Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> [PHP][Access]MOD_REWRITE - .htaccess - Problem z RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} ^$, Zapętlanie przekierowania i błąd AH00124
FuriousMatthew
post 4.07.2018, 17:07:42
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 4.07.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, używałem szukajki u góry ale średnio mogę znaleźć odpowiedź na swoje pytanie, rzecz zapewne banalna dla pro'sów. Tak więc mam plik .htaccess
Cytat
Options -Indexes
Options -MultiViews


RewriteEngine On


RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} ^$
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %(REQUEST_FILENAME) !-f
RewriteCond %(REQUEST_FILENAME) !-l


RewriteRule ^(.+)$ /1/public/index.php?url=$1 [QSA,L]


Staram się rozkminić czemu gdy usunę:
Cytat
RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} ^$

W error logu dostaję taki komunikat:
Cytat
"[Wed Jul 04 17:22:31.926542 2018] [core:error] [pid 10408:tid 1948] [client ::1:61285] AH00124: Request exceeded the limit of 10 internal redirects due to probable configuration error. Use 'LimitInternalRecursion' to increase the limit if necessary. Use 'LogLevel debug' to get a backtrace."


Zapytanie przekroczyło limit 10 przekierowań? Przeczytałem już sporo wątków na Stacku ale wciąż nie dokońca rozumiem, w jaki sposób ta linijka:
Cytat
RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} ^$

Powoduję "naprawę" tego błędu. Tzc tak próbując odczytać tę linijkę - "Jeśli zmienna środowiskowa STATUS (czyli ona zwraca jakiś błąd tak?), pasuję do wzoru - mam ^$ (znak początku i końca tekstu w wyrażeniach regularnych) jest pusta? Dopiero wtedy dopuszcza do przekierowania.

Zawsze się staram szukać, ale już tyle internetu przekopałem i nie mam pomysłu czemu się zapętla (o ile się zapętla) i co mi daję ta linia w RewriteCond. Proszę chociaż o nakierowanie na temat. Z góru dziękuje. Pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 15:57