Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Jakich tutoriali/tekstów szukacie w sieci?, Z zakresu grafiki/programowania/SEO/ itd.
Daiquiri
post 5.10.2009, 10:11:24
Post #1





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Witam,
Interesuje mnie jakich tutoriali/kursów szukacie w sieci. Być może jest coś, czego nie udało się Wam znaleźć? Uściślając pytanie dodam, iż interesuje mnie mniej więcej taki zestaw zagadnień:
- projektowanie stron WWW,
- ogólnie grafika komputerowa,
- obsługa oprogramowania graficznego (Rodzina Adobe/Gimp),
- uzyskiwanie konkretnych efektów np. płonący napis czy bokeh w tle :-)
- php/sql/html/css,
- instalacja popularnych CMSów itd. (Drupal/Joomla/Wordpress/...),
- przygotowywanie skórek/themów pod powyższe,
- instalacja/pisanie własnych dodatków pod popularne CMSy,
- pozycjonowanie stron internetowych,
- i pokrewne,

Ponadto ciekawi mnie czy lubicie videotutoriale? Są przydatne czy raczej irytujące? A może najlepiej jak są dodatkiem do tekstu? O odpowiedzi proszę zarówno profesjonalistów w tych dziedzinach jak i kompletnych laików.
Go to the top of the page
+Quote Post
mrozik
post 6.10.2009, 20:19:27
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 1
Dołączył: 6.10.2009
Skąd: Prostki

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Głownie szukam tutoriali:
- instalacja/pisanie własnych dodatków pod popularne CMSy,

Jeśli posiadasz proszę o link

Oczywiście, że videotutoriale są najlepsze, ponieważ każdy słyszy i widzi co musi zrobić, więc może skupić się na swojej pracy.
Go to the top of the page
+Quote Post
vokiel
post 6.10.2009, 20:37:16
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 592
Pomógł: 445
Dołączył: 12.03.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Video są dobre, jeśli dołączony jest standardowo tutek w postaci tekstu.

Ogólnie z każdej z wymienionych przez Ciebie kategorii. Na początku ważne są tutoriale na pojedyncze zagadnienia, nawet powierzchownie, ale takie małe całości. Z czasem przydają się takie bardziej zaawansowane, dogłębnie traktujące temat, a tych jest jednak (poza manualami) niewiele...


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
nmts
post 7.10.2009, 21:54:31
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 283
Pomógł: 34
Dołączył: 21.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja lubię różnego rodzaju Step by Step czyli kursy, które nie tylko tłumaczą co z czym się je, ale nauczą też praktycznego wykorzystania informacji.
Ostatnio szukałem jakiegoś fajnego tutka do flasha cs4, chyba nic ciekawego nie znalazłem, ale może za mało się starałem.
Dobry videotutorial nie jest zły.


--------------------
Free Web Tools - narzędzia dla programistów, webdeveloperów i specjalistów seo...
Go to the top of the page
+Quote Post
varez
post 8.10.2009, 07:23:54
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 275
Pomógł: 32
Dołączył: 17.06.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ja sie flasha uczylem z F1 [aka "pomoc"] - tam jest duzo step-by-step`ów smile.gif a przynajmniej bylo w MX 2004, bo w pracy mam CS3 i widze ze pomoc ciut sie zmienila i to chyba na gorsze
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 8.10.2009, 21:35:45
Post #6





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




A ktoś zdradzi tajemnicę konkretnego tematu swoich ostatnich poszukiwań? Przykładowo "efekt pływania we flashu", "własny theme do drupala" itd.

Dzięki za dotychczasową pomoc!
Go to the top of the page
+Quote Post
Fantazyn
post 9.10.2009, 06:12:56
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 135
Pomógł: 38
Dołączył: 24.02.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Po pierwsze:
- jeżeli czegoś szukam to wpisuję to po angielsku; nie oszukujmy się najwięcej materiałów jest po angielsku
- i jak czegoś szukam to staram się wpisywać same słowa kluczowe, które mnie interesują - nie całe zdania "jak zrobić coś tam"

np. potrzebowałem zrobić własne, konfigurowalne suwaki do strony, po wpisaniu "jquery scrollbar" pierwszy link jaki otrzymałem jest tym, którego szukałem.
kiedyś chciałem zrobić przewijane strony we flashu, szukany teskt "flash flip page".
Czyli wpisuję nazwę technologii i efekt, który chcę uzyskać.

Po drugie angielski jest prostszy bo nie ma przypadków przez które odmienia się niektóre słowa. Np. angielskie "flash flip page" po polsku brzmiałby "flash przewracanie strony", a wiele bloggerów (autorów informacji w necie) mogło nazwać temat "jak zrobić efekt przewracania stron we flashu".

Pozdrawiam.
Ps. A co do Drupala to najpierw wchodzę na drupal.org a potem wpisuję pytanie, by odfiltrować krótkie nic nie znaczące wypowiedzi na obcych blogach.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
VGT
post 9.10.2009, 07:13:20
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 63
Pomógł: 9
Dołączył: 19.11.2004
Skąd: Iława

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Fantazyn @ 9.10.2009, 05:12:56 ) *
[...]
Po drugie angielski jest prostszy bo nie ma przypadków przez które odmienia się niektóre słowa. Np. angielskie "flash flip page" po polsku brzmiałby "flash przewracanie strony", a wiele bloggerów (autorów informacji w necie) mogło nazwać temat "jak zrobić efekt przewracania stron we flashu".

[...]

Akurt z tym już nie jest tak źle jak kiedyś. Google coraz skuteczniej uczy się odmian polskich rzeczowników i wie, że różne przypadki, to wciąż te same słowo.

Co do technik wyszukiwania, to się z Tobą zgadzam. Póki nie będzie skutecznych wyszukiwarek potrafiących określić, czego szukam na podstawie zadanego pytania, technika słów kluczowych jest najwygodniejsza. Jednak tego sposobu używają głównie osoby obeznane z internetem i sposobem działania wyszukiwarek. W większości jednak są wpisywane po prostu zdania.
Chyba że limitujemy tematykę wyszukiwań do branży informatycznej - tutaj proporcje pewnie będą inne.

Ten post edytował Bonastick 9.10.2009, 07:14:34
Go to the top of the page
+Quote Post
kazag
post 9.10.2009, 07:17:31
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 180
Pomógł: 12
Dołączył: 30.04.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


hm, najczęściej szukam tutoriali dotyczących przygotowania graficznej szaty strony www. ostatnio natomiast szukałem np. skryptu jquery scrolującego divy.


--------------------
Okoczia - jedyne w Polsce wirtualne państwo indiańskie.
kazag.net - i coś o mnie.
Go to the top of the page
+Quote Post
skowron-line
post 9.10.2009, 08:55:45
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 340
Pomógł: 542
Dołączył: 15.01.2006
Skąd: Olsztyn/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jakieś 2 tygodnie temu odłożyłem na bok nauke frameworka Kohana, zająłem się Mootools -e, więc szukałem tematów o Mootoolsie.
Dokładnie to szukałem tematów o pisaniu własnego wysiwyg -a, ale głównie opieram się o nieoficjalne forum mootools -a i sporo blogów anglojęzycznych. Na dzone jest wiele tematów niestety niewiele jest naprawde ciekawych ale uważam że warto przeglądać.

Pozdrawiam.


--------------------
I'm so fast that last night I turned off the light switch in my hotel room and was in bed before the room was dark - Muhammad Ali.
Peg jeżeli chcesz uprawiać sex to dzieci muszą wyjść, a jeżeli chcesz żeby był dobry ty też musisz wyjść - Al Bundy.

QueryBuilder, Mootools.net, bbcradio1::MistaJam
http://www.phpbench.com/
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 18.04.2024 - 09:08