Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

63 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Najlepszy edytor dla programisty
Seth
post 18.01.2004, 01:30:17
Post #21





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 335
Pomógł: 6
Dołączył: 7.03.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W WinSyntax sa jeszcze dwie fajne rzeczy:
1) Przyklejnaie okna jak w WinAmpie do scianek
2) Mozliwosc podczepienie manuala z php - nie wiem jak to wyglada z nowym, ale mozna bylo chm'a odpalic wprost z WinSyntaxa
smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Bora
post 18.01.2004, 01:53:48
Post #22





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 270
Pomógł: 0
Dołączył: 15.06.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ja polecam maguma studio

http://www.maguma.com/
Go to the top of the page
+Quote Post
Paul
post 18.01.2004, 10:27:20
Post #23





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 636
Pomógł: 0
Dołączył: 22.10.2003
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
A Pajączek to co? Tylko że nie kazdy ma kase na licencje...


Zawsze mozesz uzywac wersji testowej smile.gif masz 40 uruchomien, wystarczy nie wylaczac pajaczka smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Cudi
post 18.01.2004, 10:59:06
Post #24


Administrator planeta/IRC


Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 385
Pomógł: 0
Dołączył: 19.04.2003
Skąd: Zabrze

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Paul: może odrazu cracka zgrać, i okradać innych programiastów, bądź co bądź kolegów po fachu? angrysmiley.gif
Nie stać mnie na program to szukam tańszej lub darmowej alternatywy. Teraz wydaje mi sie że taki kombajn jak Pajączek nie jest mi potrzebny, WinSyntax w zupełności mi wystarcza do kodowania smile.gif

@Seth: niestety, coś sie kaszani z funkcją podczepiania manuala. Za każdym razem otwiera sie plik *.chm, ale zamiast wybranej funkcji jest strona błądu 404 sad.gif


--------------------
"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."
Cudi's devBlog
Go to the top of the page
+Quote Post
enceladus
post 18.01.2004, 12:23:09
Post #25





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 127
Pomógł: 0
Dołączył: 19.11.2003
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jak dla mnie istnieje tylko Jedit http://www.jedit.org. Jest w Javie więc na słabszych maszynach może trochę "mulić"... ale:
1. Podświetla skłądnię
2. "Paruje" ze sobą nawiasy, klamrty, etc.
3. Obsługuje pluginy np:
- moduł obsługi tzw. Task Listy - listy zadań w dokumencie wyświetlanej w dole okna
- klienci FTP, CVS
- obsługuje UNICODE !!!!! - dzięki temu go wybrałem
- jest za darmo.


--------------------
Enceladus
Warsztat: bez warsztatu
Aktua
Go to the top of the page
+Quote Post
nobody
post 18.01.2004, 12:39:05
Post #26





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 150
Pomógł: 0
Dołączył: 9.07.2003
Skąd: Lublin city

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie ma to jak uniwersalny linuxowy Kate tongue.gif


--------------------
(none)
Go to the top of the page
+Quote Post
cichy
post 18.01.2004, 12:42:40
Post #27





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 197
Pomógł: 0
Dołączył: 9.09.2003
Skąd: z Marsa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja na codzień kożystałem z Notatnika+
dzisiaj ściągnąłem sobie WinSyntaxa i jest spoko tylko że nie chce mi toto kolorować składni i nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.
Jakieś pomysły?
Pozdro
Go to the top of the page
+Quote Post
Cudi
post 18.01.2004, 13:00:27
Post #28


Administrator planeta/IRC


Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 385
Pomógł: 0
Dołączył: 19.04.2003
Skąd: Zabrze

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Może dlatego że nie obsługuje jakiegoś rozszerzenia. Wejdź do menu Format->Parsers... i dopisz odpowiednie rozszerzenia.


--------------------
"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."
Cudi's devBlog
Go to the top of the page
+Quote Post
id4
post 18.01.2004, 13:37:10
Post #29





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 223
Pomógł: 1
Dołączył: --
Skąd: Rogożnik /K-ce/

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
@Paul: może odrazu cracka zgrać, i okradać innych programiastów, bądź co bądź kolegów po fachu?  :evil:  
Nie stać mnie na program to szukam tańszej lub darmowej alternatywy. Teraz wydaje mi sie że taki kombajn jak Pajączek nie jest mi potrzebny, WinSyntax w zupełności mi wystarcza do kodowania smile.gif

@Seth: niestety, coś sie kaszani z funkcją podczepiania manuala. Za każdym razem otwiera sie plik *.chm, ale zamiast wybranej funkcji jest strona błądu 404 sad.gif


Licencja na pajączka kosztuje 49 zeta. Nie wierzę, że nie stać kogoś na taki wydatek. Ile osób (programistów jakich znam) kupują paczkę fajek na dzień - 10 paczek fajek to legalna kopia Pajączka w wersji 5 Standard. Oczywiście nie reklamuję tutaj tego produktu, ale wielu z Was mówi o zakupie licencji. Rozumiem zakup Dreamwavera, który kosztuję kupe kasy, ale Pajączek jest na prawdę tani. A dla studentów są jeszcze dodatkowe zniżki. Zapraszam więc do zapoznania się z www.pajaczek.pl. Może okazać się, że licencja będzie na prawdę bardzo tania.
Go to the top of the page
+Quote Post
raf2001
post 18.01.2004, 13:43:59
Post #30





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 116
Pomógł: 0
Dołączył: 14.06.2002
Skąd: Żyrardów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja osobiście kożystam z Notatnik+, ale z WinSyntax także. Jest tylko jeden problem, podczas przewijania dośc szybkiego scrolem w mysze wszystko co napisałem znika.
Ps. Cudi możesz podrzucić ten plik ze zmienioną składnią


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
.dragonfly
post 18.01.2004, 13:45:27
Post #31





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 217
Pomógł: 0
Dołączył: 5.10.2003
Skąd: Londyn / UK

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Aż dziwie sie ze nikt nie wymienił PHPEdit'a. Po wyłączeniu kilku dodatków jest nawet spoko.
Go to the top of the page
+Quote Post
DreeD
post 18.01.2004, 13:59:26
Post #32





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 120
Pomógł: 0
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Tarnów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Cytat
@Paul: może odrazu cracka zgrać, i okradać innych programiastów, bądź co bądź kolegów po fachu?  :evil:  
Nie stać mnie na program to szukam tańszej lub darmowej alternatywy. Teraz wydaje mi sie że taki kombajn jak Pajączek nie jest mi potrzebny, WinSyntax w zupełności mi wystarcza do kodowania smile.gif

@Seth: niestety, coś sie kaszani z funkcją podczepiania manuala. Za każdym razem otwiera sie plik *.chm, ale zamiast wybranej funkcji jest strona błądu 404 sad.gif


Licencja na pajączka kosztuje 49 zeta. Nie wierzę, że nie stać kogoś na taki wydatek. Ile osób (programistów jakich znam) kupują paczkę fajek na dzień - 10 paczek fajek to legalna kopia Pajączka w wersji 5 Standard. Oczywiście nie reklamuję tutaj tego produktu, ale wielu z Was mówi o zakupie licencji. Rozumiem zakup Dreamwavera, który kosztuję kupe kasy, ale Pajączek jest na prawdę tani. A dla studentów są jeszcze dodatkowe zniżki. Zapraszam więc do zapoznania się z www.pajaczek.pl. Może okazać się, że licencja będzie na prawdę bardzo tania.


i tak WinSyntax jest lepszy biggrin.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Cudi
post 18.01.2004, 17:07:51
Post #33


Administrator planeta/IRC


Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 385
Pomógł: 0
Dołączył: 19.04.2003
Skąd: Zabrze

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@id4: dla mnie 49zł to dużo, wole sie pomęczyć na Crimsonie bez polskich znaczków niż wydawać to na Pajączka. Nie jestem studentem, nie mam stałego źródła zarobków, całe moje kieszonkowe idzie na rachunek za internet. Z pieniędzy które sobie sam zarobie wole kupić jakąś książke, coś dzięki czemu zdobęde jakąś wiedze. Nie mówie że Pajączek jest zły, uważam go za naprawde świenty kombajn dla webmasterów, i choć cena jest niska w porównaniu do prodkuktów konkurencji znam lepsze sposoby żeby te pieniądze wydać, i napewno nie jest to kupno fajek.

@raf2001: Wrzuciłem plik ze zmienioną składnią na serwer:
:arrow: http://cudi.dotgeek.org/files/php.wsp

EDIT: plik przepadł, nie mam dostępu do tego serwera i nie mam go na dysku.

Ten post edytował Cudi 21.12.2008, 21:30:28


--------------------
"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."
Cudi's devBlog
Go to the top of the page
+Quote Post
raf2001
post 18.01.2004, 17:57:38
Post #34





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 116
Pomógł: 0
Dołączył: 14.06.2002
Skąd: Żyrardów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
@raf2001: Wrzuciłem plik ze zmienioną składnią na serwer:
:arrow:http://cudi.miracle.pl/php.wsp

TNX.
A pozatym może jest jakiś patch do Winsyntax, bo jak już wspomniałem podczas przewijania scrolem myszki w dół to jescze nieznika, ale jak w góre to cąły ekran się czyści. I to jest troche denerwujące, gdy chce zmienić coś w pierwszych linijkach skryptu.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Jabol
post 21.01.2004, 18:41:37
Post #35





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 467
Pomógł: 13
Dołączył: 22.02.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


1. Od razu przepraszam, że wcinam się w środek, ale ostatnio byłem troszkę nieobecny.

A tak co do edytorów, to powiem tak. vim, vim i tylko vim. Właśnie mam monitor w naprawie i udało mi się zastępczo zdobyć 14 cali czarno białe. Windows się nawet nie uruchamia ( tak, mam windowsa na kompie i sam go uruchomiłem, ale tylko z czystej ciekawości ), a vim działa i rocksuje jak zawsze. A czemu, bo vim jest wypasiony po brzegi z jednej strony ( ma większe możliwości edycyjne niż którykolwiek z wcześniej wymienionych ), a jednocześnie jest lekki, szybki, mały, wydajny i intuicyjny.
Dlatego jeszcze raz powtarzam vim, vim i tyklo vim ( i nie jakieś tam gvim czy inne graficzne nakładki ).
Go to the top of the page
+Quote Post
noiz
post 21.01.2004, 18:53:47
Post #36





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja tam jestem początkujący w php, ale Dreamweaver MX jakoś najbardziej przypadł mi do gustu:
-kolorowanie składni
-podpowiadacz
-po wciśnięciu ctrl-s od razu przez ftp sie na serva ładuje
-możliwość pracy na kilkunastu dokumentach w jednym oknie
-podpowiadacz html (niektórych rzeczy nie chce się po prostu wklepywać po raz 1000 od początku)
Go to the top of the page
+Quote Post
yarot
post 23.01.2004, 12:29:31
Post #37





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 29
Pomógł: 0
Dołączył: 30.09.2003
Skąd: Wawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A ja używam jEdit 4.1 final - fajny edytorek z kolorowaniem składni + napisany w javie a więc niezalezny od platformusa
Go to the top of the page
+Quote Post
rezul
post 29.01.2004, 12:47:33
Post #38





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 29.01.2004
Skąd: Toruń

Ostrzeżenie: (0%)
-----


a widzieliscie Websita ?
http://website.e-clipse.org/
Go to the top of the page
+Quote Post
Zepco
post 29.01.2004, 13:51:06
Post #39





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 71
Pomógł: 0
Dołączył: 5.09.2003
Skąd: Kielce

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
a widzieliscie Websita ? http://website.e-clipse.org/


Tak, kiedyś. Ale błędnie wstawiał znaczniki i przerzuciłem się na DreamWeavera. W sumie muszę zobaczyć nową wersję, może jest już bardziej użyteczna...


--------------------
Jak stworzyć szybko działającą aplikację wolną od błędów?
Tego nie wiedzą nawet najstarsi indianie... :D

Oprogramowanie jest jak katedra - budujesz, budujesz, budujesz, a potem... modlisz się!
Go to the top of the page
+Quote Post
crash
post 29.01.2004, 14:02:27
Post #40





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 196
Pomógł: 2
Dołączył: 17.01.2004
Skąd: Sosnowiec

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Crimson Editor jest najlepszy!


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

63 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 22:19