Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Zapisywanie nietypowych danych metodą AUTO FGH PHP, Zapis danych do bazy danych, który postępuje automatycznie w PHP
AmyLokmart
post 28.11.2021, 01:51:45
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 45
Pomógł: 0
Dołączył: 28.11.2021

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mało znana metoda AUTO FGH PHP umożliwia automatyczne zapisywanie nietypowych danych, które zwykle nie mogą być zapisane z uwagi na zabezpieczenia, dostęp do bazy danych blokowany hasłem i nazwą użytkownika czy też skalą w jakiej występują te dane, np: dany serwis w sieci internetowej on-line posiada jedną stronę z fragmentem danych, który nas interesuje i chcemy go zapisać do naszej bazy danych, więc sięgamy po zestaw funkcji PHP umożliwiający nam skanowanie kodu ze strony i wyciąganie z niego odpowiednich danych, a następnie zapis do bazy danych za pomocą kolejnych funkcji w PHP. Sytuacja się komplikuje kiedy mamy do czynienia z serwisem zawierającym ponad 2 miliony osobnych treści, które chcielibyśmy zapisać do naszej bazy. Najprościej byłoby przekopiować bazę danych serwisu do swojej bazy, lecz niestety raczej administrator nam na to nie pozwoli. Osobne zapisywanie każdej strony też odpada, bo trzeba to robić ręcznie i z góry trzeba znać adresy do odpowiednich treści.
Metoda AUTO FGH PHP umożliwia działanie zapisu dużej ilości treści bez znajomości adresów, haseł i nazw użytkownika automatycznie. Problem jest taki, że to rozwiązanie, a raczej metoda jest płatna. Czy istnieje darmowe rozwiązanie?

Moim celem jest zapisanie WSZYSTKICH TEKSTÓW PIOSENEK Z SERWISU TEKSTOWO.PL
Na razie nie mam zapisanej żadnej piosenki, bo nie chce mi się tego wszystkiego ręcznie wpisywać do bazy danych, a utworów jest ponad 2 miliony.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?
PS: ja szukam cały czas rozwiązania, może kiedyś znajdę smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
viking
post 28.11.2021, 06:46:29
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 365
Pomógł: 1113
Dołączył: 30.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czyli chcesz po prostu ukraść treści innego serwisu?


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
AmyLokmart
post 28.11.2021, 16:08:32
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 45
Pomógł: 0
Dołączył: 28.11.2021

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie chcę ukraść treści z serwisu, ponieważ tego raczej nie da się zrobić z uwagi na Prawa Autorskie, które posiada każdy tekst piosenki. Treści, które chciałabym pobrać miałyby charakter informacyjny, edukacyjny, a jego użytkowanie byłoby prywatne.
Od jakiegoś czasu ciekawi mnie pakiet AUTO FGH PHP, który oferuje automatyczny zapis danych obojętnie z jakiego serwisu według podanego kryterium. Nie ukrywam, że od dłuższego czasu tworzę różne rozwiązania w PHP sama i poznałam wiele ciekawych projektów. Zastanawiam się czy możliwe jest, aby PHP mogło na przykład automatycznie zapisać z serwisu przykładowo 1 milion lub 5 milionów postów (to tylko przykład) - myślę, że to raczej jest jakieś oszustwo z tym AUTO FGH PHP.
Po za tym mam kilka piosenek zapisane, ale tylko te które lubię i zapisywałam je ręcznie (kopiuj, wklej smile.gif).

Mimo wszystko dziękuję za wszelkie sugiestie, podpowiedzi lub jak ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie lub odpowiedź czy to jest w ogóle możliwe.

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post
KR2615
post 29.11.2021, 11:20:57
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 311
Pomógł: 13
Dołączył: 7.05.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Oprócz kwestii prawnych, które nie wiem, czy nie są tutaj naruszone, pozostają również kwestie moralne. Czy korztystanie za darmo z bazy danych, którą ktoś budował przez lata jest etyczne, nie mnie oceniać. Trochę mam tylko mieszane uczucia, żeby ci powiedzieć, że narzędzia typu wget/curl, grep, cut itp są darmowe a Linux to całkiem przyjemny system. Scrapowanie swoją drogą to cenna umiejętność. Informatyk Zakładowy wspominał na swoim fanpage;u, że przygotowuje Szkolenie z automatyzacji pobierania danych z iternetu chociaż nie liczyłbym, że będzie darmowe.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
AmyLokmart
post 30.11.2021, 14:59:27
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 45
Pomógł: 0
Dołączył: 28.11.2021

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hejka smile.gif

KR2615 Dzięki za podpowiedź smile.gif Będę szukać w internecie informacji na temat "Scrapowania" smile.gif
Jak już wyżej pisałam teksty piosenek nie da się ukraść, bo już mają prawa autorskie, a jeśli używasz ich prywatnie dla siebie lub w celach edukacyjnych to nie naruszasz prawa - zresztą użytkownik godzi się z tym i uznaje autorstwo autora tekstu piosenki.

Mimo wszystko Dziękuję za info i Pozdrawiam smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.03.2024 - 12:52