Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jaki jest najlepszy CMS?, Wojna CMSów
MWL
post 20.11.2008, 18:03:54
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 492
Pomógł: 32
Dołączył: 14.04.2008
Skąd: Lenkowski.net

Ostrzeżenie: (0%)
-----


WordPress RULEZ biggrin.gif


--------------------
Programujemy aplikacje internetowe. Szukasz pracy? Napisz do mnie!
Go to the top of the page
+Quote Post
roobik
post 22.11.2008, 00:53:56
Post #22





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 407
Pomógł: 5
Dołączył: 25.01.2005
Skąd: Wrocław / Szczytna

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Ociu)
Widzę, że temat odżywa.
W tym temacie będziemy prowadzić tzw. wojnę cmsów, czyli porównywanie, co który ma i który lepszy.

Cieszę się, że temat ruszył ponownie. Na "rynku" jest obecnie bardzo wiele cms'ów - jedne lepsze... inne jeszcze lepsze winksmiley.jpg Tym bardziej cieszy mnie fakt, że mimo wielu tematów na naszym Forum. to własnie ten "odżył". Dyskusja nt systemów zarządzania treścią wydaje się być stale otwartą, więc im więcej osób się wypowie, tym (moim zdaniem) lepiej smile.gif

Cytat(Riklaunim)
Nie ma i nie będzie "najlepszego CMSa". Każdy CMS lepiej sprawuje się przy określonych konkretnych potrzebach. Drupal może mieć złożone zarządzanie treścią, Wordpress znacznie nadaje się na bloga, serwis newsowy itd. Określ swoje wymagania i sprawdź który CMS najlepiej je spełnia.

Zgadzam się. Najlepszy cms to byłby taki, który sami stworzymy (na własnew "potrzeby"). Jeden system ma to, inny tamto... Każdy z nich jest na swój sposób "naj".

Cytat(Riklaunim)
Dysponujesz konkretnym case study, czy tylko wpisem z jakiegoś bloga. Dotyczy to Joomli, czy Joomli z wtyczkami osób trzecich, dotyczy dennego hosting, czy czegoś normalnego?

Sam doświadczyłem przykrej "niespodzianki" z tym systemem. Serwery płatne (jeden na cal.pl drugi na xon.pl) - okazało się, że jedna z moich stron została zablokowana, gdyż (cytuję) "(...)zbyt poważnie obciąża serwer. Przy ruchu 8-12 jednocześnie odwiedzających, serwer jest obciążony rzędu ok. 25-35%, (...)" (koniec cytatu). Dotyczy to J! z ogólnodostępnymi wtyczkami - jesli dobrze patrzyłem, to zainstalowane są one na większości stronach. Osobiście znam parę osób, które też "pozbyły się" strony w podobnych do moich okolicznościach...

Cytat(Riklaunim)
Jakieś przykłady konkretne? I dlaczego developerzy Drupala o tym nie wiedzą, a ty wiesz?

Kilka razy próbowałem dowiedzieć się, w czym problem. Oczywiście na oficjalnym Forum Drupal'a. Szanuję twórców każdego systemu, jednak, jesli otrzymuję odpowiedź, że "to wina skórki" (a skórka była domyślna z małymi, niemającymi znaczenia zmianami) - to dałem sobie spokój...

Cytat(Riklaunim)
A jak CMSy ci nie pasują to framework i skoduj co ci potrzeba. Ja od dłuższego czasu stosuję własne rozwiązania.

Jeśli nie interesowałyby mnie cms'y, to (z całym szacunkiem) nie chciałbym się (dociekliwie) dowiedzieć, który z nich jest "naj" - normalne. Nie chcę jakiegoś olbrzymiego cms'a z jakimiś niepotrzebnymi "bajerami" (pisałem o tym wcześniej). Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz "nieobciązanie" serva. I tyle smile.gif
Jeśli taki cms istnieje, a w dodatku nie "kojarzy się" z "ce-em-es-owymi" portalami (gdzie w niektórych przypadkach aż kłuje w oczy powtarzalność stron), to jestem za. Schludny i przyjemny dla oka..... Chyba zbyt wiele nie wymagam? winksmiley.jpg

Cytat(MWL)
WordPress RULEZ

Dobry np bloga. Jeśli o to chodzi - to również polecam. Ale jeśli ktoś wymaga więcej - to się rozczaruje...

Cytat(marcio)
Podoba mi sie Memht biggrin.gif nie wiem czemu ciekawy system.

Nawet ciekawy cms, ale jakoś mało stron na tym stoi. A co za tym idzie, nie można porównać, jak ten system się"zachowuje". Część stron (które są na forum memht) po prostu nie działa. A szkoda...
Go to the top of the page
+Quote Post
Dumbo
post 22.11.2008, 11:32:42
Post #23





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 21.11.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Moim zdaniem najlepszy cms to Joomla!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
kallosz
post 22.11.2008, 13:36:26
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 272
Pomógł: 19
Dołączył: 29.07.2006

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Nie ma najlepszego CMS poniewaz kazdy ma "to cos" czego nie ma inny. Wszystko zalezy od przeznaczenia oraz zapotrzebowania.
Najbardziej odpowiednie rozwiazanie jak juz tutaj bylo pisane to własny CMS (masz to co chcesz, wiesz co masz).


--------------------
Pomogłem ?? Kliknij pomógł :) || kallosz.pl
-----------------------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Tom:-)
post 25.11.2008, 00:29:03
Post #25





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 284
Pomógł: 0
Dołączył: 25.03.2007
Skąd: Globalna wioska

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Za free najbardziej rozbudowany, szczegółowy i skomplikowany jest Joomla na którego jeszcze brzydko mówiłem a teraz uważam że jest najlepszy.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
suchy1
post 25.11.2008, 08:09:08
Post #26





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 246
Pomógł: 8
Dołączył: 2.04.2006
Skąd: Gliwice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


wiekszosc CMS o ktorych moa sa darmowe, warto jest pobrac i przetestowac. Ostatnio mile sie zaskoczylem CMS wordpress :-) chyba nawet go uzyje w swoim projekcie snitch.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Tom:-)
post 25.11.2008, 11:45:52
Post #27





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 284
Pomógł: 0
Dołączył: 25.03.2007
Skąd: Globalna wioska

Ostrzeżenie: (0%)
-----


WP tak też warty polecenia. Ale jest okrojony w funkcjach


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 25.11.2008, 12:09:32
Post #28





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


WP jest dobre jeśli chcesz postawić i mieć ale jeśli chcesz czasem zajrzeć w kod PHP i coś zmodyfikować to WP nie steje się CMSem tylko środkiem dobrym na powodowanie wymiotów.
Go to the top of the page
+Quote Post
karis
post 23.12.2008, 22:43:12
Post #29





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 217
Pomógł: 2
Dołączył: 23.12.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


na początek chciałbym się przywitać bo jestem tu nowym młodym userem szukającym doświadczeń w php.

kiedyś używałem cms'a, o o którym była tu mowa wcześniej, a mianowicie o ThePortal 2. Spełnia on moje podstawowe wymagania, jednak nie ukrywam, że ma trochę za mało funkcji. Jedynym plusem jest to, żę autorzy zawsze chętnie pomagają rozwiązywać problemy no i to, że licencja na komercyjne wykorzystanie kosztuje zaledwie 50zł.

chciałbym się dowiedzieć jeszcze czy Joomla rzeczywiście tak strasznie obciąża serwer?

pozdrawiam
Karis
Go to the top of the page
+Quote Post
mirco
post 25.12.2008, 00:59:49
Post #30





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 14.10.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam party.gif
Przypadkowo zajrzałem na forum, zainteresował mnie temat. Swego czasu bawiłem się w instalowanie rozmaitych skryptów php, w tym temacie systemy cms były dla mnie najbardziej fascynujące. Po rozmaitych eksperymentach stwierdziłem że najbardziej cienkie są cms-y typu joomla i nuke. Wprawdzie funkcji mają dużo ale to jest - tak szczerze mówiąc - jeden wielki śmietnik. Po mniej więcej dwóch latach eksperymentów ustaliłem listę cms-ów najlepszych wg mnie. O żadnym z nich tutaj nie było mowy do tej pory.
1 Tiki-wiki
Multi platforma o wielkich możliwościach. Posiada właściwie wszystko. Newsy,artykuły, forum, blogi, galerie obrazów oraz plików, czata, shouta, i setki innych. Kilkadziesiąt skórek. Możliwość ustawienia skinu oraz języka (w tym również polskiego i chińskiego) przez każdego zarejestrowanego użytkownika. Z poziomu administratora możliwość dodawania nieskończonej ilości modułów a także tworzenia hierarchizacji użytkowników którym można nadać szczegółowe preferencje. Mimo pozorów trudności, jest bardzo prosty w obsłudze. I co najważniejsze - mój tiki-wiki zainstalowany kilka lat temu jeszcze sie nie zrypał czarodziej.gif
http://klepisko.fe.pl

2. Seportal
Trochę inny cms. Też ma forum, galerie i inne bajery ale największą jego zaletą jest możliwość instalowania plików flash (swf) podczas dodawania artykułu lub newsa. Nie spotkałem się z czymś takim w żadnym innym skrypcie.

http://kwadrotatus.ifastnet.com/seportal

Niby nic, a jednak...dla tych, którzy lubią bawić się z flashem to fajna rzecz guitar.gif Te same możliwości ma forum seportalu. Edytor "wysiwyg" ma opcję flasha. Wystarczy wbić kod, podać adres i rozmiary obrazka i gotowe. Ale..jedna uwaga. Plik swf musi znajdować się na tym samym serwerze. Jeżeli podamy adres obrazka z innego serwera niż ten gdzie jest nasz seportal to - niestety - obrazek się nie wyświetli wstydnis.gif
http://kwadrotatus.ifastnet.com/seportal/f...php?showtopic=4

Jest też inna ciekawostka. Jeżeli wstawimy do galerii obrazek animowany formatu GIF, to miniatura czyli thumbnail - też będzie się ruszać dry.gif To również rzadki przypadek. Na 100 cms-ów tylko kilka tak potrafi (m.in. też phpx)

3.mkportal
To chyba włoski cms, podobne możliwości jak seportal. Ciekawostką jest połączenie skryptu cms z forum PHPBB. Jeden z najpopularniejszych skryptów cms na świecie. Ma znakomitego czata, świetne "topsites" i ogólnie jest oryginalny. Trochę nietypowy sposób instalacji sciana.gif

4. Phpx
5. PHPBoost
6. CMScout

To moja lista. Ale są różne gusta i guściki... aaevil.gif

Ten post edytował mirco 28.12.2008, 18:06:31
Go to the top of the page
+Quote Post
n!k3
post 25.12.2008, 10:25:31
Post #31





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 7.08.2008
Skąd: ~/n!k3/

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(mirco @ 25.12.2008, 00:59:49 ) *
1 Tiki-wiki
Multi platforma o wielkich możliwościach. Posiada właściwie wszystko. Newsy,artykuły, forum, blogi, galerie obrazów oraz plików, czata, shouta, i setki innych. Kilkadziesiąt skórek. Możliwość ustawienia skinu oraz języka (w tym również polskiego i chińskiego) przez każdego zarejestrowanego użytkownika. Z poziomu administratora możliwość dodawania nieskończonej ilości modułów a także tworzenia hierarchizacji użytkowników którym można nadać szczegółowe preferencje. Mimo pozorów trudności, jest bardzo prosty w obsłudze. I co najważniejsze - mój tiki-wiki zainstalowany kilka lat temu jeszcze sie nie zrypał czarodziej.gif
http://klepisko.fe.pl


Może i ma dużo funkcji ale to przeraża dry.gif
Cytat
[ 104 database queries used ]
Go to the top of the page
+Quote Post
madel
post 11.04.2009, 17:24:18
Post #32





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 37
Pomógł: 0
Dołączył: 20.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam.
Mam wykupiony hosting w Hekko. Chciałbym założyć stronę - serwis który miałby kilka podstron + aktualności, forum i może jakieś jeszcze drobne elementy. Do tej pory z cms-ów (powiedzmy) używałem Wordpressa, który podoba mi się ale chciałbym teraz spróbować czegoś innego. Może trudniejszego. Z dostępnych w tym hostingu 'pakietów instalacyjnych' wybrałem joomlę ale no coś nie mogę załapać o co w niej chodzi, nie mogę się do niej przekonać. W WP wszystko jest takie intuicyjne a Joomla - nie wiem o co chodzi. smile.gif

Poniżej podaję spis instalacji cms-ów które są już dostepne na moim hostingu bez ściągania instalatorów z zewnątrz i teraz pytanie co byście mogli polecić dla mnie przy podanych wyżej wymaganiach + warunek inne niż WP ale jednak chyba nie Joomla.

Cytat
System Zarządzania Treścią:

b2evolution

Pivot

WordPress

Drupal

Soholaunch

Code Igniter

Coranto

Joomla

Mambo

ocPortal

PHP-Nuke

PostNuke

Xoops


--------------------
Pozdrawiam wszystkich chcących pomóc!
Go to the top of the page
+Quote Post
drake88
post 11.04.2009, 17:39:36
Post #33





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 283
Pomógł: 15
Dołączył: 22.03.2009
Skąd: Bytów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


eXtreme Fusion - jest dobry dla początkujących, albo tych, którzy są w nim zauroczeni..
Wordpress - jest dobry, ale do bloga, sam prowadzę bloga na wordpress 2.7.1 i muszę powiedzieć, że nie sprawia żadnych kłopotów
Joomla - jeden z potężniejszych cms'ów oczywiście dobry, używałem i mam do joomli pełne zaufanie

Żaden z nich nie jest cms'em najlepszym, bowiem najbardziej perfekcyjny jest cms własny, dostosowany tylko i wyłącznie do własnych potrzeb.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
piotrooo89
post 11.04.2009, 17:41:47
Post #34


Newsman


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 005
Pomógł: 548
Dołączył: 7.04.2008
Skąd: Trzebinia/Kraków




Wg. najbardzej elastyczny CMS to joomla. Ostanio miałem okazję się nim bawić i naprawde dużo potrafi. miałem kiedyś e-107 ale w porównaniu z dżamblem wymięka.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
MWL
post 11.04.2009, 19:21:58
Post #35





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 492
Pomógł: 32
Dołączył: 14.04.2008
Skąd: Lenkowski.net

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Radzę zainteresować się watermaleon CMS, projekt bardzo młody, robiony przez znanego pewnie nie jednej osobie radexa, z forum. Projekt bardzo fajny, a podejście do całości naprawdę mi się podoba. http://radex.i15.eu/wcms/ Jeśli chodzi o architekturę, zaprojektowanie i sposób działania, to joomla jak dla mnie przy tym to gówno smile.gif

Ten post edytował MWL 11.04.2009, 19:22:35


--------------------
Programujemy aplikacje internetowe. Szukasz pracy? Napisz do mnie!
Go to the top of the page
+Quote Post
devnul
post 12.04.2009, 00:48:04
Post #36





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 470
Pomógł: 75
Dołączył: 21.09.2005
Skąd: że znowu

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@MWL: z całym szacunkiem dla Ciebie i dla radex'a ale pierdzielisz jak potłuczony. Raz że ten jego cms to ledwo co pisklak w porównaniu do joomli, dwa że chłopak jeszcze sporo mleka musi wypić zanim będzie miał na tyle wiedzy żeby zacząć się bawić w coś tak rozbudowanego jak joomla. Joomle robili i robią ludzie zawodowo zajmujący się programowaniem a radex - cóż, młody jeszcze i bez doświadczenia. Co do tego jego cms'a to życzę powodzenia, aczkolwiek dużo jeszcze pracy zanim cokolwiek sensownego będzie można z nim zrobić.

Joomli z kolei też nie doradzam, co prawda społeczność itp jest ale cały projekt ciągnie za sobą dość spory bagaż przeszłości i nie zanosi się na to żeby się coś zmieniło. Co do wspomnianego wordpressa to jest to IMO bdb wybór. Tym bardziej w wersji 2.7 wzwyż, która wspiera już automatyczne aktualizacje, a to z kolei znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest też ogromna społeczność i multum dodatków które sprawiają iż nie prawdą jest głoszone przez niektórych twierdzenie że wordpress to tylko system blogowy.

Co do tej listy to daruj sobie wszystkie nuki i tym podobne. Jeśli odrzucasz wordpresa to chyba jedynym sensownym wyborem - jeśli idzie o coś zrobionego z głową a jednocześnie zaawansowanego - zostaje IMHO drupal.


--------------------
Profesjonaliści są przewidywalni...
strzeż się amatorów...
FL4SHB4CK - imprezy, galerie, lokale
Go to the top of the page
+Quote Post
.radex
post 12.04.2009, 09:24:58
Post #37





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 657
Pomógł: 125
Dołączył: 29.04.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(MWL @ 11.04.2009, 20:21:58 ) *
Radzę zainteresować się watermaleon CMS, projekt bardzo młody, robiony przez znanego pewnie nie jednej osobie radexa, z forum. Projekt bardzo fajny, a podejście do całości naprawdę mi się podoba. http://radex.i15.eu/wcms/ Jeśli chodzi o architekturę, zaprojektowanie i sposób działania, to joomla jak dla mnie przy tym to gówno smile.gif


Cóż, projekt może i fajny, ale bardzo daleko mu do możliwości joomli. devnul ma jednak w całości rację.

Ten post edytował .radex 12.04.2009, 09:26:37


--------------------
blog | Tadam — minutnik do Pomodoro na Maka :)
Go to the top of the page
+Quote Post
MWL
post 14.04.2009, 17:32:19
Post #38





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 492
Pomógł: 32
Dołączył: 14.04.2008
Skąd: Lenkowski.net

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No dobra, moze z tą kupą to przesadziłem tongue.gif
W każdym razie zaczyna się dobrze...


--------------------
Programujemy aplikacje internetowe. Szukasz pracy? Napisz do mnie!
Go to the top of the page
+Quote Post
rugby
post 21.05.2009, 15:42:10
Post #39





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 61
Pomógł: 1
Dołączył: 21.05.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mój wybór, wszystkie CMS-y po polsku:
- na bloga: WordPress - łatwy w obsłudze, dużo skórek i modułów
- na portal: Drupal - dużo preinstalowanych modułów, choć skomplikowana konfiguracja i dostosowywanie
- na stronę firmową: CMS Made Simple - bardzo elastyczny, szybki, oparty na Smarty
- na serwis społecznościowy: Elgg - dobry na start
- na testy: Typolight - innowacyjny, tworzy strony z modułów


--------------------
Juvenia Kraków Rugby Klub
Pobierz Google Chrome!
Go to the top of the page
+Quote Post
Pilsener
post 21.05.2009, 17:54:04
Post #40





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 590
Pomógł: 185
Dołączył: 19.04.2006
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


"Prawie" zgadzam się z przedmówcą:

- na skromną stronkę/bloga - Word Press
- na taką sobie stronę firmową - Joomla
- większy wypas - Drupal

I tak 90% to umiejętności webmajstera, który będzie stawiał stronę na tym silniku, najlepszy komercyjny CMS nie pomoże, jak jest się laikiem umiejącym tylko dodać newsa poprzez WYSIWYG.
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 16.04.2024 - 05:56