Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Propozycja artykułu - "Różnice między proceduralnym, a objektowym PHP"
ixpack
post 6.05.2011, 09:58:27
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 248
Pomógł: 55
Dołączył: 1.06.2010
Skąd: mam to wiedzieć?

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam taką propozycję, aby ktoś kompetentny (nie ja...) napisał artykuł o podstawowych różnicach między obiektowym i strukturalnym (proceduralnym, liniowym - ile jeszcze określeń?) PHP.

Dlaczego? Dwa razy czytałem książkę o OOP... Jedynie pobieżnie czytałem podrozdział o różnicach pomiędzy tymi dwoma światami. A różnice są i jeżeli np. (tak jak ja, ale dzięki odpowiedzi mike'a w tym wątku zacząłem czytać książkę po raz 3ci i...) uważasz, że programowanie obiektowe to takie w którym jedynie używasz klas, obiektów, narzędzi i przeplatasz to z liniowym php - to jesteś w błędzie. Pewien jestem, że przyda się to każdemu samoukowi.

Edit: Żeby jakaś mądra głowa nie wpadła na pomysł "że jest to oczywiste" - nie nie jest to oczywiste, może zapomnieliście już te czasy, że nawyk ze struktur przenikał wasze kody od szpiku... Ale ja nie i dlatego chcę pomóc mnie podobnym, którzy "jeżdżąc dieslem - myślą że olej silnikowy jest nie potrzebny". Około 19:00 dopiszę "punkty" jakie moim zdaniem powinny znaleźć się w takim artykule, bo fakt "mądre głowy" nie do końca mogą wiedzieć o co mi chodzi. Peace Y

Ten post edytował ixpack 6.05.2011, 10:17:04


--------------------
Łatwo jest być odważnym za murami własnego zamku.
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
toaspzoo
post 9.05.2011, 20:46:47
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 778
Pomógł: 84
Dołączył: 29.07.2010
Skąd: Gliwice / Pławniowice Mistrz niezmordowanej klawiatury.

Ostrzeżenie: (20%)
X----


~"PHP, Apache, Mysql od Podstaw"~ nie pamiętam do końca tytułu, bo dawno czytałem, wyd. Helion.
Na allegro można kupić jeszcze chyba


--------------------

LS Easter egg <
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 11:39