Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> przypisanie odpowiednich wartości
mihmih
post 11.10.2019, 15:33:39
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 125
Pomógł: 1
Dołączył: 4.06.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

mam pewien problem i nie mogę sobie poradzić... Mam pewną grupę operacji, kolumny to nazwa operacji, kolejność, długość operacji, id konstrukcji

op1, 3, 4, 1
op2, 2, 2, 2
op3, 7, 1, 1
op4, 5, 8, 1
op5, 8, 4, 2

Chodzi o to, że te operacje należy wykonać wg kolejności od najmniejszej wartości do największej i potrzebuje ile jednostek czasowych przed jakimś tam terminem trzeba zakończyć każdą operacje, żeby, utrzymując poprawną kolejność, zmieścić się w czasie. Wszystko musi odbywać się z ramach jednej konstrukcji. Czyli chcę otrzymać:

13
6
1
9
4

Ktoś ma może jakiś pomysł?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
mihmih
post 15.10.2019, 13:38:29
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 125
Pomógł: 1
Dołączył: 4.06.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


dzięki za pomoc. Dopiero w weekend będę miał okazję sprawdzić to na prawdziwej bazie, ale w teorii wygląda na to o co mi chodziło. Dziękuję.

Jeszcze się zastanawiam nad jedna rzeczą...jeśli w jakiejś konstrukcji będzie 7 operacji poprzedzających konkretna operacje i w sumie będzie należało odjąć 30 dni. To pojawia się tutaj problem weekendów i świąt. Bo oczywiście pracujemy jedynie w dni robocze.

- jak do wartości 30 dodać określoną wartość wynikająca z weekendów pomiędzy tymi dwoma datami
- jak do tej wartości dodać kolejne wartości, jeśli wynik powyżej wyjdzie w sobotę lub niedzielę
- jak w tym wszystkim uwzględnić święta, których daty są przechowywane w dodatkowej tabeli

Ten post edytował mihmih 15.10.2019, 13:48:06
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 16.04.2024 - 08:26