Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Brak aktualizacji na php.pl
acztery
post 16.01.2008, 20:11:56
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 945
Pomógł: 7
Dołączył: 15.03.2005
Skąd: katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Bez urazy ale jak ten portal tak ma wyglądać jak wygląda teraz to może odrazu włączyć pod domene php.pl samo forum. Nie ma aktualizacji. nie ma nic... linki do skryptów z działu download nie działają. to raczej negatywnie wpływa na kreacje wizerunku samej społeczności php.pl.

Rozumiem ze prowadzenie tego portalu dla niektórych to tylko hobby ale to jakaś kpina.

PS Zarząd po co w sumie takie coś czym on się zajmuję jakieś konkretne zmiany się szykują a może ja oglądam złą stronę??

Ten post edytował acztery 16.01.2008, 20:16:20
Go to the top of the page
+Quote Post
nrm
post 16.01.2008, 20:14:42
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 627
Pomógł: 33
Dołączył: 1.05.2005
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


tak będzie póki ktoś w końcu nie pójdzie po rozum do głowy i nie podejdzie do tego komercyjnie. Pieniądze nie śmierdzą, a wykorzystać na rozwój można.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 16.01.2008, 21:38:44
Post #3





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(acztery @ 16.01.2008, 20:11:56 ) *
Bez urazy ale jak ten portal tak ma wyglądać jak wygląda teraz to może odrazu włączyć pod domene php.pl samo forum.
Masz rację. Uważam identycznie.

Cytat(acztery @ 16.01.2008, 20:11:56 ) *
Nie ma aktualizacji. nie ma nic... linki do skryptów z działu download nie działają.
Źle to widzisz. Nie jest tak, że nie ma aktualizacji, linków, ... . Problem leży gdzie indziej: nie ma ludzi, którzy chcieliby publikować i aktualizować wortal. Jest natomiast bardzo dużo tych, którzy narzekają nie mając pomysłu i ochoty na pomoc.

Cytat(acztery @ 16.01.2008, 20:11:56 ) *
PS Zarząd po co w sumie takie coś czym on się zajmuję jakieś konkretne zmiany się szykują a może ja oglądam złą stronę??
Tak, zmiany będą. Większe niżbyś się spodziewał. Niestety u podstaw wszelkich pomysłów na przyszłość leży ustanowienie PHP.pl bytem prawnym aby pobawić się w komercję. Bardzo oczywiście chcemy by to się stało. Ale to niestety trwa. Uwierz mi, że nie jestem z tego zadowolony bardziej niż Ty.

~normanos tak jak piszę. Wszelkie czynności prowadzą do pieniędzy, nie jest tak że tego unikamy. Wręcz chcemy.
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 16.01.2008, 21:55:48
Post #4





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




Pierwszy pomysł:
Porządne FAQ / tutorial dla początkujących, by nie mnożyć tematów w stylu "Dlaczego mysql_query nie zwraca mi danych?". Można przejrzeć forum, sprawdzić jakie problemy się najczęściej powtarzają i na ich podstawie stworzyć FAQ / tutorial.

Drugi pomysł:
W dziale PHP Pro znajduje się temat z propozycjami tematów. Można rozwinąć kilka propozycji i napisać ciekawe przewodniki po zaawansowanych funkcjach PHP.


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 16.01.2008, 21:57:53
Post #5





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


~batman ależ ja doskonale wiem co można napisać. Setki ciekawych rzeczy.
To do którego tematu się zgłaszasz żeby napisać?
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 16.01.2008, 22:00:40
Post #6





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




Mogę coś napisać o XMLReader, a jak sam poczytam, to o XMLWriter. Do tego mogę opisać SPL (oczywiście nie w całości, za dużo tego dla jednej osoby).


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 16.01.2008, 22:06:50
Post #7





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(batman @ 16.01.2008, 22:00:40 ) *
Mogę coś napisać o XMLReader, a jak sam poczytam, to o XMLWriter.
Masz wolną rękę. Format dowolny wygodny dla Ciebie. Jak tylko będziesz miał daj znać, będzie opublikowany.

Cytat(batman @ 16.01.2008, 22:00:40 ) *
Do tego mogę opisać SPL (oczywiście nie w całości, za dużo tego dla jednej osoby).
A, tam tongue.gif SPL nie jest takie duże, możesz nawet skorzystać z mojego tekstu na blogu o SPL jak zechcesz. Masz zielone światło.
Go to the top of the page
+Quote Post
acztery
post 17.01.2008, 13:08:45
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 945
Pomógł: 7
Dołączył: 15.03.2005
Skąd: katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


1 artykuł nie zmieni tej sytuacji.

Ja bym proponował coś w stylu stworznia wielkiej społeczności php gdzie jazdy user mial by swoj login , jakies certyfikaty. tworzenie blogów itp. same artykuły jako takie wydaja mi się nie potrzebne. każdy woli kopuc php solucion czy coś innego ( albo czytać blogi ) kolegów. gdzię są opisane sposoby rozwiązania danych problemów itp...
Go to the top of the page
+Quote Post
Cezar708
post 17.01.2008, 13:14:28
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 116
Pomógł: 119
Dołączył: 10.05.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


a może warto stworzyć jakąś wiki dotyczącą tylko PHP. Tam również można pisać artykuły, a społeczność może je sprawdzać/modyfikować...

EDIT:

Ups.. zanim napisałem, nie pomyślałem, że już coś takiego może istnieć. Fakt, że wszedłem wiki.php.pl i jakoś trafiłem na phpedia.pl.. czy to oznacza, że wiki będzie istnieć / istnieje?

Ten post edytował Cezar708 17.01.2008, 13:15:57
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 17.01.2008, 13:16:39
Post #10





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(acztery @ 17.01.2008, 13:08:45 ) *
1 artykuł nie zmieni tej sytuacji.
A drugi, trzeci i czwarty, .... ?
To nie chodzi o artykuł. To chodzi o pokazanie, że do tego trzeba ludzi. No chyba, że oczekiujecie, że pięćosób z zarządu czy jakiejkolwiek innej grupy zrobi całość.

Cytat(acztery @ 17.01.2008, 13:08:45 ) *
Ja bym proponował coś w stylu stworznia wielkiej społeczności php gdzie jazdy user mial by swoj login , jakies certyfikaty. tworzenie blogów itp. same artykuły jako takie wydaja mi się nie potrzebne. każdy woli kopuc php solucion czy coś innego ( albo czytać blogi ) kolegów. gdzię są opisane sposoby rozwiązania danych problemów itp...
Wiesz ile płaci PHPSolutions za artykuł? Niewiele ponad 200zł z czego tracisz wszelkie prawa majątkowe, dlatego ludzie wolą pisać na blogu.
Ale ludzi piszących na blogach należy przyciągnąć. Jak ich zachęcisz?

Zresztą piszesz że artykuły są niepotrzebe a później mówisz o PHPSolutions. Gdzie tam masz blogi i certyfikaty?
Zresztą pomysł jest niezły. Ja sam mam sporo różnych. Lepszych czy gorszych. Ale wprowadzenie ich w życie nie jest proste. Sądzisz że napisanie portalu, który spełniałby oczekiwania społeczności to kwestia miesiąca? Nie, to kwestia miesięcy.
No i gdzie są te tłumy ludzi, którzy pomogą? Nie ma ich, za to sa łumy ludzi z pomysłami.


~Cezar708 PHPEdia istnieje od dwóch lat jak nie więcej. Sama w sobie jest nic nie warta, bez ludzi.
A ludzie chętnie by poczytali, mało jest tych co coś napiszą.
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 17.01.2008, 13:19:05
Post #11





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




Cytat
1 artykuł nie zmieni tej sytuacji.

Masz całkowitą rację. Dlatego też postanowiłem napisać kilka artykułów. Też byś znalazł jakiś temat, który Ciebie aktualnie interesuje i coś stworzył.

Cytat
Ja bym proponował coś w stylu stworznia wielkiej społeczności php gdzie jazdy user mial by swoj login , jakies certyfikaty. tworzenie blogów itp. same artykuły jako takie wydaja mi się nie potrzebne. każdy woli kopuc php solucion czy coś innego ( albo czytać blogi ) kolegów. gdzię są opisane sposoby rozwiązania danych problemów itp...

Sama społeczność sprawy nie załatwi. Trzeba jakoś "zabawiać" taką społeczność, a nowe materiały, nowinki ze świata PHP i podobnych bardzo by pomogły.


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post
Martio
post 6.02.2008, 10:06:24
Post #12





Grupa: Zablokowani
Postów: 167
Pomógł: 2
Dołączył: 15.02.2004

Ostrzeżenie: (30%)
XX---


Portal rozwija się właściwie, nie ma co smile.gif Jeszcze nie dawno na głównej były chociaż newsy z września... A teraz nic :/ Czy będą jakieś ciekawostki o PHP? Czy wortal o PHP zostanie już tylko... forum o PHP?
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 6.02.2008, 10:10:31
Post #13





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Martio @ 6.02.2008, 10:06:24 ) *
Czy będą jakieś ciekawostki o PHP?
Będą.
Portal przechodzi właśnie reorganizację. Poza tym przeczytaj z łaski swojej to co zostało już napisane w tym wątku. Treści w wortalu nie biorą się znikąd.
Piszą je ludzie. Zgłaszasz się?
Cytat(Martio @ 6.02.2008, 10:06:24 ) *
Czy wortal o PHP zostanie już tylko... forum o PHP?
Nie.
Go to the top of the page
+Quote Post
Komunista
post 6.02.2008, 14:19:02
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 16
Pomógł: 3
Dołączył: 31.07.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja może tu dużo czasu nie spędzam i mam mało do gadania, ale swoją opinie wyraze. A co, na darmo się nie rejestrowałem ;]

Jeżeli chcecie aby ktoś pisał dla Was materiały to może byście dali coś od siebie? Łatwo wymagać od kogoś, trudniej dac coś od siebie.
Jakby w serwisie pojawiały się nowe artykuły pisane przez ludzi z zewnątrz to i inni by może zaczeli dodawać swoje teksty.
Wiele ludzi pewnie też obawia się ze napiszą artykuł na darmo - czyli, że redakcja go nie opublikuje, oczywiście nie powinny być dodawane artykuły o bardzo niskiej "jakości" ;]

Sam bym chętnie pomógł w rozwijaniu php.pl, ale nie mam pojęcia o czym można napisać artykuł, czy (i w jaki sposób) można jakoś aktywnie tu działać itd. Nie to że się sam wymiguje, jak coś to bardzo chętnie bym mógł pisać artykuły czy coś

//edit
Mój pierwszy post, więc cześć wszystkim ;]

Ten post edytował Komunista 6.02.2008, 14:22:09
Go to the top of the page
+Quote Post
Sabistik
post 6.02.2008, 14:32:15
Post #15


Administrator wortalu


Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 960
Pomógł: 39
Dołączył: 21.10.2003
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Jeżeli chcecie aby ktoś pisał dla Was materiały to może byście dali coś od siebie? Łatwo wymagać od kogoś, trudniej dac coś od siebie.
Jakby w serwisie pojawiały się nowe artykuły pisane przez ludzi z zewnątrz to i inni by może zaczeli dodawać swoje teksty.

Przecież tak jest...
Cytat
Sam bym chętnie pomógł w rozwijaniu php.pl, ale nie mam pojęcia o czym można napisać artykuł, czy (i w jaki sposób) można jakoś aktywnie tu działać itd. Nie to że się sam wymiguje, jak coś to bardzo chętnie bym mógł pisać artykuły czy coś

Wystarczy zapoznać się z forum - Forum: Zadania
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 6.02.2008, 14:33:30
Post #16





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




Dlaczego nikt po prostu nie napisze jakiegoś artykułu, zamiast mówić, ze chętnie to zrobi?
php.pl nie posiada w tej chwili jakiegoś planu wydawniczego, do którego można przystąpić i dostać od redaktora naczelnego zlecenie napisania o tym, czy o owym. Jak ktoś prześle tekst, to z pewnością zobaczy go na łamach wortalu. Nie musicie zatem czekać na potwierdzenie przyjęcia w poczet publicystów, bo po pierwszym tekście automatycznie taki status otrzymacie.

Pozdrawiam.


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.04.2024 - 09:32