Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> box flex i ukladanie boksow jak puzzle css
bialko0019
post 15.10.2013, 20:06:11
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 294
Pomógł: 4
Dołączył: 19.12.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam Was. Mam pytanie, a właściwie problem, z którym się borykam tworząc responsywną stronę. Mam nadzieje, że znajdziemy jakoś wspólnie rozwiązanie..

Otóż to. Mam sekcję <section>, która ma różną szerokość. W zależności od szerokości przeglądarki. W środku mam artykuły <article> klasy .box Każdy boks musi mieć przypisaną min-width: 150px i max-width: 150px. Jak zrobić, by w zależności od szerokości sekcji, w środku boksy zajmowały zawsze 100% szerokości, a jeśli się nie mieszczą - niech się "załamią" i pokazą poniżej. Oczywiście te które zostały, powinny zajmować razem z marginesami i paddingami 100% sekcji.

Znam metodę, na flex, gdzie sekcja ma display: box-flex, a w nich <article> klasy .box mają box-flex: 1; Aby się załamały, oczywiście z prefiksami stosuję box-flex: wrap i działa. TYLKO kurczę mam problem z mozillą, która tego już nie obsługuje.. Chodzi mi o uzyskanie efektu, który jakoś szkicowo narysowałem - pomoże ktoś? Przy display: inline-flex nie chcą się wyskalować szerokością..

Coś al`a puzze, które wypełniają mozliwie całą przestrzeń..
Ze starymi float: left możemy kombinować, ale szerokość znów nie chce m isię dopasować..

Mój skic poniżej:


Przykład na jsfiddle to co osiągnąłem, a nie mogę by ułożyły się "lepiej"... http://jsfiddle.net/KkawJ/1/


--------------------
---
"kto pyta ten nie błądzi"...
Go to the top of the page
+Quote Post
pedro84
post 15.10.2013, 23:09:25
Post #2





Grupa: Nieautoryzowani
Postów: 2 249
Pomógł: 305
Dołączył: 2.10.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tutaj masz porównanie "starego" i "nowego" flexboxa: http://css-tricks.com/old-flexbox-and-new-flexbox/. W nowym też będą problemy z przeglądarkami, nawet w mobilkach.

Najprościej? Byłoby użyć pluginu Isotope chyba.


--------------------
Google knows the answer...
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.04.2024 - 07:07