Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Zagadanienia na podstawie Adobe Animate
belg2020
post 7.02.2020, 10:18:17
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 0
Dołączył: 6.02.2020

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam Was serdecznie, potrzebuję waszej pomocy. Zainspirował mnie canvas (+jquery/javascipt) i dość dobrze sobie z nim radzę, ale przypadkowo napotkałem na Adobe Animate i jestem trochę zaskoczony, że tak mało tutorial jest w internecie o tym - chyba, że nie umiem szukać w co raczej wątpię - nie spotkałem się z czymś takim, a przecież ten program jest na rynku od wielu wielu lat.

Stronę programu (interface, tworzenie graficzne, timline) rozumiem lecz skrypty jeszcze przynoszą mi czasem problem. Jeśli moderator pozwoli, że będę tu zamieszczał swoje pytania - może się przydadzą innym. Na początek 2 pytania.

1. gotoAndPlay - zrobiłem prostą animację (powiedzmy obiekt przesuwa się z jednego miejsca w inne po kliknięciu) - na początku frame`a this.stop() i event z mouse click + gotoAndPlay(ostatnia klatka) + this.stop() na ostatnim frame - w ten sposób po kliknięciu animacja rusza do ostatniej klatki i się zatrzymuje - CHYBA że jest inny sposób aby playować od pewnej klatki do pewnej klatki?

chciałem zrobić jakiś prevent - utworzyłem zmienna powiedzmy - (var prevent = 0) i nastepnie statement, że jeśli prevent == 0 to zrób gotoAndPlay + prevent = 1 ale chce aby prevent zmienił się na 0 z powrotem jak gotoAndPlay się skończy - jak to sprawdzić?

robiłem zmiany frame przez setinterval i w ten sposób działa bo w każdej chwili sprawdzam który numer frame ale jednak myślę, że da się to zrobić inaczej.

2. jak umieszczę dźwięk na osobnym layerze to on automatycznie "gra" a jak zrobić, żeby się nie odtwarzał (dopiero po kliknięciu)?

Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 00:24