Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Wpisy MajareQ
phpion
post 2.10.2008, 21:29:11
Post #1





Grupa: Moderatorzy
Postów: 6 070
Pomógł: 860
Dołączył: 10.12.2003
Skąd: Dąbrowa Górnicza




Witam,
jest sobie temat "Wpisy Athlana" więc pozwoliłem sobie założyć osobny temat o wpisach MajareQ. Tak sobie czytałem artykuł "Grafika w PHP - Podstawy" i w oczy rzucił mi się kod w nim przedstawiony. Skadś go znam... i już wiem skąd: "PHP4. Ćwiczenia praktyczne" strona 104. Co więcej! Sam artykuł to również plagiat! Zdecydowana większość zdań jest chamsko zerżnięta z tej książki (strony 103 - 105). Może fragmencik:

MajeraQ:
"Jeżeli w skrypcie popełniłeś błąd, nie zobaczysz informacji o tym w oknie przeglądarki (przeca posłałeś do niej nagłówek graficzny…) Jeżeli ilustracja nie pojawia się [---] sprawdź źródło strony. Jeżeli jest błąd to tylko tam smile.gif"

Książka (strona 105):
"Jeżeli w programie popełniłeś błąd, nie zobaczysz informacji o tym w oknie przeglądarki (wszak nagłówek, który został do niej posłany, to nagłowek graficzny, a nie tesktowy). Jeżeli ilustracja, którą chcesz wyświetlić, nie pojawia się sprawdź źródło strony. Jeżeli program wygenerował jakiś komunikat o błędzie, tam na pewno go znajdziesz."

Wytłuściłem fragmenty, które nie są identyczne... Nie wiem jak inne "artykuły tego użytkownika" ale ten z pewnością nadaje się na usunięcie.

Wstyd MajareQ! brzydal.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
scanner
post 3.10.2008, 09:08:32
Post #2





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Jeszcze tylko słowo ode mnie - obiecuję solennie, że następne podobne przypadki będę starannie dokumentować screenshotami zgłoszonych nieprawidłowości - wczoraj nadmiar pracy sprawił, ze tego nie uczyniłem. Pozwoli to nam zabezpieczyć się przed edycjami zgłoszonych treści w następstwie naszej reakcji.
Zapewniam Cię MajareQ, że Twój post na blogu czytałem kilkakrotnie, aby mieć pewność, że zgłoszenie jest rzetelne. Nie było tam informacji o autorze oryginału.

Dalsza dyskusja (choć uważam, że jest zbędna) - zapraszam na irc (który dzisiaj/jutro powinien już funkcjonować pod należną mu domeną) bądź na PW.


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Closed TopicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20.04.2024 - 03:08