Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [HTML] Dobry linter dla HTML
SmokAnalog
post 13.03.2018, 09:21:47
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 707
Pomógł: 266
Dołączył: 3.07.2012
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć Panowie,

postanowiłem sobie zbudować porządny toolset z linterami. Zawsze ich używałem, ale każdy z nich miał poważne wady i w sumie to już sam nie wiem czy dobre lintery w ogóle istnieją.

Zaczynam od HTML. Używam Sublime Text 3 i najpopularniejszym rozwiązaniem wydaje się paczka SublimeLinter w połączeniu z paczką SublimeLinter-html-tidy. Ktoś z Was używał tych paczek albo poleca coś innego?

Wydaje mi się, że ten cały HTML Tidy jest trochę bezużyteczny jako linter. Wywala jedynie najbardziej oczywiste błędy, typu źle domknięte tagi. W konsoli umie na podstawie pliku wypluć nowy HTML, taki z zastosowaniem określonych zasad typu "atrybuty mają być zapisane małą literą". No i fajnie, tylko bardziej mnie interesuje podkreślanie w edytorze tych zapisanych wielką literą i zaznaczanie łamania wielu innych zasad dotyczących stylu na podstawie mojej konfiguracji. Istnieje jakieś narzędzie do tego? Mój wymarzony linter analizowałby strukturę tagów i wywalał ostrzeżenie na przykład gdy <section> nie ma nagłówka, czyli po prostu zwracałby uwagę na niestosowanie się do zaleceń.

Ogólnie mam dość słabe doświadczenia z linterami wszelkiej maści. Albo mają głupawą strukturę konfiguracji, albo się wieszają, albo są beznadziejnie udokumentowane, albo po prostu pewne zasady nie działają jak należy. Macie lepsze zdanie o tych narzędziach?

Ktoś? Coś? Szukam teraz też lintera dla CSS / Sass i cienizna z tym. Albo pełno błędów, albo od 100 lat nie wspierane.

Ten post edytował SmokAnalog 8.03.2018, 17:25:58
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 13.03.2018, 11:03:23
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A próbowałeś używać WebStorm? Tak wiem że płatny itd. ale sam używałem długo ST2/3 a potem się przesiadłem na PHPStorma
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20.04.2024 - 05:15