Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> [algorytm] Blokada spamu przy wysyłaniu formularza, Prośba o test/ocenę...
Orzeszekk
post 8.03.2012, 18:53:19
Post #41





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 260
Pomógł: 14
Dołączył: 8.09.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(marcio @ 8.03.2012, 09:40:04 ) *
A tak w ogole powiedzcie mi czy w ogole warto jest to zachodu?Co macie na tych stronach ze sie tak boicie mysle ze lepiej jest sie zabezpieczyc przed o wiele grozniejszymi atakami w sieci niz przed spammerami.Wystarczy prosta captcha(nie az taka prosta) rozne czcionki i wielkosci i np jakies linie i kropki na tym o roznym kolorze, no sry ale kto bedzie pisal bota pod wasza strone wybacznie ale takich przypadkow bedzie 1 na 10000.


skoro ta captcha ma byc taka prosta i mamy ja pisac samemu i za x godzin pracy miec gorszą captche niz recaptcha to nie lepiej serio tej recaptchy uzyc i byc na bieżąco nie wydajac ani złotówki?


--------------------
"The first 90 percent of the code accounts for the first 90 percent of the development time. The remaining 10 percent of the code accounts for the other 90 percent of the development time."
Tom Cargill, Bell Labs
Go to the top of the page
+Quote Post
ShadowD
post 8.03.2012, 18:59:47
Post #42





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 333
Pomógł: 137
Dołączył: 25.03.2008
Skąd: jesteś??

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@xxdrago - takie boty to te najprostsze "znające" tylko jedną czcionkę lib w prost mające sygnatury obrazka zapisane w sobie, jedyne zabezpieczenie "z sensem" jakie można zastosować i chronić się w miarę dobrze to sms z kodem, maile już dawno poszły w nie pamięć, a blokowanie nr po błędnym wpisaniu da szybki rezultat, niestety kosztowne.

Co do autora pomysł fajny i bardzo prosty, można korzystać z kilku obrazków na raz a sesję ograniczyć do kilku minut i powinno być dosyć dobrym zabezpieczeniem.


--------------------
Mój blog - o wszystkim i niczym ale zazwyczaj związane z informatyką! ;-)
Githube

Usługi spawalnicze i monterskie | Park linowy Lublin i Okunince
Go to the top of the page
+Quote Post
marcio
post 8.03.2012, 20:16:05
Post #43





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 291
Pomógł: 156
Dołączył: 23.09.2007
Skąd: ITALY-MILAN

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Cytat
skoro ta captcha ma byc taka prosta i mamy ja pisac samemu i za x godzin pracy miec gorszą captche niz recaptcha to nie lepiej serio tej recaptchy uzyc i byc na bieżąco nie wydajac ani złotówki?

Nie przesadzaj ze x godzin napisanie captchy do bedzie gora 1-2h.
Tak ogolnie rzecz biorac jesli nie jest to warte zachodu to ja stoje na moim i mowie ze nie warto az tak kombinowac jesli naprawde nie jest to potrzebne.

Cytat
@up Tu nie chodzi o to, że nasze strony (o wątpliwej dużej liczbie odsłon) chcemy zabezpieczyć. W sieci istnieje problem spamu w komentarzach prywatnych wiadomościach itd... To nie jest wcale małe zagrożenie. Wyobraź sobie na przykład co by było gdyby Facebook (lub podobny serwis) nie miał takich filtrów... dostawał byś dziennie setki maili z reklamami itd itp...

No to wlasnie i taki FB nie uzywa captchy do zabezpieczenia jako filtro anty-spamowy...

Zamiast babrac sie w jakis kotki i figury co jest wkurzajace IMHO lepiej pomyslec nad jakims oryginalnym sposobem "obrony" a takowego na pewno jest trudniej przejsc nawet jesli jest prosty niz to co mozna widziec w sieci i kazdy wie jak dziala.


--------------------
Zainteresowania: XML | PHP | MY(SQL)| C# for .NET | PYTHON
http://code.google.com/p/form-builider/
Moj blog
Go to the top of the page
+Quote Post
Orzeszekk
post 8.03.2012, 20:58:31
Post #44





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 260
Pomógł: 14
Dołączył: 8.09.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(marcio @ 8.03.2012, 20:16:05 ) *
Nie przesadzaj ze x godzin napisanie captchy do bedzie gora 1-2h.
Tak ogolnie rzecz biorac jesli nie jest to warte zachodu to ja stoje na moim i mowie ze nie warto az tak kombinowac jesli naprawde nie jest to potrzebne.

Jak ktos chce na stronie uzyc captchy ktorej napisanie zajelo mu 1-2 h to niech w ogole nie uzywa jej, bo tylko utrudni zycie uzytkownikom.

Jak czasem spotykam na roznych portalach glupie wynalazki ich twórców np captcha która jest kompletnie nieczytelna a odswieza sie tylko i wylacznie wraz z wyczyszczonym formularzem to mnie szlag trafia. Autor mial tylko kilka godzin na napisanie swojej captchy i nie mial czasu na robienie takich "bzdur" jak przycisk odswiez jesli zadanie captchy jest nieczytelne.


Ten post edytował Orzeszekk 8.03.2012, 20:59:39


--------------------
"The first 90 percent of the code accounts for the first 90 percent of the development time. The remaining 10 percent of the code accounts for the other 90 percent of the development time."
Tom Cargill, Bell Labs
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 16.04.2024 - 21:18