Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Jak wejść w SF3
smagul
post 27.02.2017, 15:48:27
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 81
Pomógł: 4
Dołączył: 17.02.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Klient chce realizować spory projekt wykorzystując własne zasoby developerskie.
Zasoby przyzwyczajone do pracy w zf1 a jako technologia do realizacji tego projektu wybrana jest zf3 (nie wnikajmy czemu, takie wymogi).

Zespół składa się z ok. 4 dev i teraz pytanie mam jak wejść w temat by nie popsuć wszystkiego na samym początku.
- szkolenia, przy 4 dev to będzie koszt jakieś 8k PLN
- zatrudnić jakiegoś szkoleniowca/programistę seniora, który wprowadzi piłkę w grę i przez miesiąc będzie prowadził audyty kodu i stanowił zaplecze kompetencyjne. Koszt pewnie wyższy.
- niech poczytają w internetach, koszt zerowy a błędy i tak by były popełniane. W końcu na własnych błędach człowiek uczy się najlepiej.
Go to the top of the page
+Quote Post
viking
post 27.02.2017, 16:30:41
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 365
Pomógł: 1114
Dołączył: 30.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Drugie chyba najlepsze. We framework nie wchodzi się ot tak więc czytać mogą ale też dobrze żeby ktoś ich naprowadzał. Ja z Zendem zaczynałem od v0.7,teraz Expressive i ZF3 a nie powiedziałbym że wszystko jest jasne i jakimś ekspertem jestem. Raz że bugi (zwłaszcza solidne na zend-db) a drugi, że co chwila jest coś commitowane na kluczowych komponentach. Zmienia się też PSR (np ostatnio PSR-11 co powoduje zmiany w całym systemie zależności - Interop\Container od którego wszystko w tym fw zależy).


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 27.02.2017, 16:31:50
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zdecyduj się czy ZF3 czy SF3 wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 06:54