Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Spamy na forum?
nospor
post 7.06.2019, 09:19:12
Post #21





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 432
Pomógł: 6289
Dołączył: 27.12.2004




Ano jedzie.

"wlasciciele" to nasz zarzad, czyli mentax.pl


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 7.06.2019, 10:14:31
Post #22





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 825
Pomógł: 225
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Kontaktował się ktoś z nimi?

Czy każdy z nas ma spróbować zadzwonić i porozmawiać o losach tego serwisu??
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 7.06.2019, 10:45:51
Post #23





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 432
Pomógł: 6289
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Kontaktował się ktoś z nimi?
Z tego co kojarze to pisales ze ty smile.gif

Z zarzadem ma nawet problem skontaktowac sie nasz admin techniczny wiec skoro on nie moze.... A poza tym co taki zarzad zrobi? Nic. Domeny i tak nie sprzedadza bo nie chca by wpadla w niepowolane rece - ich sa powolane wink.gif Sami do roboty tez nie usiada bo zarobieni po pachy jak cala stara gwardia. Chcac cos zrobic, cos zmienic trzeba miec aktywnych devow a z tym niestety jest problem. Nawet jest problem by zupgradowac tego starocia a co dopiero by cos nowego dorobic.

Raz byla proba zrobienia czegos z tym ale niestety patrz punkt 1 - brak rak do pracy i wszystko padlo szybciej niz sie pojawilo.

Tak wiec by probowac cokolwiek zrobic trzeba wpierw zebrac ekipe ludzi, ktorzy faktycznie beda wstanie cos zrobic jak dostana mozliwosci. Bez tego nie ma sensu robic cokolwiek czy stawac na glowie i probowac sie kontaktowac z zarzadem.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
gitbejbe
post 7.06.2019, 16:15:47
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 515
Pomógł: 63
Dołączył: 27.08.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ale ktoś tutaj rzucił fajny pomysł. Zrobić publiczne repo z nową wersją i niech powoli się tworzy. Na forum można stworzyć jakieś powiadomienie/temat/baner typu "dołącz do tworzenia nowego php.pl", co by kazdy wiedzial z tego forum że coś takiego istnieje + cały dział poświęcony nowej wersji. Aby zachęcić i zmotywować ludzi można zrobić w finalnej wersji tablicę z autorami którzy wsparli projekt - dla niektórych może być to pewne wyróżnienie. Idea jest fajna, nie napalam się jednak zbytnio bo znam rzeczywistość, ale zawsze warto próbować.
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 7.06.2019, 18:23:41
Post #25





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 825
Pomógł: 225
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak kontaktowałem się przez FB, ale bez odzewu.

Dlatego zastanawiam się czy nie warto skontakować się z tą firmą mentax.pl (tj. pewnie z działem IT) i porozmawiać o php.pl.

Brak ludzi to problem, ale brak możliwości przejęcia jest jeszcze większy problem.
Jeżeli boją się że domena trafi w niepowołane ręce, to może należałoby stworzyć odpowiednią umowę, która rozwiązałaby problem braku zaufania?

@gitbejbe
Osobiście uważam, że kontynuowanie formuły portalu gdzie główna treść to forum jest nietrafionym pomysłem na obecne czasy. Formuła musi się zmienić. Wg mnie kierunek jaki powinno się iść to w stackoverflow.com
Jakiś czas temu było forum zrobione przez m.in PYthona, teraz znalazłem też bez wielkiego boom na nie: forumphp.pl. Obydwa zrobione jako forum.



Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 8.06.2019, 07:02:12
Post #26





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Że ja? że co? smile.gif

Generalnie trzeba mieć dobry pomysł. Trzeba brać pod uwagę że ludzie przyzwyczaili się mocno do obecnej formy forum.
Ja swego czasu miałem pomysł na "narzędzie" do wyszukiwania błędów. Działałoby to mniej więcej tak że user wkleja swój błąd do szukajki i w bazie wyszukuje rozwiązanie najbardziej dopasowane do problemu. Jeśli jednak nie ma takowego to zakładany jest ticket + temat na czymś w rodzaju forum. W rodzaju bo nie koniecznie to musi być forum.

Oczywiście funkcjonalność "forum" działałoaby też na zasazdie tak jak obecnie (vel stackoverflow) jednak z licznymi modyfikacjami które byłyby dopasowane do aktualnych realiów (jakieś logowanie via FB, google, 2FA, SSL, dobre UX).

I tak jak pisałem - najbardziej preferowanym sposobem implementacji byłoby zrobienie OpenSource. Aktualnie nikomu nie chce się pracować nad tym co jest.
Do do samej domeny to z wcześniejszych rozmów nie ma mowy od cesji domeny jednak pełna współpraca jak najbardziej.
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 9.06.2019, 13:45:54
Post #27





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Forum w obecnej formie raczej nie ma większego sensu. Ja już od dawna odwiedzam tylko hydepark. Wszystkie problemy rozwiązuje za pomocą stacka - już szczerze mówiąc nawet nie pamiętam kiedy musiałem tam zadać pytanie, bo wszystkie moje problemy są pośrednio albo bezpośrednio już tam rozwiązane.

Jedyne tematy jakie pojawiają się na forum to dział przedszkole, gdzie ludzie mają problem z podstawami i nie potrafią znaleźć odpowiedzi w języku angielskim... w sumie to czytając te tematy, mam wrażenie że w większości zakładają je osoby, które po prostu nie mają jeszcze nawyku szukania / brakuje im elementarnej samodzielności.

Ogólnie chyba trzeba się pogodzić z tym, że php.pl już jest pod wodą. Gdyby było sensownie prowadzone to mogłoby być centrum "towarzyskim" w stylu 4programmers (czyli ogólnie działy typu hydepark, kariera itp) + przedszkole. Można by to jeszcze rozszerzyć o jakąś koncepcję temat tygodnia/miesiąca, gdzie administracja rzuca temat typu "architektura X" i o tym sobie dyskutujemy. Niemniej na to już chyba za późno, bo użytkowników już praktycznie na forum nie ma ;-(
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 9.06.2019, 18:50:06
Post #28





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 825
Pomógł: 225
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zgodzę się że ruch na forum się zmniejsza (statystykę podwyższają spamy) jednakże czy jest pod wodą? Nie sądzę. Pewne jest to że tonie, ale wystarczy odrobina chęci i można wzniecić jakiś ruch. Tylko potrzeba woli działania właścicieli.
Ludzie wciąż szukają tutaj pomocy, firmy wciąż zgłaszają się tutaj z ofertami pracy.

Forum zawsze tworzyło społeczność, bo tutaj są problemy i wyzwania.

Ale jakoś nikt nie tworzy PHPedia.pl czy Planeta jako serwis agregacji blogów jest ciekawym pomysłem, ale ludzie wolali takie rzeczy umieszczać na G+ a robią to na grupach FB czy Linku, albo na Wykopach.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 9.06.2019, 20:30:28
Post #29





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dla tego potrzebny jest jakiś fajny pomysł na to.
- Agregator blogów jest fajną sprawą (coś ala zBLOGowani tylko w wersji Nerd)
- Jakieś wiki z wyszukiwarką najczęstszych błędów (tak jak to opisałem wcześniej)
- Jakieś FAQ mówiące o tym jak zakopać PHP5 i przestać używać mysql_* itp czyli unikanie błędów z innych kursów
- Może jakiś 1 dobry kurs PHP7 włącznie z tym jak skonfigurować sobie stacj, docker itp.
- Forum w zmienionej formie (coś à la https://flarum.org/)

Jest nawet GH dla php.pl https://github.com/php-pl (w prawdzie w sumie tam nic nie ma ale jest smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 10.06.2019, 18:26:20
Post #30





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 825
Pomógł: 225
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jak się czyta stare kursy to faktycznie wieje starością. Co gorsze wiele osób powiela błędy z tych kursów.

Brakuje także kursów (chociaż te są na innych serwisach) jak korzystać z konsoli oraz git w konsoli. Takie podstawy których czarny ekran odstrasza.

Nie ogarnąłem tego, ale wiem że Windows 10 oferuje instalację kernela linux, a to daje wiele możliwości.
Go to the top of the page
+Quote Post
adbacz
post 14.06.2019, 16:11:14
Post #31





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 532
Pomógł: 24
Dołączył: 15.04.2011
Skąd: Kalisz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Pyton_000 ma zdecydowaną rację. Też staram się coś zrobić w naszej społeczności i dlatego powoli ogarniam z portalem phpcenter.pl. Jednym z moich marzeń jest właśnie udostępnienie darmowych kursów, przystępnych dla czytającego. W wątku o ocenie portalu dostałem od Was właśnie informację o tym, że forum by przyciągnęło ludzi (jako dodatek), jednak obawiam się właśnie o to podejście - "po co kolejne forum, jak mamy to i masę fanpage's na Facebooku".
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 14.06.2019, 16:39:08
Post #32





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 825
Pomógł: 225
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


1. nie każdy korzysta z FB czy Linkedin
2. tematy/problemy z FB giną, nie są dostępne dla szerszej grupy ludzi
3. forum nie może być takie jak to - jak wspomnieliśmy inna formuła musi być no i możliwość logowania przez popularne serwisy: FB, Google czy też Github.
Go to the top of the page
+Quote Post
adbacz
post 14.06.2019, 16:50:57
Post #33





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 532
Pomógł: 24
Dołączył: 15.04.2011
Skąd: Kalisz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ok, masz rację z tymi punktami. Nie wziąłem tego pod uwagę w ogóle.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 14.06.2019, 18:37:11
Post #34





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A to z Linkeda ktoś kożysta?
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 14.06.2019, 21:46:12
Post #35





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 825
Pomógł: 225
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja ostatnio zacząłem.
Go to the top of the page
+Quote Post
mrc
post 15.06.2019, 07:11:32
Post #36





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 160
Pomógł: 27
Dołączył: 22.09.2008
Skąd: Tarnów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja korzystam ciągle smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
olszam
post 18.06.2019, 07:08:39
Post #37





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 342
Pomógł: 23
Dołączył: 20.01.2011
Skąd: Chełm

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Z nudów to skorzystam by z ciekawości zobaczyć czy jakiekolwiek są oferty z Chełma biggrin.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
ohm
post 18.06.2019, 15:01:11
Post #38





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 618
Pomógł: 143
Dołączył: 22.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Tomplus @ 14.06.2019, 17:39:08 ) *
2. tematy/problemy z FB giną, nie są dostępne dla szerszej grupy ludzi


Otóż to, na FB jest totalny śmietnik na grupach, w tematach, komentarzach, itp, dlatego wole to forum, mimo tego jak wygląda teraz wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
dublinka
post 18.06.2019, 19:07:49
Post #39





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 594
Pomógł: 66
Dołączył: 22.02.2008
Skąd: Dublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


FB to moze byc dla dupereli


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 19.06.2019, 06:18:57
Post #40





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 825
Pomógł: 225
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


FB zabija społeczności, głównie społeczności techniczne.

Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.03.2024 - 12:43