Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Programy do pozycjonowania?, Warto używać automatów np. Adder i Publiker?
bahh
post 13.05.2012, 14:54:30
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 261
Pomógł: 2
Dołączył: 13.05.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam.

Chciałbym poruszyć pewną kwestię - mianowicie używanie programów do pozycjonowania.

Otóż czy jest sens inwestować pieniądze w takie programy? Załóżmy że mam jakąś stronę do wypozycjonowania, jako że nie mam masy czasu na to chciałbym użyć jakiś automatów które znacznie przyśpieszą cały ten proces. Uzyskam dzięki temu pożądany efekt? Powiedzmy że przy mało konkurencyjnym haśle na pierwszej stronie google?

Póki co znalazłem programy Adder i Publiker, zastanawia mnie też wybór między nimi, czy ktoś miał doświadczenia z nimi i powie jak wygląda pozycjonowanie za pomocą tych programów? Jak wygląda u nich pozycjonowanie automatyczne i półautomatyczne?

Pozdrawiam

Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 13.05.2012, 15:30:59
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ogólnie warto jako dodatek. Jeśli liczysz na wypozycjonowanie czegoś samym publikerem to muszę Cie zmartwić, ale to tak nie działa. Zresztą założenie sensownego projektu w Publikerze to na prawdę dużo pracy. Trzeba stworzyć wiele tekstów, synonimy do nich itp.

Musisz jednak wiedzieć, że automatów używa się głównie w 2 sytuacjach:
- do pozycjonowania zaplecza
- do dodatkowego pozycjonowania strony - z naciskiem na "ręczne" pozyskiwanie wartościowych linków i "dopalanie" śmieciami z publikera/addera

Jeśli chodzi o mało konkurencyjne hasło to znacznie łatwiej i szybciej osiągniesz efekty zdobywając kilka/kilkanaście linków ręcznie. Np. dodając do kilku płatnych i wartościowych katalogów + kupując trochę linków od serwisów o podobnej tematyce.

Pamiętaj też, że same linki to tylko część pracy - liczy się także sama strona. W sumie zawartość strony cały czas nabiera na wadze w algorytmach G.

Go to the top of the page
+Quote Post
bahh
post 13.05.2012, 16:04:10
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 261
Pomógł: 2
Dołączył: 13.05.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli np. strona którą chce wypozycjonować zajmuje się tworzeniem stron to jaką strategie obrać? Wrzucać linki/arty na fora o tworzeniu stron? może na strony np. miejscowości w której jest działalność? Mam trochę kasy na wypozycjonowanie hasła aczkolwiek nie wiem czy wrzucać kasę w programy czy w całości w reklamę i linki.

Często strony które mam wypozycjonować dotyczą miejscowości małych przy niewielkiej konkurencji, zastanawia mnie więc jak je skutecznie pozycjonować?
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 13.05.2012, 16:19:27
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ogólnie temat rzeka - najlepiej udaj się na forum.optymalizacja.com i czytaj kilka dni, to załapiesz co i jak. Nie da się tego streścić w jednym poście.

Jeśli chodzi o frazy niszowe to tak jak pisałem najlepiej sprawdzi się kilka dobrych linków + dobra treść zoptymalizowana pod wyszukiwarki. Nic więcej nie trzeba. Używanie adderów do tego typu fraz nie ma sensu, chyba że chodzi o pozycjonowanie długiego ogona i dużej ilości fraz.

Niemniej tak jak pisałem pozycjonowanie to długa historia i można podejść na wiele sposobów w zależności od konkretnej sytuacji. Często zamiast sztucznego pozyskiwania śmieciowych linków lepiej sprytem załatwić kilka wartościowych.
Go to the top of the page
+Quote Post
Maciekbjw
post 13.05.2012, 23:18:01
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 217
Pomógł: 23
Dołączył: 2.12.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Bahh

Pozycjonowanie to temat rzeka. Wpływ na pozycję w wyszukiwarce ma optymalizacja oraz zbudowane backlinki (odnośniki do stron). Z tym że ten drugi czynnik jest najważniejszy. Wszystko zależy od tego, jakie frazy chcesz pozycjonować. Jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia to podstawowa rada : zleć to komuś, a sam zajmij się tym w czym jesteś dobry.

Programów do automatycznego, masowego zdobywania linków jest cała masa. Od Addera trzymaj się z daleka, jeśli nie wiesz dlaczego to wpisz sobie w google "adder opinie".

Publiker, OmniADD, Donlinkage - to obecnie najlepsze na polskim rynku dodawarki do katalogów / precli.

Poza tym, nie ma czegoś takiego ja pozycjonowanie automatyczne czy półautomatyczne. Tak możesz nazwać sposób budowania backlinków wink.gif

Pamiętaj że poza preclami / katalogami do których dodają wyżej wymienione softy masz jeszcze wszelkiej maści lepsze miejsca na linki : SEO Katalogi, fora internetowe, komentarze na blogach, zaplecze - słowem : wszystkie strony w Sieci, gdzie możesz umieścić swojego linka.

Zajrzyj na forum.optymalizacja.com - tam możesz zlecić np katalogowanie lub inne tego typu usługi. Jeśli masz pozycjonować tylko jedną stronę to zakup podstawowych narzędzi Ci się po prostu nie kalkuluje. Dolicz do tego niezbędną wiedzę, która jest bezcenna wink.gif

Pozdrawiam.






--------------------
Masz swoje mieszkanie i chcesz je wynająć? Sprawdź ofertę Zarzadządzanie Najmem

WRONA.IT - pozycjonowanie stron
www.ecyklopedia.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
oko1wita
post 25.05.2012, 14:53:22
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 19.03.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To zależy ile stron pozycjonujesz. Jeśli jedną czy dwie, to automat Ci nie będize potrzebny, bo sam ręcznie sobie poradzisz. Zresztą automaty są do dopalania wpisow i do zaplecza. na serwis główny bym nie ryzykował. Zwłaszcza teraz gdy szalej pingwin.
Go to the top of the page
+Quote Post
Mgiełka
post 4.06.2012, 13:33:13
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 7
Pomógł: 0
Dołączył: 21.05.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


oj to prawda...Pingwin jest nieprzewidywalny:)
Pozycjonowanie częściowe automatami? Właśnie po ostatniej aktualizacji Google można zobaczyć efekty stronki mBanku, gdzie z 2 pozycji na pierwszej stronie fraza "bank", spadł na stronę 2, 5 pozycja.
To jest właśnie pozycjonowanie automatem.


--------------------
Lubię korzystać z dobrych rozwiązań,dlatego wybrałam podpis elektroniczny . Również odpowiednie zarządzanie firmą programem Impuls zaliczam do pozytywów.
Go to the top of the page
+Quote Post
Maciekbjw
post 18.06.2012, 21:19:16
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 217
Pomógł: 23
Dołączył: 2.12.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Migiełka
chyba nie wiesz co piszesz.

Nie ma czegos takiego jak pozycjonowanie automatami. Automatycznie mozna budowac linki - bardzo duze ilosci linkow. To w polaczeniu z odpowiednia strategia daje niesamowite efekty.



--------------------
Masz swoje mieszkanie i chcesz je wynająć? Sprawdź ofertę Zarzadządzanie Najmem

WRONA.IT - pozycjonowanie stron
www.ecyklopedia.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
ekspert30
post 19.06.2012, 10:16:25
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 19.06.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

Polecam do małej ilości stron WWW jednak jakiś półautomat do katalogowania lub preclowania np. SeoLight lub SeoBohater.

Automaty typu Adder (tego stanowczo odradzam!) i Publiker najbardziej się nadają do podlinkowania zaplecza, a już po zmianie algorytmów naprawde z nimi trzeba uważać.
Go to the top of the page
+Quote Post
Maciekbjw
post 19.06.2012, 10:50:34
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 217
Pomógł: 23
Dołączył: 2.12.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Eskpert30

powtarzasz gdzieś wyczytane bzdury jak mantre.

Podaj argumenty dlaczego warto z nimi uważać.



--------------------
Masz swoje mieszkanie i chcesz je wynająć? Sprawdź ofertę Zarzadządzanie Najmem

WRONA.IT - pozycjonowanie stron
www.ecyklopedia.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
ekspert30
post 19.06.2012, 12:09:32
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 19.06.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@ Maciekbjw

Bzdury...? Czyżby?

Akurat posiadam Ominiadd, Publiker i esCat ... bazy katalogów są masakryczne .... większość w filtrze lub zbanowa. Może 10 % coś tam jest warta. A z kąt wiem, bo sprawdziłem Scrapebox'em... a potem ręcznie ! Takie narzedzia w rekach osoby bez wiedzy SEO (co wynika z pierwszego postu)... może się skończyć banem na domene. One owszem są przydatne, do dopalania linków, podlinkowania zaplecza.... ale nie do linkowania bezpośrednio na stronę np. firmową.

Jak Pan nie wierzy, proszę na forum PiO poczytać.


Jednak poleciłem półautomaty w/w (chyba najlepsze na rynku) ... co ręczna to ręczna robota smile.gif Tymbardziej teraz, gdy algorytm G troszke szaleje.
Tylko oczywiście dodajemy do dobrych katalogów: duży PR, Site, dobrze podlinkowanych.

@ bahh - prosze pamietać o optymalizacji strony (metatagi, nagłówki, wew. linkowanie itd. itd. itd.) + zróżnicowanie linkowania...dobre katalogi, precle, fora internetowe, blogi ... i bedzie ok. Pytanie czy masz na to czas? Czy nie lepiej zlecic to pozycjonerowi? wink.gif


To jest moje zdanie Panie Maciekbjw. wink.gif

edit:

Jako osoba posiadajaca wymienione w tym poscie narzędzia seo, łatwo zgadnąć czym się zajmuje biggrin.gif

Ten post edytował ekspert30 19.06.2012, 13:28:19
Go to the top of the page
+Quote Post
Maciekbjw
post 20.06.2012, 13:39:54
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 217
Pomógł: 23
Dołączył: 2.12.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Ekspert 30

jesli dla Ciebie forum PiO jest wyznacznikiem to wlasnie widac jaki jest poziom Twojej wiedzy.

Jesli jedziesz na publicznych bazach w Omni czy Publikerze, to wiadomo ze wiekszosc z nich jest kiepskiej jakosci, nie mniej nawet odpalenie blasta omniaddem na nowa domene i np 2 tys publikacji w ciagu jednego nie powoduje zadnego filtra czy tez bana.

Reczna robota to strata czasu. Podstawa w SEO to automatyzacja wszelkich procesow, w celu zmniejszenia kosztow (zwiekszenia zyskow).



--------------------
Masz swoje mieszkanie i chcesz je wynająć? Sprawdź ofertę Zarzadządzanie Najmem

WRONA.IT - pozycjonowanie stron
www.ecyklopedia.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
ekspert30
post 20.06.2012, 14:06:31
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 19.06.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@ Maciekbjw

Ale tu mowa o osobie, która zaczeła ten temat -> nowicjuszu w SEO.

To co napisałeś w ostatnim poście, masz rację w 100%, ale My to robimy na wielka skalę, a on chce tylko sobie stronke pozycjonować.

Wiesz, powiem Ci... miałem już nie jeden raz przypadek, że zgłaszali sie do mnie klienci z filtrem na domene. Sam wiesz, że jest to więcej pracy z wyciagnięmciem jej z kary, niż zaczęciem pozycjonowania od nowa.... a ludzie się dziwią potem, że jest taki duży koszt usługi (jak walą na dzień dobry blasty XR,SB, OD)

Dlatego zawsze dla poczatkujących, którzy chcą zdobywać linki... polecam metody najprostrze, skuteczne i w miare bezpieczne.

Dodatkowo użytkownik bahh nie będzie mieć przecież bazy prywatnej, tylko napewno skorzysta z publicznej. Ale to już jego decyzja.... zadał pytanie... a My mu wszyscy staralismy sie pomóc. Decyzja ostatecznie pozostawiam mu...


P.S. Jesli chodzi o forum PiO - wyznacznikiem dla mnie jest moja wiedza i doświadczenie praktyczne. Powołujac się na PiO chciałem tylko wskazać ogólnie, do czego przecietnie są wykorzystywane automaty.
Go to the top of the page
+Quote Post
Maciekbjw
post 20.06.2012, 21:12:31
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 217
Pomógł: 23
Dołączył: 2.12.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ekspert30

Nie ma czegoś takiego jak bezpieczne i niebezpieczne metody.

Ingerujac w organiczne wyniki wyszukiwania poprzez nienaturalne linkowanie ryzykujesz otrzymaniem kary. Ryzyko to mozna zminimalizowac poprzez odpowiednie strategie, ale nie mozna go nigdy wykluczyc calkowicie.

Rownie dobrze mozesz dostac filtra za linki na 'tematycznym, unikalnym, wartosciowym' zapleczu, ktore wedlug 90% osob majacym stycznosc z SEO są 'legalnymi metodami' (ktore tak naprawde nie istnieja).

Jesli chcesz to zapraszam na priv, chetnie podyskutuje, tutaj juz chyba wszystko wyjasnilismy nowcjuszowi.


--------------------
Masz swoje mieszkanie i chcesz je wynająć? Sprawdź ofertę Zarzadządzanie Najmem

WRONA.IT - pozycjonowanie stron
www.ecyklopedia.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
ekspert30
post 21.06.2012, 03:44:00
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 19.06.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@ Maciekbjw

Znów się z Toba zgadzam. smile.gif

Dziekuję za bardzo merytorycznie wartościową rozmowę. Myślę, że użytkownicy tego forum dobrze sporzytkują wiedzę SEO z tych kilku postów.

Życzę powodzenia w SEO i pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post
Mgiełka
post 24.06.2012, 13:17:23
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 7
Pomógł: 0
Dołączył: 21.05.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja również dziękuję za interesującą dyskusję. Dodam tylko, że pisząc o pozycjonowaniu automatami nie miałam na myśli tego w sensie stricte. Chodziło mi o pozycjonowanie z użyciem automatów. A tak przy okazji, chciałabym zadać jeszcze jedno pytanie, które na pewno przyda się osobom początkującym (również się do nich zaliczam). Jaki polecacie pół-automat przede wszystkim do zamieszczania wpisów do katalogów? Przeczytałam już chyba ze 100 dyskusji na ten temat i zdania są bardzo podzielone a ja mam ciągle problem z wyborem który pół-automat zakupić.


--------------------
Lubię korzystać z dobrych rozwiązań,dlatego wybrałam podpis elektroniczny . Również odpowiednie zarządzanie firmą programem Impuls zaliczam do pozytywów.
Go to the top of the page
+Quote Post
csharp
post 29.06.2012, 20:41:25
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 127
Pomógł: 3
Dołączył: 22.04.2012
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ja przetestowałem kilka tego typu programów - m.in. Adder, generalnie odradzam... pomagają ale w bardzo minimalnym stopniu - lepiej czas na ich konfiguracje przeznaczyć na napisanie własnego programu, który pomoże w ręcznym katalogowaniu...


--------------------
Prywatny blog -> cupial.com.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
amii
post 3.07.2012, 08:26:11
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 728
Pomógł: 76
Dołączył: 12.06.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zalezy z jakiej bazy się korzysta, bazy publikera i addera są publiczne więc często jest to zaspamiony syf, ale jeśli byś podpiął prywatną dobrze wyselekcjonowaną bazę to wcale nie musisz pisać programu dodającego. Raczej skupił bym się na pisaniu programu który by potrafił wyszukac odpowiednie strony do bazy.


--------------------
gry flash online
Dobry hosting i tanie odnowienia domen firma: masternet.
Zarabianie bez wysiłku na domenach bez ruchu: prolink.
Go to the top of the page
+Quote Post
arturr
post 26.07.2012, 10:42:59
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 18.07.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ja jestem bardxo poczatkujacy w temacie pozycjonowania. mialem zamair kupic Adder/ Troche zasugerowalem sie komentarzami w sieci fakt duzo jest negatywncyh ale pozytywnych tez np. . Skoro jednak odradzacie to chyba jednak zrezygnuje
Go to the top of the page
+Quote Post
barti35
post 31.07.2012, 09:44:44
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 25.07.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Kup donlinkage i seocat.


--------------------
Naprawdę śmieszne obrazki z sieci
Przetestuj internetowy program do zdjęć
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 23:33