Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> ShoutBox (mini chat), [klasa] php5
nospor
post 30.11.2006, 18:17:30
Post #21





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Aby to zaczęło w ogóle działać musiałem zmienić rozszerzenie pliku ShoutBox na .php5 inaczej nie działało (serwer nazwa.pl)
No to juz nie moja wina, ze Twoj serwer dla skryptow php5 wymaga rozszerzenia php5 smile.gif

Cytat
W pliku ShoutBox.php linia 29 zmieniłem na:
Kod php1
2
3 <?php
$message = nl2br(stripslashes(htmlspecialchars(trim($message), ENT_QUOTES)));
?>



W ten sposób nie dodaje slashy tam gdzie nie trzeba, uważam, że mogło by już tak być w następnej wersji shoutbox-a.
Widzisz, to rowniez nie wina klasy, tylko tego, iz na serwie masz wlączone magic_quotes, ktore ci z automata slashuje wszystko. mozesz to wylaczyc w pliku .htaccess. Pozatym zmiany co zrobiles, to są zmiany akurat w czesci, gdzie kazdy sobie je modyfikuje wlasnie to wlasnych potrzeb, wiec wszystko gra. Tam wlasnie implementujesz sterownik dla wlasnego uzytku

Cytat
Mam pytanko, na swojej stronie używam już id użytkownika, tyle że mam je w postaci np: 4b1dd5d6f2ae3ef002d25a6j4030e2df
Zmieniłem w bazie kolumnę FK_USER na char(32), ale nie wpisuje się cały ciąg znaków.

Nawet przez mysl mi nie przechodzilo, ze ID moze byc tekstem. ID u mnie to liczba, i do bazy wkladana jest rowniez jako liczba, bez brania go w apostrofy. Nie masz tam na ID usera pola autoincrement? No jesli nie masz to musisz zrobic zmiany w pliku ShoutBox.class.php w okolicach linii 207. Jest tam insert i taki kawalek:
$sql.= "(".($this->_idUser ? $this->_idUser : 'null').",.....
powininien zostac zamieniony na :
$sql.= "(".($this->_idUser ? "'$this->_idUser'" : 'null').",....
Czy gdzies jeszcze? Chyba nie.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
sawic
post 30.11.2006, 18:57:40
Post #22





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 42
Pomógł: 0
Dołączył: 24.05.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przede wszystkim dzięki za szybką odpowiedź.


Cytat(nospor @ 30.11.2006, 18:17:30 ) *
No to juz nie moja wina, ze Twoj serwer dla skryptow php5 wymaga rozszerzenia php5 smile.gif

Widzisz, to rowniez nie wina klasy, tylko tego, iz na serwie masz wlączone magic_quotes, ktore ci z automata slashuje wszystko. mozesz to wylaczyc w pliku .htaccess. Pozatym zmiany co zrobiles, to są zmiany akurat w czesci, gdzie kazdy sobie je modyfikuje wlasnie to wlasnych potrzeb, wiec wszystko gra. Tam wlasnie implementujesz sterownik dla wlasnego uzytku

Wiem.
Napisałem to po prostu dla innych, którzy mogli mieć z tym problem.
W większości przypadków magic_quotes są włączone, więc chyba jednak było by lepiej dodać te stipslashes() a jak ktoś kuma o co chodzi to se i tak wyłączy.

Cytat(nospor @ 30.11.2006, 18:17:30 ) *
Nawet przez mysl mi nie przechodzilo, ze ID moze byc tekstem. ID u mnie to liczba, i do bazy wkladana jest rowniez jako liczba, bez brania go w apostrofy. Nie masz tam na ID usera pola autoincrement? No jesli nie masz to musisz zrobic zmiany w pliku ShoutBox.class.php w okolicach linii 207. Jest tam insert i taki kawalek:
$sql.= "(".($this->_idUser ? $this->_idUser : 'null').",.....
powininien zostac zamieniony na :
$sql.= "(".($this->_idUser ? "'$this->_idUser'" : 'null').",....
Czy gdzies jeszcze? Chyba nie.

winksmiley.jpg
To pozostałość po starym, paranoicznym wręcz, zabeczpieczaniu strony. To jest md5 z loginu i czegoś tam jeszcze, aby czasem nikt się za kogoś zalogował. Bez sensu, ale używam już tego w tylu miejscach, że nie chce mi się zmieniać, a działać działa więc zosawiłem.

Odnośnie Twojego kodu, to nie wystarczyło. W tym momencie wykonywane jest takie zapytanie do bazy:
insert into ShoutBox (`FK_USER`, `NICK`, `MESSAGE`, `TIME`) values ('4', 'gdfgfd', 'bcvb','2006-11-30 18:44:02')

Czyli z poprzedniego id zostało tylko 4.
Szukałem, gdzie to jeszcze można zmienić, ale siakiś ten kod dla mnie nieczytelny winksmiley.jpg


Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 30.11.2006, 19:07:31
Post #23





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Napisałem to po prostu dla innych, którzy mogli mieć z tym problem.
W większości przypadków magic_quotes są włączone, więc chyba jednak było by lepiej dodać te stipslashes() a jak ktoś kuma o co chodzi to se i tak wyłączy.
Nie. Poto jest ten interfejs by kazdy go sobie mogl modyfikowac winksmiley.jpg I nie wiem skąd ci sie wziela ta "większosc". Ja w wiekszosci widze wylączone.

Cytat
Odnośnie Twojego kodu, to nie wystarczyło. W tym momencie wykonywane jest takie zapytanie do bazy:
insert into ShoutBox (`FK_USER`, `NICK`, `MESSAGE`, `TIME`) values ('4', 'gdfgfd', 'bcvb','2006-11-30 18:44:02')

Czyli z poprzedniego id zostało tylko 4.
A, juz widze. w konstruktorze klasy mam:
$this->_idUser = empty($idUser) ? null : (int) $idUser;
czyli rzutuje na inta podane ID. usun te (int):
$this->_idUser = empty($idUser) ? null : $idUser;

A jesli i to nie pomoze, to bede musial zrobic wersję dla ID stringowych winksmiley.jpg ALe to juz powinno chyba byc wszystko


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
sawic
post 30.11.2006, 21:44:44
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 42
Pomógł: 0
Dołączył: 24.05.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nospor @ 30.11.2006, 19:07:31 ) *
Nie. Poto jest ten interfejs by kazdy go sobie mogl modyfikowac winksmiley.jpg I nie wiem skąd ci sie wziela ta "większosc". Ja w wiekszosci widze wylączone.

Większość laików - jak ja.
Cytat(nospor @ 30.11.2006, 19:07:31 ) *
A, juz widze. w konstruktorze klasy mam:
$this->_idUser = empty($idUser) ? null : (int) $idUser;
czyli rzutuje na inta podane ID. usun te (int):
$this->_idUser = empty($idUser) ? null : $idUser;

A jesli i to nie pomoze, to bede musial zrobic wersję dla ID stringowych winksmiley.jpg ALe to juz powinno chyba byc wszystko

Działa.

Wielkie dzięki.

Pozdrawiam


Mam jeszcze jedno pytanko.
Gdzie i co powinienem zmienić, aby wiadomości z shoutbox-a mogli obejrzeć wszyscy, a pisać tylko zalogowani ?

Wyciełem z linii 70 pliku ShoutBox.php to:
  1. <?php
  2. if (empty($_SESSION['user_name']))
  3. ?>

i schowałem formularz dla niezalogowanych, ale wydaje mi się, że powinno być coś jeszcze.

Pozdrawiam

Ten post edytował sawic 30.11.2006, 21:48:23
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 1.12.2006, 08:55:19
Post #25





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Mam jeszcze jedno pytanko.
Gdzie i co powinienem zmienić, aby wiadomości z shoutbox-a mogli obejrzeć wszyscy, a pisać tylko zalogowani ?
Chyba bede musial wkoncu przysiąść do dokumentacji winksmiley.jpg

Pare linii nizej, pod tym co wyciales masz taki kod:
  1. <?php
  2. if ($_SESSION['nick'] == 'blocked')
  3. $sb->AddAdminMessage('Nie moĹĽesz dodawać wiadomoĹ›ci');
  4. else
  5. $sb->AddMessage();
  6. ?>

Czyli jesli nickiem jest blocked, to nie mozesz pisac. zamien to na empty nick, i gosc nie bedzie mogl pisac.
  1. <?php
  2. if (empty($_SESSION['nick']))
  3. $sb->AddAdminMessage('Nie moĹĽesz dodawać wiadomoĹ›ci');
  4. else
  5. $sb->AddMessage();
  6. ?>


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
sawic
post 21.12.2006, 17:15:07
Post #26





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 42
Pomógł: 0
Dołączył: 24.05.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No tak. Takie proste.
Powinienem sam na to wpaść. Wstyd.

Mam jeszcze jeden mały problem z wyświetlaniem tego pod ff 2.0.
Tzn problem nie leży w Twoim skrypcie a w dropdown menu w połączeniu z Twoim skryptem.

Prześlę ci linka na PW, aby nie być tu posądzonym o kryptoreklamę.
Prowadzę stronę o tematyce bukmacherskiej i nie wiedzieć czemu jakoś jest źle odbierana przez ludzi.
Zaraz by mnie pojechali za spamowanie winksmiley.jpg
Jak będziesz chciał to zerkniesz, jak nie to trudno.

Pozdrawiam

Witam ponownie.
Napotkałem jeszcze 2 małe problemy używając shoutbox-a.

Pierwszy to taki, że shoutbox znajduje się na jakiejś stronie, ale ta sama strona wyświetlana jest przy różnych parametrach w $_GET. Dodatkowo na serwerze mam mod_rewrite z regułkami na guglo lubne adresy.
W efekcie czego shoutbox działa tylko na www.mojastrona.pl, a z kolei na www.mojastrona.pl/parametr.html już nie działa.

W konsoli javy widzę:

GET http://www.strona.pl/parametr/shoutbox/Sho...iqid=1728109331

gdzie oczywiście w tym katalogu shoutbox-a nie ma. Należało by podać adres bezwzględny do pliku ShoutBox.php5, tylko gdzie to zrobić. Konsola pokazuje błąd w pliku advajax.js (line 287), ale wiem, że to nie tam trzeba poprawiać.


Druga sprawa, to zrobiłem, że niezalogowane osoby widzą co jest pisane, natomiast nie mogą pisać. I wszystko działa ok, poza tym, że w logu dostaję cał czas takie ostrzeżenie:

Undefined index: user
Plik: /home/mojastrona/shoutbox/ShoutBox.php5
Linia: 72
Undefined index: id
Plik: /home/mojastrona/shoutbox/ShoutBox.php5
Linia: 72

Mógłbym podawać cokolwiek, a później wpisać, że te "cokolwiek" nie może wysłać wiadomości, jednak nie bardzo by to współgrało z moim systemem logowania.

Czy jest jakiś sposób aby powyższe niedogodności poprawić ?

Pozdrawiam

Ten post edytował sawic 1.12.2006, 16:47:07
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 21.12.2006, 17:25:00
Post #27





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Druga sprawa, to zrobiłem, że niezalogowane osoby widzą co jest pisane, natomiast nie mogą pisać. I wszystko działa ok, poza tym, że w logu dostaję cał czas takie ostrzeżenie:

Undefined index: user
Plik: /home/mojastrona/shoutbox/ShoutBox.php5
Linia: 72
Undefined index: id
Plik: /home/mojastrona/shoutbox/ShoutBox.php5
Linia: 72

Mógłbym podawać cokolwiek, a później wpisać, że te "cokolwiek" nie może wysłać wiadomości, jednak nie bardzo by to współgrało z moim systemem logowania.
PLik o ktorym mowisz powinien byc dostosowywany przez yzytkownikow i ty to wlasnie zrobiles. Sek w tym, ze ja Twoich zmian nie widze i nie wiem co jest w lini 72. Wiec rzuć kodem dobry czlowieku pare lini przed i pare lini po, gdyz u mnie w lini 72 nie ma prawa takiego bledu byc. winksmiley.jpg
Domyslam sie, ze odwolujesz sie tam tak: $_SESSION['user']. Sprawdzaj najpierw czy wogole $_SESSION['user'] jest ustawione, a bledu miec nie bedziesz

Cytat
Należało by podać adres bezwzględny do pliku ShoutBox.php5, tylko gdzie to zrobić
Faktycznie, przydalby sie taki parametr. Postaram sie go dolozyc w najblizszym czasie. Poki co w pliku ShoutBox.js, masz dwa wystąpienia ciagu:
Kod
url: "ShoutBox.php"......

Zamiast ShoutBox.php podaj wartosc bezwględną i bedzie dzialac.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
sawic
post 21.12.2006, 17:52:03
Post #28





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 42
Pomógł: 0
Dołączył: 24.05.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nospor @ 21.12.2006, 17:25:00 ) *
PLik o ktorym mowisz powinien byc dostosowywany przez yzytkownikow i ty to wlasnie zrobiles. Sek w tym, ze ja Twoich zmian nie widze i nie wiem co jest w lini 72. Wiec rzuć kodem dobry czlowieku pare lini przed i pare lini po, gdyz u mnie w lini 72 nie ma prawa takiego bledu byc. winksmiley.jpg
Domyslam sie, ze odwolujesz sie tam tak: $_SESSION['user']. Sprawdzaj najpierw czy wogole $_SESSION['user'] jest ustawione, a bledu miec nie bedziesz

Qrde. Nie pomyślałem, że ten plik inaczej już wygląda. Zakręcony jestem sad.gif
Chodzi o linię:
  1. <?php
  2. $sb = new ShoutBox(new ShoutBoxDefaultFormatter(),'./',$_SESSION['user'], $_SESSION['id']);
  3. ?>

Jak dam if($_SESSION['user']) {} przed całym try {} to shoutbox-a nie widzą niezalogowani użytkownicy, więc w sumie to dalej nie wiem gdzie i co trzeba zmienić aby to działało.

Cytat(nospor @ 21.12.2006, 17:25:00 ) *
Faktycznie, przydalby sie taki parametr. Postaram sie go dolozyc w najblizszym czasie. Poki co w pliku ShoutBox.js, masz dwa wystąpienia ciagu:
Kod
url: "ShoutBox.php"......

Zamiast ShoutBox.php podaj wartosc bezwględną i bedzie dzialac.


A tego to już powinienem się sam domyślić. Wstyd sad.gif
Teraz działa jak należy.
Dzięki.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 21.12.2006, 18:06:46
Post #29





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Qrde. Nie pomyślałem, że ten plik inaczej już wygląda. Zakręcony jestem
Chodzi o linię:
Kod php1
2
3 <?php
$sb = new ShoutBox(new ShoutBoxDefaultFormatter(),'./',$_SESSION['user'], $_SESSION['id']);
?>


Jak dam if($_SESSION['user']) {} przed całym try {} to shoutbox-a nie widzą niezalogowani użytkownicy, więc w sumie to dalej nie wiem gdzie i co trzeba zmienić aby to działało.

No widzisz, u mnie byla jeszcze taka linijka:
  1. <?php
  2. if (empty($_SESSION['user']))
  3. ?>

ktora powodowala ze do Twojego kodu nie dochodzil. Ty ja usunales. Musisz wiec zrobic, np tak:
  1. <?php
  2. $userName = !empty($_SESSION['user']) ? $_SESSION['user'] : '';
  3. $sb = new ShoutBox(new ShoutBoxDefaultFormatter(),'./',$userName, $_SESSION['id']);
  4. ?>


milego wieczoru smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
sawic
post 21.12.2006, 20:38:25
Post #30





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 42
Pomógł: 0
Dołączył: 24.05.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wszystko już działa jak należy. smile.gif

Wielkie dzięki.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 18.01.2007, 16:55:49
Post #31





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




No i jest wersja 0.8.
Z ważniejszych nowości:
- Możliwość podpiecia drugiej tabeli, z której bedziemy czerpac dodatkowe dane. Jest to przydatne dla nowosci opisanej ponizej.
- Każdy użytkownik może określić wygląd swojej wiadomości (o ile mu na to pozwolimy winksmiley.jpg ). W przykladzie, co jest zalączony do klasy, kazdy uzytkownik może określić kolor swojego nicka. Skrypt na chwile obecna ma zaimplementowane ustawianie dla danej wiadomosci klas: diva wiadomosci, czasu, nicka, textu oraz styli dla: diva wiadomosci, czasu, nicka, tekstu.
- Moderacja wiadomości (edycja, usuwanie). Do tego celu wprowadzilem kolejny sterownik. Mozna okreslic globalnego moderatora lub tez moderatora na konkretne wiadomości (np. uzytkownik może moderowac tylko swoje wiadomości). Kasowanie odbywa sie poprzez wcisniecie ikonki usuwania. Aby edytowac należy kliknąc na tekscie wiadomości i.... sami zobaczycie.
- Po ostatnich postach uzytkownika, co mial ID usera jako tekst, wprowadzilem ulatwienie na te okolicznosc.
- inne drobne poprawki


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
TAMLYN
post 30.01.2007, 22:46:35
Post #32





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 49
Pomógł: 1
Dołączył: 6.01.2007
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A więc ja dodam, że zauważyłem problemy z edycją postów i ich usuwaniem... Trzeba odświeżyć całą stronkę, żeby zauważyć zmiany... Wg mnie dobrze by było, gdyby te zmiany same się 'odświeżały' biggrin.gif Na razie to tyle... smile.gif Chyba, że nie zauważyłem możliwości 'włączenia' takiego odświeżania tongue.gif

Ten post edytował TAMLYN 30.01.2007, 22:47:51


--------------------
Wróciłem po długiej przerwie... Bogatszy w wiedzę.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 18.03.2007, 22:19:07
Post #33





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




A ja dodam, ze mowisz tutaj o zmianach (nie)widocznych od razu dla innych uzytkownikow. Ten kto edytuje i usuwa widzi zmiany od razu winksmiley.jpg

Zastanawialem sie nad tym czy to dodawac (ten refresh dla wszystkich). Nie jestem do konca przekonany. Moderacja wiadomosci miala sluzyc glownie moderatorom, gdy ktos jakis bluzg na wali albo innych glupot i nie powinno to widniec na dluzej. Poprzez "dluzej" rozumiem dluzej niz nastepny refresh strony. Wydaje mi sie, iz nie jest to zbyt dlugi czas oczekiwania.
Chcac zrobic ten refresh, trzeba by dodac "pare" dodatkowych linii kodu, nie wspominajac juz o jakims dobrym rozplanowaniu tego.
Aczkolwiek pare osob juz mi na to zwracalo uwage i pomysle co z tym zrobic.

edit:
No to niedlugo planuje zamknac ShoutBoxa w wersji 1.0
Zanim jednak to zrobię, chciałbym byście lukneli na wersje wystawioną on-line (link w pierwszym poscie) i sprawdzili czy wszystko jest ok (lub nie).
Z nowych rzeczy co doszly:
- przeglądanie historii (w przykładzie zwykli userzy mają ograniczone przegladanie. Ja moge całą przegladac. Oczywiscie jest to konfigurowalne)
- blokada scrolla - gdy cos czytamy a ktos cos napisze to nam juz sie to nie przesuwa do nowej wiadomosci
- poprawiony antyflooding
- komendy. wpiszcie sobie, np. /help i cos sie stanie winksmiley.jpg. Oczywiscie kazdy bedzie mogl tworzyc swoje wlasne komendy.
- uzytkownicy online. Mozecie podpiąc swoj wlasny mechanizm online, lub korzystac z mojego banalnego co dołączylem do przykladu
- skrypt js napisalem teraz jako klasa


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Labik
post 21.03.2007, 17:09:59
Post #34





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 21.03.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam. Moglby ktos napisac toturial dla zielonych jak skonfigurowac baze danych w pliku php i gdzie wpisac login i haslo admina, wogole jak postawic zeby wszystko skonfigurowac i postawic na serwer i zeby to dzialalo?

Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 26.03.2007, 16:52:55
Post #35





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




W pliku ShoutBox.php masz taka funkcje na samym dole:
  1. <?php
  2. function mysqlconnect(){
  3. $link = @mysql_connect('localhost', 'root','');
  4. @mysql_select_db('test');
  5. return $link;
  6. }
  7. ?>

Tam okreslasz parametry polączenia z bazą. Jak nie wiesz co jest co to zajrzyj do manuala
http://www.php.net/manual/pl/function.mysql-connect.php
http://www.php.net/manual/pl/function.mysql-select-db.php

W pliku ShoutBox.sql masz sql z zapytanimi tworzącymi tabele dla przedstawionego przykladu. Musisz wykonac te sql na swojej bazie. Mozesz to zrobic chociazby przy pomocy PHPMyAdmin.

W zasadzie to wszystko. Powinienes dzieki temu moc uruchomic ShoutBoxa (ShoutBoxDisplay.php)

Gdy juz wydam wersje 1.0 (czyli niedlugo) to postaram sie napisac lepszy tutorial.

edit: zapomnialem ze w ShoutBoxDisplay tez jest połączenie do bazy i tam tez trzeba skonfigurowac. Jest to w momencie logowania. U mnie w przykladzie jest to porozrzucane, gdyz ShoutBox z zalozenia mial byc dołączany do istniejacych juz stron i logowanie powinniscie miec wlasne smile.gif

edit
No to pojawiła się dostępna wersja 1.0
Z nowych rzeczy, oprócz tych co pisałem w poprzednim poście to możliwość skakania po użytkownikach online przy użyciu tabulatora. Wpiszcie pierwsze litery nicka, wciśnijcie tabulator i skrypt sam wam znajdzie usera. Możecie też nic nie wpisywać, wowczas skakać będziecie po wszystkich userach.

Konfiguracja bazy danych znajduje się teraz tylko w jednym pliku: ShoutBoxDBConnection.php

W licencji zmieniłem wymagalność podania informacji o autorze (czyli o mnie) na stronie.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Labik
post 27.03.2007, 16:50:17
Post #36





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 21.03.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Fajnie, przydaloby sie jeszcze banowanie na ip albo chociaz wyrzucanie userow. Niestety ja jestem zielony w php i takiego czegos se nie zrobie guitar.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 27.03.2007, 17:04:59
Post #37





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




Banowanie powinno byc przy rejestracji/logowaniu czyli defacto poza klasa. Skoro jestes zielony w php to czas najwyzszy sie poduczyc smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
ktosmily
post 11.04.2007, 15:40:33
Post #38





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 11.04.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


jak wstawić to na forum jak można
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 18.06.2007, 16:57:21
Post #39





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




po pierwsze: odpal sobie najpierw to co w paczce. Jak uda ci sie to uruchomic to przejdz dalej winksmiley.jpg
Jakies pojecie o php/html masz?

Skoro chcesz podpinac to pod forum to logowanie masz juz z bani. zalozmy ze shout bedzie tylko dla zalogowanych. W pliku Shoutboxdisplay.php masz
Kod
<div id="sb_main">
    <div id="sb_online"><div id="sb_online_title">UĹĽytkownicy on-line:</div><div id="sb_online_users"></div></div>
    <div id="sb_tools"><div id="sb_history" class="sb_history" title="Pobierz wczeĹ›niejsze" onclick="sb.getHistory();"></div><div id="sb_scroll_locking" class="sb_unlocked" title="Zablokuj scroll" onclick="ShoutBox.switchScroll();"></div></div>
    <div id="sb_body"></div>
    <form onsubmit="sb.sendMessage();return false;">
    <input type="text" id="sb_message" maxlength="255" />
    <input type="submit" id="sb_submit" value="WyĹ›lij" />
    </form>
</div>


    <script language="javascript">
        var sb = new ShoutBox('sb');
        sb.getMessages();
    </script>

Musisz to dorzucic na strone forum oraz dołącz skrypty js co sa na poczatku tamtego pliku.
W pliku ShoutBox.php, wszelkie odwolania typu $_SESSION['nick'], $_SESSION['id'] musisz zastapic na odpowiedniki w Twoim forum. To by bylo w skrocie smile.gif
W razie pytan wal na PW

edit:
ShoutBox 1.1 wydany
Kolejna wersja wprowadza interfejs baz danych, umożliwiający przechowywanie danych gdziekolwiek. Wiecej w linku powyzej

edit:
Napisałem sterownik operujący na plikach, a nie jak do tej pory na bazie MySql. Więcej info tu:
http://nospor.pl/sterownik-operujacy-na-plikach-n7.html
Zachęcam do testowania smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Jerem!asz
post 1.01.2008, 11:47:58
Post #40





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 45
Pomógł: 2
Dołączył: 31.01.2007
Skąd: PL

Ostrzeżenie: (0%)
-----


witam,
mam problem z zainstalowaniem ShoutBoxa, czy moglbym proić o dokladna instrukcje?
otoż stworzylem tabele wg zapytan jak bylo podane, w poscie wyżej - zrobilem jak napisales, ale nie działa, nie wyświetlają się żabne wiadomości.


--------------------
..:: wiNNing is NOT everything. . . aTTitude IS ::..

MAGma.photoGallery
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 16:39