Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

4 Stron V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> ShoutBox (mini chat), [klasa] php5
nospor
post 17.03.2010, 13:44:16
Post #61





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 447
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Mowiac " jakiś user wysyła wiadomość" masz na mysli sytuację, że ty sobie siedzisz przed shoutem, ktos inny wysyla wiadomosc, a ty dopiero wtedy odswiezasz shouta?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
jarexx
post 17.03.2010, 13:59:42
Post #62





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 37
Pomógł: 2
Dołączył: 1.07.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chodzi mi o coś takiego:
Userzy siedzą na stronie, ale nikt nie wpisuje do shouta żadnej wiadomości.
W takiej sytuacji nie ma potrzeby odśwsieżania shouta, bo i tak nikt nic nowego nie napisal.
Chodzi o to, czy jest możliwe, by shout odświeżał się u wszystkich w momencie gdy w bazie pojawia się nowy rekord.
Pytam, bo mój admin zablokował mi shouta ze wzgledu na zbyt duza ilosc odwolan do serwera.

A jeszcze jedno.
Czy to, że shout jest w iframe stanowi istotna różnicę? Skrypt tak czy siak, musi połączyć się z serwerem.

pozdrawiam

Ten post edytował jarexx 17.03.2010, 14:20:22
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 17.03.2010, 20:15:38
Post #63





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 447
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




to nie serwer komunikuje się z przeglądarką, ale przeglądarka z serwerem. To przeglądarka musi odpytywać serwer a nie na odwrót.
Istnieją metody symulacji tego co mowisz: przeglądarka odpytuje serwer, skrypt na serwerze nie zwraca odpowiedzi do przeglądarki do czasu, aż nie pojawi się nowa wiadomośc - to tak w skrócie opisane smile.gif

Cytat
Czy to, że shout jest w iframe stanowi istotna różnicę? Skrypt tak czy siak, musi połączyć się z serwerem.
Z iframe przy kazdym odswiezeniu strony jest o jedno odpytanie serwera więcej


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
jarexx
post 18.03.2010, 09:33:35
Post #64





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 37
Pomógł: 2
Dołączył: 1.07.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki nospor za wyjaśnienia.
A możesz mi powiedzieć co zrobić by odświeżać shouta zdarzeniem "onclick"?
Musze napisać jakąś nową metodę w js,czy takowa już istnieje?
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 18.03.2010, 09:35:54
Post #65





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 447
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




...onclick="sb.getMessages();return false;"...
gdzie sb to obiekt shoutboxa


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
jarexx
post 18.03.2010, 09:46:48
Post #66





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 37
Pomógł: 2
Dołączył: 1.07.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dobra. Dzięki serdeczne smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
ano
post 9.01.2011, 00:12:26
Post #67





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 435
Pomógł: 40
Dołączył: 16.02.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Może powinienem to napisać w temacie nospora, ale gdzieś mi zaginął więc tutaj dorzucę moich kilka spostrzeżeń.

1. Czemu w klasie Shoutbox masz tyle zmiennych "public"? Nie bezpieczniej mieć je jako private? Co jeżeli chciałbym mieć na jednej stronie dwa shoutboxy? Wtedy chyba cały skrypt by się posypał?
2. Shoutbox -> addMessage() -- czemu w parametrze nie przyjmuje wiadomości do wysłania? - i w związku z tym punktem:
Głównie mam pytanie o sam projekt tej klasy - czy poprawniej nie powinno być np. tak, że tworzymy nowy obiekt shoutbox, a potem odpowiednią metodą "logujemy" użytkownika i potem np. wysyłamy wiadomość inną metodą?
Bo teraz jest to /przynajmniej dla mnie/ w dosyć pokraczny sposób rozwiązane. Zapraszam do dyskusji na ten temat smile.gif

btw dopiero od października programuje (i to w javie, w php raczej nic... - ale i tak mi bardziej chodzi o samą teorię programowania niż o znajomość składni danego języka winksmiley.jpg) i dlatego takie posty na forum to dla mnie dobra nauka! smile.gif

pozdrawiam, Antoni


--------------------
Linkedin | ...
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 10.01.2011, 11:06:02
Post #68





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 447
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Przenioslem Twoj post

ad1) Co ma piernik do wiatraka?
ad2) Gdyż wiadomosc mam w $this->message. Jest ona poprostu z posta pobierana
Metoda dodawania wiadomosci od admina już ma w parametrze wiadomosc


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
micsie03339
post 29.07.2011, 11:35:47
Post #69





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 27.07.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mogę prosić o instrukcje instalacji,tego SB?
I czy on działa na forach phpbb3?
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 29.07.2011, 13:08:36
Post #70





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 447
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Jeśli chcesz go zintegrować ze swoim serwisem tak superancko, to tu masz:
http://nospor.pl/shoutbox-integracja-z-serwisem.html

Jak chcesz tylko wrzucić paczkę co jest dostępna to normalnie wrzucasz, wykonujesz zapytania na bazie, które są w pliku shoutbox.sql i ustawiasz w pliku konfiguracyjnym połączenie z bazą.

To nie jest moduł phpbb3 jeśli o to pytasz. Ale może tam działać, wystarczy to zintegrować smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 22:53