Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> przechodzenie na Eclipse - Co zainstalować?
starach
post 17.11.2011, 13:17:32
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 999
Pomógł: 30
Dołączył: 14.01.2007
Skąd: wiesz ?

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć,

Coraz bardziej odczuwam potrzebę wykorzystania jednego środowiska programistycznego którego wsparcie społeczności jest nieco lepsze niż w NetBeans. Napotkałem jednak na pewną barierę. Po prostu "nie ogarniam" tych wszystkich pakietów i dodatków.

Potrzebuję wsparcia do następujących technologii.

PHP ( Zend Framework )
HTML + CSS + JS ( jQuery )
C++
Java
Python

Powiedzcie mi proszę co mam zainstalować z repozytorium, bo się trochę w tym milionie pakietów pogubiłem...
Go to the top of the page
+Quote Post
Crozin
post 17.11.2011, 13:41:37
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 476
Pomógł: 1306
Dołączył: 6.08.2006
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Instalujesz Eclipse (czy też Eclipse for JEE Developers jeżeli potrzebujesz wsparcia dla JEE), następnie dodatki: PDT (PHP), CDT (C/C++), jeżeli chodzi o Pythona, to na StackOverflow prawdopodobnie jest odpowiedź.
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 17.11.2011, 14:11:32
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś odradzało się instalowanie wsparcia dla wielu rzeczy pod jedną instalację eclipse. Raczej zrób sobie osobną wersję do php (pobierz po prostu przygotowaną paczkę z głównymi składnikami już w pakiecie) i podobnie zrób z innymi wersjami.

Kiedyś próbowałem mieć w jednym Eclipse wszystko i się nie udało ;-)
Go to the top of the page
+Quote Post
Speedy
post 17.11.2011, 18:20:25
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 651
Pomógł: 28
Dołączył: 4.12.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ściągnij sobie Eclipse for Java Developers. Jeśli chodzi o PDT (PHP Development Tools), to w najnowszej wersji Eclipse już chyba tego nie ma, bo zaniechali supportu. W związku z tym, jeśli chcesz pisać w PHP pod Eclipse, to ściągnij sobie Eclipse w poprzedniej wersji, czyli Helios. Z menu pomocy możesz sobie doinstalować niezbędne oprogramowanie, tj. PDT, narzędzia webowe, etc. Jeśli chodzi o Pythona, to poszukaj w Google informacji pod hasłem PyDev. Jest to plugin do obsługi Pythona. Trzeba dodać do instalatora pakietów dodatkowy wpis i wtedy będziesz mógł sobie doinstalować do Eclipse obsługę Pythona (Ruby chyba też). Jest to plugin developerów środowiska Aptana. Obsługę C++ też możesz zainstalować w klasyczny sposób. Niemniej jednak w tym języku średnio mi się pisze pod Eclipse. Może jest to kwestia przyzwyczajenia. W każdym razie ja do C++ używam pod Windowsem Code Blocks i kompilatora GCC do małych programów. Do jakichś poważniejszych rzeczy polecam MS Visual Studio. Wersja express jest darmowa. Dla studentów jest dodatkowo dostępna wersja professional w ramach programu msdn aa. Kiedyś korzystałem też Borland C++ Builder, ale teraz jest to przeżytek, bo mało kto tego używa, choć uważam, że niektóre kwestie rozwiązali lepiej i sprawniej, niż MS.

Ten post edytował Speedy 17.11.2011, 18:20:45


--------------------
Sygnatura niezgodna z regulaminem.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 11:45