Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [PHP][AJAX][mySQL] Problem z rozbudowaniem systemu
tromarek1
post 28.08.2017, 14:25:22
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 45
Pomógł: 0
Dołączył: 4.03.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam.
Mam taki problem. Stworzyłem stronę z rozbudowanym systemem rezerwacyjnym opartą o Wordpressa. Z racji oszczędności czasu(i również stosunkowo niskich umiejętności, aby wszystko samodzielnie ogarnąć(javascriptu uczę się dopiero od dwóch dni) ) zakupiłem wtyczkę, która służy do rezerwacji. I pojawia się problem. Chciałbym dopisać do tej wtyczki dodatkowe kryterium wyszukiwania(dodatkowe kryterium to: lokalizacja) w tej wyszukiwarce(link):
sprzataczkowo.pl/uslugi/


Dokleiłem w pliku includes/search/class-frontend-search-results.php kod:
  1.  
  2. $kalendarz = $_POST['lokalizacja'];
  3.  
  4. $pobierz_lokalizacje = $wpdb->get_row( $wpdb->prepare( "SELECT * FROM " . $DOPBSP->tables->locations." WHERE address='{$kalendarz}'" ) );
  5.  
  6. $kalendarze_locations = $pobierz_lokalizacje->calendars;


A dalej w tym samym pliku wewnątrz zapytania mySQL pobierającego wszystkie wyniki dodałem po WHERE:
  1.  
  2. array_push($query, 'AND calendars.id IN ('.$pobierz_lokalizacje->calendars.')'); //sprawdź, czy kalendarz = Warszawa



Panel boczny(sidebar) tej wyszukiwarki znajduje się w lokalizacji views/search/views-frontend-search-sidebar.php
Wkleiłem tam to:
  1.  
  2. array_push($html, ' <div class="dopbsp-module">');
  3. array_push($html, ' <div class="dopbsp-input-wrapper">');
  4. array_push($html, ' <label for="DOPBSPSearch-lokalizacja'.$id.'">Lokalizacja:</label>');
  5. array_push($html, ' <select id="DOPBSPSearch-lokalizacja'.$id.'" class="dopbsp-small">');
  6.  
  7. array_push($html, ' <option value="Warszawa">Warszawa</option>'); /* Wybierz miasto*/
  8. array_push($html, ' <option value="Gdańsk">Gdańsk</option>'); /* Wybierz miasto*/
  9. array_push($html, ' <option value="Kraków">Kraków</option>'); /* Wybierz miasto*/
  10.  
  11. array_push($html, ' </select>');
  12. array_push($html, ' </div>');
  13.  
  14.  



A kod, który jest odpowiedzialny za obsługę tego, bez odświeżania całej strony znajduje się pod adresem(kod jest dosyć duży, więc wolę wkleić link ) sprzataczkowo.pl/wp-content/plugins/dopbsp/assets/js/jquery.dop.frontend.BSPSearch.js

Tu jedyne co wkleiłem(chyba słusznie) to tylko
to w 257 linijce kodu:
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext
  1. $lokalizacja = $('#DOPBSPSearch-lokalizacja'+ID).val(), /* to dodane */
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext

to w 262 linijce:
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext
  1. lokalizacja = $lokalizacja === undefined ? 'Gdańsk':$lokalizacja; /* to dodane */
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext

i to w 282 linijce:
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext
  1. lokalizacja: lokalizacja, /* to dodane */
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext


Krótko mówiąc chciałbym, aby to działało, po wyborze lokalizacji z panelu bocznego, plik class-frontend-search-results.php załadował się ponownie już z nowymi danymi.

Pomożecie? Jak mówiłem, javascript to do dla mnie na chwilę obecną praktycznie czarna magia, a system muszę skończyć czym prędzej.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 19:10