Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Zarobki programisty
szajens
post 28.01.2016, 20:59:36
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 150
Pomógł: 4
Dołączył: 3.01.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

założyłem ten temat z ciekawości.

Ja uczę się php,html itd ale traktuje to jako hobby, utrzymuje się z kompletnie innej branży niezwiązanej z komputerami.

Zastanawiam się jak to jest w waszej branży, jeżeli chodzi o zarobki.

Jak można tak nie szanować swojej nauki,wiedzy i lat praktyk.

Jak można wykonać komuś stronę firmową za 300zł, cmsa za 500zł, czy jakiś skrypt w miarę rozwinięty za 400-500zł na zamówienie.
Te oferty które czytam na różnych forach to strzał w stopę. Przecież sami zaniżacie branże.
Wydaje mi się że dopiero dobre zarobki są dla naprawdę PRO, grup i firm PRO przy dużych projektach, przy takich które te tanie pseudo firmy i 'webmajsterki' się nie nadają.

Jak można być idiotą i robić stronę za 300złquestionmark.gif?

Jakie jest wasze zdanie?

ps. Dodam że przeglądałem parę tych skryptów(ich kod) sprzedawanych na allegro itp i to jest jeden wielki syf i dużo nieoptymalnych rozwiązań. Wydaje mi się że teraz dokupuje się peryferia a nie optymalizuje kod.

AMIGA RULEZ biggrin.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
com
post 28.01.2016, 21:04:44
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3 033
Pomógł: 366
Dołączył: 24.05.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


temat już był poco zakładasz nowy, wyszukiwarka jest od tego wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Dejmien_85
post 28.01.2016, 21:38:23
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 251
Pomógł: 23
Dołączył: 23.04.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W freelancerce (np. oferia.pl) zarobki są marne, możesz liczyć jedynie na jakieś ochłapy, tam jest zbyt dużo studentów i pseudo-profesjonalistów, którzy kodują za miskę ryżu i psują stawki. Lepsze zarobki możesz osiągnąć na zagranicznych portalach (np. oDesk), tam już płaca jest konkretna (np. 20-30 dolarów za godzinę), tylko problem jest ze złapaniem klienta i z Hindusami (których można porównać do naszych studentów, gimnazjalistów i pseudo-profesjonalistów).

Kasa jest wtedy, gdy jesteś na etacie, lub gdy założysz firmę, która się wybije - bo uwierz mi, że więksi gracze mają swoje wymagania, np. niektórzy nie chcą gadać z firmami, które mają poniżej 1000 pracowników.

Co do zarobków - na etacie taki średnio doświadczony programista ma dniówkę (8h pracy) ok 220-330 zł na rękę (zależy jaki jesteś dobry w negocjacjach), przy czym gdy firma Cię wynajmuje, to średnio inni płacą za Ciebie około 100-120 netto za godzinę pracy (Twojej firmie - ale tutaj mówię już o sprawdzonych firmach, które posiadają konkretnych klientów, jako jednoosobowa działalność z siedzibą w swoim mieszkaniu możesz pomarzyć o takich stawkach).

Ten post edytował Dejmien_85 28.01.2016, 21:42:16
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 18:31