Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Projekty widmo
pyro
post 30.06.2013, 10:06:55
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Leniwy niedźwiedziu, mógłbyś sam albo komuś zaproponować dział / kategorię o nazwie (thx to !*!) "projekty widmo", gdzie lądują oferty, w których nie jest proponowane bezpośrednie wynagrodzenie tylko "przyszłościowe / niepwewne / tego typu".


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 30.06.2013, 10:20:38
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




Propozycje zlozyc mozesz sam, masz od tego dział "Opinie, pytania, propozycje", naprawdę nie musisz tej roboty zwalać na miśka, który jak sam powiedziałeś jest leniwy. A na przyszłość uzywaj PW smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 30.06.2013, 10:23:13
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Za długo już jestem na tym forum, żeby jeszcze nie wiedzieć, że wymieniony dział jest tylko na pokaz, a składane tam propozycje lądują w kosmicznej przestrzeni zapomniane, opuszczone, abandoned.... bo administracji się nie chce ruszyć dupala ;p


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 30.06.2013, 10:41:15
Post #4





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




Ja tam jestem tez na forum dlugo i akurat sprawy zwiazane z forum przez administracje są zawsze rozwazane. A ze nie zawsze po mysli zglaszajacego to inna sprawa smile.gif
Za chwile wydzielę posty bo robisz smietnik tutaj smile.gif

edit: przenioslem
Co do tematu: osobiscie nie widze sensu na nowy dzial na takie tematy. Jest dodawany tag WOLONTARIAT i od razu widac o co chodzi. Takie tematy pojawiają sie stosunkowo rzadko.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 30.06.2013, 11:04:11
Post #5





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Również nie widzę sensu w tworzeniu osobnego działu, zwłaszcza że (moim zdaniem) nie wszystkie oferty z "potencjalnym" wynagrodzeniem należy wrzucać do tego samego wora. Niektórzy faktycznie poszukują wspólników, a nie jeleni do pracy - a zgodnie z ideą nowego działu - oba tematy powinny się tam znaleźć.

Uważam, że kluczowe jest wydzielenie faktycznych ofert pracy ("praca oferowana") od reszty ogłoszeń maści wszelakiej smile.gif. Natomiast część z "ogłoszeń maści wszelakiej" nie zawierająca wynagrodzenia* dostaje stosowny tag. Myślicie, że jest sens to komplikować?

*50% z 0pln to nadal pustka na koncie.
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 30.06.2013, 11:23:05
Post #6





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




Ja bym jednak był za działem 'Oferty współpracy'. I nie powiedział bym że tego typu ofert jest mało.
Oczywiście nie wszystkie tego typu oferty są na tym samym poziomie, ale to samo można powiedzieć o ofertach z 'praca oferowana' czy 'poszukuję'.
Od dość długiego czasu widać podział działu 'poszukuję' na dwa typy tematów i warto by było jednak je rozdzielić.
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 30.06.2013, 14:49:16
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jestem za, ponieważ widzę różnicę miedzy określeniem "wolontariat" a "przyszłościowe / niepewne / tego typu, w ogóle mam tylko pomysł" jeśli chodzi o sposób wynagrodzenia. I autor takiego tematu dostałby etykietę na start "z tą Panią/Panem nie pracuj bo stracisz czas", krótko i na temat.

Jednak znając tępo wprowadzanych zmian, to nie nastąpi, a wiem to po sobie... ehhh żeby doba miała więcej niż 24 godziny.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
kamil4u
post 30.06.2013, 15:28:53
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 350
Pomógł: 512
Dołączył: 4.01.2009
Skąd: Wrocław / Świdnica

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Z drugiej strony każdy ma swój rozum i jak widzi ogłosznie "przyszłościowe / niepewne / tego typu" to chyba sam może stwierdzić "z tą Panią/Panem nie pracuj bo stracisz czas" i nie potrzeba do tego ingerencji administratorów, a raczej oczywistym jest, że ktoś taki niechętnie będzie dodawał ofertę do działu "magiczne oferte"


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
c1chy
post 30.06.2013, 15:46:41
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 72
Pomógł: 16
Dołączył: 21.06.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie wszystkie oferty, są projektami widmo z tego co zrozumiałem smile.gif jeżeli ktoś faktycznie ma możliwość wniesienia do projektu, kontaktów, reklamy, marketingu itd. jednak potrzebuje wspólnika od spraw technicznych i proponuje udział w ewentualnych zyskach to jest raczej ok.

Niezbyt długo jestem na forum jednak wydaje mi się, że powinien znaleźć się dział Współpraca gdzie można by było dodawać ogłoszenia typu "poszukuję wspólnika". Jednak dział ten również powinien mieć swój standard jeżeli potencjalny wspólnik jest tak leniwy że nie chce mu się napisać co on wnosi do współpracy i czego potrzebuje to takie ogłoszenia powinny lądować w koszu, pozostała część ogłoszeń mogłaby sobie w takim dziale leżakować i nikomu nie działaby się krzywda.

Specjalnie napisałem o standardzie ogłoszeń, ponieważ nie widzę nic sensownego w ogłoszeniu typu:

"Mam pomysł, który przebije facebooka / allegro / google potrzebuję programisty, który to wszystko napiszę a jak mama da kieszonkowe to kupię hosting" myślę że podobne ogłoszenia powinny być z miejsca kasowane przez moderatorów.


--------------------
devstrefa.wordpress.com
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 30.06.2013, 16:03:50
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@kamil4u - temat moderatora z takim tagiem to byłoby coś hairysmiley.png


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 30.06.2013, 16:39:19
Post #11





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




Nikt sam nie bedzie wkladal wlasnej oferty do dzialu "Projekt widmo". A na jakiej podstawie moderator ma tam wlozyc? A moze akurat dana oferta docelowo jest naprawde ok? Moim zdaniem tag WOLONTARIAT zalatwia sprawe


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 30.06.2013, 17:06:39
Post #12





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




A na jakiej podstawie mamy decydować o tym czy propozycja zakłada rozsądną formę współpracy czy nie? Zgadzam się, że oferty w których autor ma ledwie pomysł i informuje nas o "pewnym" zysku rzędu całkiem niezłych kwot, to dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że kompletnie nie wie o czym pisze. Jednocześnie jednak widzę, że część z Was uważa, że każda oferta udziału w projekcie bez wynagrodzenia startowego jest niepoważna - z czym się zupełnie nie zgadzam. Jeżeli jedna ze stron wnosi jakiś rozsądny wkład w postaci pieniędzy na reklamę, know-how, znajomości w branży, itd. to dlaczego nie może szukać wspólnika? Rozłożenie ryzyka to fajna sprawa - każda ze stron samodzielnie ocenia czy warto.

Możemy się bawić w dodatkowe tagi typu [wspolpraca][barter], ale może się okazać że autor przeceni wkład własny i po wymianie paru PW okaże się, że reklama to pozycjonowanie na poziomie ustawienia tagów i spamu na forach, a gotowa grafika to przerobiony darmowy szablon do WP.

Samą nazwę działu rozumiem jako formę dowcipu, bo to chyba oczywiste że nie trafią tam ogłoszenia, które powinny - przynajmniej nie na początku ;-).
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 30.06.2013, 18:49:16
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Daiquiri, widziałaś kiedykolwiek kogoś, kto ma znajomość branży, know-how, pieniądze na rozreklamowanie, a nie może sobie pozwolić na programistę? Masz serce na ochłonięcie - heart.gif


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 30.06.2013, 19:56:31
Post #14





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Pyro, nie przesadzaj - miałam na myśli cokolwiek z wymienionych. Szukasz dziury w całym smile.gif?

Za przykład mogę podać Webdice i jego ofertę. Szuka kogoś od reklamy, ze swojej strony oferuje gotowy serwis.
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 1.07.2013, 06:55:42
Post #15





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




Stworzenie takiego działu jest tak samo sensowne jak napisanie na kubku z herbatą - uwaga, gorący płyn w środku. Czy naprawdę doszliśmy do czasów, gdzie nawet za programistów trzeba myśleć?


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 1.07.2013, 08:52:11
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@batman, ale dałeś porównanie... już lepszym z kubkami byłoby coś w stylu ustawienie w rzędzie kubków z kawą i herbatą (zakrytymi) i teraz trzeba sprawdzać po kolei które to kawa, a które to herbata. Niektórzy po prostu nie mają w danym momencie ochoty na kawę, tylko na herbatę. W takim razie po co w ogóle te wszystkie tagi [wolontariat], [sprzedam], [kupię]? Po co w ogóle są tu działy / poddziały zamiast pakować wszystkiego do jednego ? Przecież po przeczytaniu tak jak to ująłeś myślący programista będzie wiedział o co chodzi.

Cytat(batman)
Czy naprawdę doszliśmy do czasów, gdzie nawet za programistów trzeba myśleć?


Czy naprawdę doszliśmy do czasów, w którym czynności i życia nie należy sobie ułatwiać, tylko zostawić je jak jest w imię niczego, bo "mogło być gorzej" czy jak?


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 1.07.2013, 09:14:39
Post #17





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




Cytat(pyro @ 1.07.2013, 09:52:11 ) *
Czy naprawdę doszliśmy do czasów, w którym czynności i życia nie należy sobie ułatwiać, tylko zostawić je jak jest w imię niczego, bo "mogło być gorzej" czy jak?

Ułatwianie życia - jak najbardziej, robienie z ludzi umysłowych (i w innych przypadkach fizycznych) kalek - nie. Teraz będzie dział "projekty widmo", później head hunterzy, jeszcze później ogłoszenia po angielsku, a na koniec podział na województwa i miasta. Do tego dodajmy subfora na ogłoszenia, w których są widełki oraz na takie, w których ich nie ma. W ten sposób będziemy mieli piękne drzewo ogłoszeń i każdy będzie oglądał tylko to, na co ma ochotę.

Przeczytanie ogłoszenia zajmuje chwilę, jego analiza niewiele więcej. Po co komplikować sobie sprawę poprzez kolejne poziomy zagnieżdżeń? Tag wolontariat w zupełności wystarczy, by pominąć ogłoszenie, które nie jest interesujące.


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 1.07.2013, 09:28:17
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
head hunterzy

Polska mowa trudna i uboga?

Akurat z tym @batmanie trafiłeś w sedno, o ile tag/dział "projekt widmo" jest oderwany od rzeczywistości i zrozumieją go tylko nieliczni, o tyle "pośrednik" byłby czymś naturalnym i wskazanym.

Ten post edytował !*! 1.07.2013, 09:30:33


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 1.07.2013, 09:30:44
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A ktoś w ogóle choćby wspomniał, żeby to właśnie się nazywało "Projekty widmo" ? To @nospor wydzielił mój post i tak nazwał temat tongue.gif . Przecież wiadomo, że to jest określenie bardziej na kolejny odcinek Piratów w Karaibów, a nazwę po prostu trzeba wybrać.

Ten post edytował pyro 1.07.2013, 09:31:18


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 1.07.2013, 09:32:15
Post #20





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




Ty tu na mnie winy nie zwalaj, to byly twoje slowa, cytuje:
Cytat
mógłbyś sam albo komuś zaproponować dział / kategorię o nazwie (thx to !*!) "projekty widmo",


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 13:01