Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Kraken PHP - Szkielet do tworzenia wieloprocesowych, wielowątkowych webaplikacji w PHP
Skie
post 6.10.2016, 13:16:43
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 555
Pomógł: 84
Dołączył: 20.02.2008
Skąd: Małopolska

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam wszystkich,
jest to pierwsze forum deweloperskie na jakim zarejestrowałem się kilka lat temu, nauczyłem się tu dużo rzeczy, trochę pomogłem innym i ogólnie traktuję to miejsce jako moje rodzinne forum, gdzie wszystko się zaczęło. Z tego też powodu, po 2 latach pracy, chciałem Wam w pierwszej kolejności przedstawić wyniki mojego projektu - Kraken Framework - szkielet do tworzenia wieloprocesowych, wielowątkowych aplikacji webowych z zastosowaniem architektury multiagentowej. Jest to pewnego rodzaju przed-premiera, bądźcie wyrozumiali smile.gif

Projekt jest szkieletem aplikacji, umożliwiającym tworzenie bezpiecznych, rozproszonych i asynchronicznych aplikacji webowych w PHP. Jego główną rolę jest zapewnienie podstawowych funkcjonalności z tym związanych out-of-the-box, by nie trzeba było do każdego projektu obowiązkowo zaciągać node.js, gdy nagle okazuje się, że trzeba dodać np websockety. Wsparcie asynchroniczności i strumieni, zezwają na utrzymanie wysokiej wydajności i niskiego zużycia pamięci. Całość jest open source i wydane na licencji MIT.

Więcej o projekcie:
- Strona Główna - Official Kraken Website
- Github - Kraken Framework

Prosiłbym w tym temacie, byście wypowiadali się jedynie na temat samego projektu, wszystkie niedoskonałości strony WWW możecie zgłosić w osobnym temacie.

Prosiłbym także o wsparcie, jeśli uważacie, że technologia, którą wam prezentuję jest ciekawa i godna uwagi, proszę byście szepnęli o niej jakieś drobne słówko w swoich blogach czy innych serwisach, z których korzystacie. Jeżeli nie chcecie nic takiego robić, to chociaż nagrodźcie projekt Githubowym Star'em. Zainteresowanie projektem pozwoli mi go nadal, dynamicznie rozwijać, wiedząc, że na to co robię jest odpowiednio wysokie zapotrzebowanie smile.gif

Z góry wszystkim dziękuję!

Ten post edytował Skie 6.10.2016, 13:47:52


--------------------
Wieloprocesowość i wielowątkowość w PHP, poznaj Kraken PHP!
Serwer HTTP i WebSocket w PHP | Promise/A+
Strona Domowa | Elradia MMORPG
FireFox: make the web better.
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Omenomn
post 15.03.2017, 22:07:16
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 77
Pomógł: 0
Dołączył: 4.02.2014

Ostrzeżenie: (20%)
X----


Podsumowując w kilku słowach, jaką przewagę ma ten framework nad innymi wykorzystującymi kontener ioc?
Rozumiem, że nie trzeba podpinać do niego node.js aby wykorzystać wszystkie funkcjonalności i jest szybki.

Interesuje mnie przejrzystość kodu, praca na modelach, migracje, seedy, ogólnie rzecz biorąc, czy dostarcza tych wszystkich narzędzi jakich dostarczają takie frameworki jak Laravel i Symfony? Jeśli tak to w czym są one lepsze?

Jestem sceptycznie nastawiony do wymyślania nowych frameworków, ponieważ jest ich już dużo.

Po za tym uciekanie od node.js nie uważam za rozważne.
Node.js pochodzi od javascript, więc ma bardzo silny związek z aplikacjami przeglądarkowymi.
Dodatkowo obiektowe bazy danych, choćby takie jak elasticsearch wykorzystują format danych json pochodzący z js'a, co znowu wysuwa node.js i javascript na prowadzenie.
Sądzę, że obiektowe bazy danych są bardziej intuicyjne i prostsze w wykorzystaniu w stosunku do relacyjnych, dzięki czemu to one będą rozwijane i coraz bardziej popularne w przyszłości, a trio javascript, node.js, i bazy danych json będzie mieć silną pozycję na programistycznym rynku.

Nie wiem jaka jest przyszłość php, lubię ten język, jednak nie widzę konieczności zamykania się tylko na niego.
Wydaje mi się, że każdy język programowania ma szczególne cechy, które można wykorzystać do szczególnych zadań, choćby dlatego c++ jest popularniejszy na desktopie, niż w aplikacjach www.

Ten post edytował Omenomn 15.03.2017, 22:11:17
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 17:35