Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Weryfikacja i obsługa płatności kartą kredytową
athabus
post 22.03.2018, 10:41:34
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej na kilku stronach spotkałem się z weryfikacją karty kredytowej/debetowej. W skrócie działa to tak, że na początku podaję dane swojej karty, ale nie jestem obciążany żadną kwotą. Dane z karty są w zasadzie wykorzystywane tylko po to aby zweryfikować moją tożsamość. Obciążany jestem natomiast na koniec okresu rozliczeniowego (już bez żadnej mojej ingerencji - coś jak polecenie zapłaty w banku).

Może spotkaliście się z czymś takim w Waszych projektach? Jest jakaś firma obsługująca płatności kartą, która pozwala na takie rzeczy np. poprzez API. Dokładnie czegoś takiego będę potrzebował w moim nowym projekcie. Chce dać użytkownikowi okres próbny za darmo, w czasie którego może w każdej chwili zrezygnować, a jak nie zrezygnuje to zacząć pobierać środki z karty w formie abonamentu.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 22.03.2018, 10:54:58
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie używałem ale ludzie chwalą smile.gif https://stripe.com/subscriptions
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 22.03.2018, 12:09:20
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Super, wielkie dzięki. Musze w wolnej chwili przejrzeć ich API, ale wygląda na to, ze to jest właśnie ta usługa z którą się spotykałem na zagranicznych stronach.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 22.03.2018, 13:56:29
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak, na zagranicznych to jest właśnie bardzo często spotykana.

Jest jeszcze PayPal, PayU (https://www.payu.pl/metody-platnosci-dla-biznesu/platnosci-cykliczne)
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 22.03.2018, 14:16:41
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Też będę pytał, bo wiem że również taką usługę mają przelewy24, gdzie mam fajne stawki wynegocjowane. Niestety temat kiedyś poruszałem i wtedy to był typowy dodatek do standardowej oferty - osoba z którą rozmawiałem nawet nie wiedziała jak system działał. Ale popytam, może się już temat trochę upowszechnił i sprofesjonalizował w PL. Wiem, że kiedyś ogólnie był problem z uregulowaniami prawnymi jeśli chodzi o cykliczne płatności i długo tego polscy operatorzy nie wdrażali. Pewnie z tego wynikało zapóźnienie.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 13:27