Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [Symfony]dodanie menu w jobeet
patryk7747
post 17.09.2010, 16:20:33
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 17.09.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


WITAM
z wieloma problemami udalo mi sie troche przerobic jobeeta do swojego uzytku, ale nie wiem jak sie mam wziac za dodanie menu po lewej stronie.
wiem oczywiscie, ze trzeba w layoucie to zrobic, ale chcialbym, zeby tam mozna bylo cos dodawac, edytowac i kasowac za pomoca panelu administratora. np moglyby byc to zwykle odnosniki do innych stron. tylko jak sie za to wziac? jak generuje nowy formularz za pomoca symfony to on powstanie dla dodawania nowej pracy...
moglby ktos mnie naprowadzic? nie chodzi mi o gotowe rozwiazanie, ale po prostu jak sie za to zabrac. wszystkie prace sa wyswietlane za pomoca zmiennej content, wiec jakbym to mial zrobic osobno dla swojego menu, gdzie tak samo bylby formularz edycji, dodawania itp, tylko ze dla samego admina?

pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
LBO
post 17.09.2010, 18:38:08
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 415
Pomógł: 117
Dołączył: 7.09.2005
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


sloty
Go to the top of the page
+Quote Post
patryk7747
post 17.09.2010, 19:58:11
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 17.09.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


a cos wiecej? jak sie za to zabrac? moze jakis przyklad, zeby to bylo z formularzem i panelem admina? no i wlasciwie teraz jak mam gotowy panel admina dla prac to po dodaniu tego nowego ten panel admina musze na nowo generowac?
Go to the top of the page
+Quote Post
smentek
post 18.09.2010, 15:28:11
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 130
Pomógł: 11
Dołączył: 7.04.2003

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Cytat
wiem oczywiscie, ze trzeba w layoucie to zrobic
nie musi byc w pagelayout możesz umiescic to przeciez gdziekolwiek.

Zarządzane menu można zrobić na wiele sposobów.

Najprostsze (nie koniecznie najlepsze) rozwiązanie:

W panelu administracyjnym możesz zrobić interfejs do dodawania/edycji/usuwania obiektów typu np. ZakladkaMenu.
Każdy znaleziony w bazie obiekt zakładki jest wyświetlana na frontendzie w postaci linku (poprzez template na sfComponent). Ale to co jest wyświetlane nie jest brane z obiektu ZakladkaMenu a z referencji do innych obiektów który ZakladkaMenu przechowuje. W panelu dla każdej zakładki określasz tą referencję.

Proste?


--------------------
.:SMENTEK:.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 07:32