Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [AJAX] Zabezpieczenie skryptu
dado
post 29.04.2006, 07:17:21
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 193
Pomógł: 2
Dołączył: 12.04.2004
Skąd: Częstochowa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie mogłem niestety znaleźć odpowiedzi na trapiący mnie problem przez wyszukiwarkę więc pytam. Mam taki problem buduję małą aplikację sieciową dla firmy na ajaxie.
Schemat tak jak wszedzie:

Kod
PLIKI.HTML -> AJAX -> PLIK.php+SQL


I tu pojawia mi się problem zabezpieczenia ppliku php przed dostępem bezpośrednim. W pliku html w js można przecież sobie zobaczyć do jakiego pliku php się odwołuje z jakimi parametrami i odwoływać się bezpośrednio do pliku php jakimiś url Injection automatem kilkarazy na sekundę nawet.

i Tu jest mój problem jak zabepieczyć plik php tak aby był dostepny tylko dla ajaxa z pliku html.

mogę zamiast pliku html zrobić plik php i uruchomoć sesje wtedy wyglądało by to tak:

Kod
PLIK.php(+SESJA) -> AJAX(+SESJA ?) -> PLIK.php+SQL(sprawdza czy jest zmienna x w seji jak jest zwraca dane jak nie wiadomo :)
)

problem jest tylko w tym przypadku jeden: nie wiem jak przekazać parametry sessji przez ajax do piku.php+sql.

Może ktoś z was zderzył ię juz z tym problemem. Nie mogę niestety odwoływać się do pliku php położonego wyżej niż public_html .
Będę wdzieczny za kazdy link podpowiedź lub pomysł.
Go to the top of the page
+Quote Post
TomASS
post 29.04.2006, 09:16:13
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 660
Pomógł: 13
Dołączył: 9.06.2004
Skąd: Wrocław i okolice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zakładam, że autoryzacje masz zrobionę na sesjach.
  1. <?php
  2. $_SESSION['aut']=1;
  3. ?>

Jeśli tak, to zrób zamiast pierwszego pliku html, plik php. W którym oczywiście sprawdzasz autoryzację. W pliku JS nic nie robisz. Do pliku 'PLIK.php+SQL' także dodajesz autoryzację.

Cytat
nie wiem jak przekazać parametry sessji przez ajax do piku.php+sql.

Nie musisz przekazywać.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 16:41