich szacunki już od początku są oparte na złych założeniach.

Nie piszę jednak, że Ci się nie uda. Jeśli nie jest to słomiany zapał nie poparty żadnymi argumentami to życzę ci powodzenia. Dobrym pomysłem i ciężka pracą na pewno można wiele osiągnąć - z naciskiem na ciężką pracę, bo jak prześledzisz wszelkie osoby, które coś osiągnęły, to zobaczysz, że nawet super hiper pomysł byłby niczym, gdyby ktoś go nie zrealizował swoją ciężką pracą. Nawet pójdę dalej - większość pomysłów jest dość trywialna, ale została dobrze zrealizowana.
Go to the top of the page
+Quote Post
Zodiak
post 13.11.2011, 20:29:56
Post #15





Grupa: Zablokowani
Postów: 12
Pomógł: 0
Dołączył: 12.08.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(athabus @ 13.11.2011, 16:22:12 ) *
Nie mieszajmy w to polityki.


Chodziło mi o to że jest to powolny, mnie np i innych w podobnej sytuacji dyskwalfikujący, nie ma to nic wspólnego z Platformą(a zresztą, kto wie...) tongue.gif .

Dzięki za wszystkie rady, chciałem jeszcze dodać że nie chodzi mi tutaj o zysk(może później smile.gif ), ale o to jak nie zginąć w gąszczu grzybów po deszczu, bo to będzie trudne jak wskazują(bardzo logicznie) prognozy dla tego rynku.

Dlatego rozumiem ze ciągłe doskonalenie się jest najważniejsze, pytam więc o jakiś "stabilizator formy": zatrudnić się na praktyki: co począć bez wykształcenia?! Zrobić kursy które dały by mi certyfikat, jakiś papierek że "znam się na tym"? (jakby portfolio nie wystarczało... To właśnie rozumiem przez tą "po-wolność" bo wolnością tego nazwać nie można

Ale proszę o odpowiedź na pytanie pogrubionym, powyżej, bo naprawdę potrzebuje czegoś co da mi motywację do nauki i doskonalenia praktyki i nie zgnięcia w tym najtrudniejszym chyba obecnie rynku.

Ten post edytował Zodiak 14.11.2011, 01:02:26
Go to the top of the page
+Quote Post
lobopol
post 13.11.2011, 21:39:16
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 729
Pomógł: 346
Dołączył: 4.04.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przede wszystkim jak już kilka razy nadmieniłem zrób portfolio w którym pokażesz swoje prace, to co potrafisz. Pokaż na nim przykładowy kod .itd. Zareklamuj się, bez tego nie będziesz miał zleceń. Dodatkowo opisz dokładnie na swoim portfolio co potrafisz robić na zasadzie:
-umiem ciąć grafikę do html przykładowa praca: link
-jestem masterem jquery link z przykłądami użycia
-robię genialny kod php link do przykładowej aplikacji najlepiej ze źródłem do ściągnięcia
-tworzę grafiki : screeny
itd.

Kursy fajna sprawa, ale szczerze to tylko kilka certyfikatów php jest pożądanych na polskim rynku (a i to rzadko)

Tu naprawdę nie ma filozofii.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 23.04.2024 - 20:38