Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Praca w zawodzie programisty
kamil934
post 22.05.2019, 19:22:18
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 7.05.2019

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć,

od dłuższego czasu mam wewnętrzny dylemat odnośnie pracy w IT.

Mam 24 lata i skończyłem studia o kierunku: Dietetyka (wiem, do teraz zadaje sobie pytanie dlaczego) - chyba po prostu nie wiedziałem co chcę robić w zyciu i testowałem wszystko co mnie zaciekawiło.

Skończyłem technikum o profilu informatycznym gdzie nauczyłem się podstaw C++, (a sam nauczyłem się jeszcze podstaw PHP, JS, SQL, HTML, CSS)

Mam pytanie do osob aktywnych zawodowo - w jaki sposób szukać pracy i czy wogóle jest cień szansy na jej znalezienie przy takich kompetencjach ?

Kolega z HR podpowiedział mi, że dużo firm przyjmuje młodych zmotywowanych i głodnych wiedzy pracowników, ja wysłałem kilkanascie CV i 0 odzewu.

Uważacie, że należałoby rozpocząć studia o profilu informatycznym? może zrobić jakieś projekty,portfolio wysyłać czy coś może jeszcze innego ?

Większość pracowdawców na rynku wymaga często wyksztlacenia informatycznego, doświadczenia komercyjnego i perfekt angielskiego - na dzień dzisiejszy nie dysponuje żadnym.

Czy znacie może sposób pomimo braków w CV jak szukać pracę lub staż jako programista ? Czy uwazacie, że powinienm zacząć studia od zera albo podejsć jeszcze w inny sposób do tematu?

Dziękuję wszystkim za pomoc smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
ohm
post 22.05.2019, 20:16:55
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 618
Pomógł: 143
Dołączył: 22.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Kolega z HR podpowiedział mi, że dużo firm przyjmuje młodych zmotywowanych i głodnych wiedzy pracowników, ja wysłałem kilkanascie CV i 0 odzewu.

Firmy są zalewane takimi cv po bootcampach, od osób po przebranżowieniu, itp

Cytat
Uważacie, że należałoby rozpocząć studia o profilu informatycznym?


Możesz, ale wg mnie to strata czasu jeśli to byłaby jakaś podrzędna uczelnia.

Cytat
może zrobić jakieś projekty,portfolio wysyłać czy coś może jeszcze innego ?

Ogarnij githuba, wrzuć jakieś projekty tam, może poudzielaj się nawet w jakichś projektach w miarę możliwości, portfolio bardzo mocno pomaga.

Cytat
Większość pracowdawców na rynku wymaga często wyksztlacenia informatycznego, doświadczenia komercyjnego i perfekt angielskiego - na dzień dzisiejszy nie dysponuje żadnym.

W sumie to tylko widziałem głównie wymagane doświadczenie (rok/dwa - ale github/portfolio mogą być tego ekwiwalentem), chyba że startujesz do jakiegoś międzynarodowego korpo ze stawką startową 10-15k to wtedy wymagania są jak najbardziej na miejscu.

Cytat
Czy znacie może sposób pomimo braków w CV jak szukać pracę lub staż jako programista ? Czy uwazacie, że powinienm zacząć studia od zera albo podejsć jeszcze w inny sposób do tematu?

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka, php (czy jakikolwiek inny język) + framework + bazy + jakis prosty frontend jak ogarniesz, to na pewno pracodawca sie znajdzie. Tylko jeszcze jedna kwestia została, do jakiego miasta celujesz z szukaniem pracy?
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 00:58