Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [JavaScript] - jeśli Twój wątek go dotyczy, KONIECZNIE przeczytaj
erix
post 13.07.2010, 17:40:28
Post #1





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Drogi Użytkowniku,

jeżeli Twój problem dotyczy jakiegokolwiek skryptu JavaScript, pamiętaj o tym, że:

wrzucenie kodu jako treść posta NIE ułatwi innym rozwiązania Twojego problemu.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta:
  • skrypty w 99% przypadków są zależne od pozostałej zawartości Twojej strony i nie sposób odtworzyć idealnie tych samych warunków
  • jeśli już zamieścisz kompletne listingi, mało kto przekopiuje je do siebie, aby sprawdzić, tym samym sam działasz sobie na szkodę - rozwiązanie Twojego problemu się oddala
  • nie ma możliwości użycia narzędzi debugujących - każda licząca się przeglądarka posiada narzędzia ułatwiające wyłapywanie błędów, w (nie)działającym kodzie można łatwo ustawić tzw. breakpointy, które nieraz oszczędzają ogrom czasu poświęconego na szukanie felernego fragmentu
  • klasyka, ale cały czas ktoś o tym zapomina - pisząc wyskakuje błąd nie oczekuj, że ktoś poważnie zajmie się Twoim problemem. Błędów mogą być setki tysięcy, do Twojej wiadomości.


Co zrobić? Wystaw gdzieś podpięty kod w Sieci i zamieść linka na forum. Będziemy wdzięczni. Ty sobie też, naprawdę. winksmiley.jpg

Uprzedzę dwa "anty":
  • Ale mój kod jest częścią większego projektu i nie mam go wrzuconego
  • kod jest częścią projektu dla klienta i nie mogę go publikować


Wybacz, ale to Tobie powinno zależeć na rozwiązaniu problemu, a nie nam. Im bardziej nam ułatwisz zadanie, tym szybciej możesz doczekać się odpowiedzi. W związku z tym, albo wyciągnij odpowiedni fragment kodu tak, aby działał, albo po prostu wystaw to, co masz.


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
Carne
post 13.02.2011, 20:56:05
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 13
Pomógł: 2
Dołączył: 31.01.2011
Skąd: Vault 13

Ostrzeżenie: (0%)
-----


I do http://jsbin.com
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 3.09.2011, 12:58:47
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zaczyna mnie irytować podawanie kodów w js/html/css bez żywego przykładu przez użytkowników forum. Dlatego mały kurs jak poprawnie korzystać z narzędzia jakim jest jsfiddle.net

Wchodzimy na podaną wyżej stronę, możemy na niej uzupełnić trzy sektory (html, javascript i css), Naszym kodem jaki chcemy zaprezentować w celu znalezienia błędu itp. Po lewej możemy wybrać bibliotekę javascript jaka może zostać załadowana przy wyświetleniu.

Gdy już uzupełnimy wszytko poprawnie, naciskamy przycisk Save u góry. I najważniejsza rzecz, jeśli chcemy sprawdzić jak prezentują się zmiany jakie dokonaliśmy podczas edycji kodu, wciskamy przycisk RUN.

Przycisk UPDATE używamy tylko i wyłącznie gdy chcemy zaprezentować poprawiony kod komuś innemu, wtedy zostanie wygenerowany nowy link do Naszego przykładu.

Jeśli chcemy mieć bezpośredni wgląd w kod wynikowy, do linku jaki wygenerowaliśmy, doklejamy 'show'.
http://jsfiddle.net/mhgAC/ zamieniamy na http://jsfiddle.net/mhgAC/show/

Moderacje prosiłbym o przypięcie tego tematu. I jeśli ktoś zna podobne narzędzia, proszę podać adres.



Ten post edytował nospor 30.01.2013, 10:08:09


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 00:34