Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Praca dla prawdziwych programistów
pyro
post 18.11.2010, 11:25:13
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak, wiem o tym, że już istnieje podobny temat, ale moje pytanie się nieznacznie różni od tamtego.

Otóż chciałbym wiedzieć, gdzie powinien się zgłosić prawdziwy programista szukający pracy. Czyli taki, który nie chce iść do pracy aby się dokształcać / zdobywać praktyki, tylko taki, który zna się na swojej robocie i dokładnie wie co robić. Niestety stawki jakie potrafią zaoferować pracodawcy na polskim rynku są.... śmieszne? Nie wiem czy świat po prostu taki jest, ale wydaje mi się, że 2k-3k netto dla dobrego programisty to jest wiele za mało.

Jakieś sugestie?


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 18.11.2010, 11:49:12
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przede wszystkim powinieneś iść do firmy, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania na zamówienie dla klientów. Brzmi jako prawda oczywista ale ...
Omijaj szerokim łukiem wszelkie agencje reklamowe, kreatywne, internetowe, e.t.c. W nich programowanie nie jest głównym zajęciem a tylko jednym z wielu obok tworzenia kampanii reklamowych, tworzenia kreacji, e.t.c. W tego typu firmach grafik robiący kartkę świąteczną na święta, która klienci sobie roześlą będzie lepiej opłacany niż programista.
Podobnie jest z sytuacją kiedy idziesz do firmy, która posiada tylko dział IT a w nim kilku gości do klepania. Taki dział IT często nie jest głównym, który przynosi dochód więc inwestycja w niego będzie słaba a Ty skończysz jako gość od rozwijania witryny www firmy. Pomijam oczywiście firmy, w których działy IT są większe niż niejedna firma na rynku IT.

Podsumowując powinieneś iść do firmy, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla klientów. Jest zlecenie na duży projekt i zespół go tworzy, potem sprzedaje lub utrzymuje. Przychodzi kolejny klient i kolejny projekt i tak dalej. I niech to nie będę kolejne stronki dla firm bo to oznacza kolejne systemy newsów i klepanie "O nas".
Niech to już będą kolejne duże systemy.

Ten post edytował mike 18.11.2010, 11:58:20
Go to the top of the page
+Quote Post
Theqos
post 18.11.2010, 13:41:59
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 49
Pomógł: 8
Dołączył: 5.12.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Otóż chciałbym wiedzieć, gdzie powinien się zgłosić prawdziwy programista szukający pracy

Prawdziwi programiści to robią w Fortranie winksmiley.jpg

Cytat
Czyli taki, który nie chce iść do pracy aby się dokształcać

IMHO w tym zawodzie nauka nigdy się nie kończy.

Cytat
Niestety stawki jakie potrafią zaoferować pracodawcy na polskim rynku są.... śmieszne? Nie wiem czy świat po prostu taki jest, ale wydaje mi się, że 2k-3k netto dla dobrego programisty to jest wiele za mało.

Jak to mówią: "skoro jesteś taki mądry, to dlaczego nie jesteś bogaty?". Może warto podłapać jakieś podstawy biznesu? Od razu zrozumiesz dlaczego w polsce są takie stawki. Reszta to to co powiedział mike. Idź do jakiegoś korpo, jak jesteś dobry to oni ci już życie zorganizują. Wyjedziesz sobie do jakiegoś zagranicznego oddziału i będziesz zarabiał w euro.
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 18.11.2010, 17:14:21
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Na stanowiska wymagające wysokich kwalifikacji często nie ma ogłoszeń. Działa to w drugą stronę - tj. są firmy HeadHunterów, które na zlecenia takiej firmy poszukują odpowiedniego kandydata w zgromadzonej bazie danych. Szczerze mówiąc nie wiem, jak się tam dostać, ale myślę, że jeśli masz jakieś dobre CV to dobrze wykonać telefon i przesłać im swoje CV - im również zależy na budowaniu swoich baz specjalistów.

Mam dwóch/trzech znajomych, którzy znaleźli się w bazach takich firm (w sumie sami nie wiedzą jak) i regularnie co kilka miesięcy dostają ofertę zmiany posady. Nie są to osoby związane z IT, ale myślę że w tej branży też są firmy specjalizujące się w rekrutacji. Ogólnie plus jest taki, że skorzystanie z takiej firmy jest dość kosztowne (kilka/kilkanaście tysięcy w zależności od stanowiska) więc są tam same poważne oferty.
Z drugiej strony takie firmy szukają osób na wyższe stanowiska więc wymagają zapewne dobrze udokumentowanej kariery zawodowej.

Także moja rada (bardzo ogólnikowa), to ustal jakie są firmy zajmujące się profesjonalną rekrutacją w IT i spróbuj do nich uderzyć bo jest to szansa na całkiem fajną pracę.
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 18.11.2010, 18:03:12
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki za odpowiedzi. Propo
Cytat
firmy zajmujące się profesjonalną rekrutacją w IT


Jeszcze pytanie gdzie takich szukać smile.gif


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 18.11.2010, 18:05:17
Post #6





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




Na goldenline.pl się jakieś kręcą ale czy robią 'profesjonalną rekrutacją' to trudno mi powiedzieć bo nie korzystałem.
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 18.11.2010, 18:42:08
Post #7





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Załóż konta na linkedin.com, monsterpolska.pl i goldenline.pl Opisz bardzo dokładnie swoją osobę wypełniając tamtejsze CV, doświadczenie, umiejętności, e.t.c i masz jak w banku, że Ci co szukają to Cię znajdą.
Przynajmniej raz w miesiącu dostaję telefon, że "Nasza firma prowadzi rekrutację dla naszego klienta na stanowisko programisty Java EE. Czy jest pan zainteresowany szczegółami...."
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 18.11.2010, 19:17:09
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tzn. założyłeś konta w tych portalach podając swój szczegółowy opis i twierdzisz, że dzięki temu te comiesięczne telefony?


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 18.11.2010, 19:42:59
Post #9





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(pyro @ 18.11.2010, 19:17:09 ) *
Tzn. założyłeś konta w tych portalach podając swój szczegółowy opis i twierdzisz, że dzięki temu te comiesięczne telefony?
Jeśli nie można Cię znaleźć to Cię nie ma.
Oczywiście, nie twierdzę, że tylko dlatego bo jeszcze trzeba mieć co wpisać i pasować do profilu poszukiwanego aktualnie na rynku. Nie mniej zawsze pytam skąd osoba kontaktująca się ma do mnie namiar i najczęściej z jednego z portali związanych z pracą/karierą.
Go to the top of the page
+Quote Post
gszesiek
post 18.11.2010, 22:52:36
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 152
Pomógł: 1
Dołączył: 17.09.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Jak to mówią: "skoro jesteś taki mądry, to dlaczego nie jesteś bogaty?"

Powinno być: Jak to mówią idioci: "skoro jesteś taki mądry, to dlaczego nie jesteś bogaty?"
Jak gość jest dobrym programistą, to nie znaczy, że musi się znać wszystkim.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
JoShiMa
post 18.11.2010, 23:44:42
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 374
Pomógł: 149
Dołączył: 1.03.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(pyro @ 18.11.2010, 19:17:09 ) *
Tzn. założyłeś konta w tych portalach podając swój szczegółowy opis i twierdzisz, że dzięki temu te comiesięczne telefony?

Ja tam jestem w kilku miejscach zarejestrowana i średnio raz w miesiącu mam ofertę pracy, wcale jej nie szukając tongue.gif Tak jak Cię napisali. Daj się znaleźć smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Moli
post 23.11.2010, 11:16:05
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 662
Pomógł: 45
Dołączył: 26.03.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli chodzi o goldenline.pl i serwisy tego typu, udzielaj się w grupach dyskusyjnych. Ja kiedyś sporo udzielałem się w grupach o php i pythonie i dość często dostawałem oferty pracy, z dużych firm + kilka nawet praca za granicą winksmiley.jpg
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 16:21