Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [MySQL][PHP]Zapytanie SELECT do bazy danych
WiktorSufi
post 4.06.2019, 11:39:04
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 4.06.2019

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć,

to mój pierwszy post więc witam się serdecznie mam na imię Wiktor smile.gif

W tabeli danych mam kolumnę datą wygaśnięcia ogłoszenia (date_end) i dodania (date_start)

Gdy próbuje wyświetlić ogłoszenia, które się nie przeterminowały lub odwrotnie żaden z poniższych sposobów nie działa.

CODE
"SELECT * FROM analizy WHERE 'date_end' < 'now()' "
--
"SELECT * FROM analizy WHERE 'date_end' < CURDATE() "
--
"SELECT * FROM analizy WHERE 'date_end' < 'date_start' "


Nie wyświetlają się wyniki wg dat jakie są w bazie danych. Raz wyświetlają się prawie wszystkie (bez jednego) raz żadne.


Drugie pytanie.

Przetwarzam dane w pliku json w który dostarcza dynamiczne wartośći liczbowe.

Podświetlam na czerwono tekst gdy dynamiczna wartość wzrośnie i przewyższy inną podana na mojej stronie. Niestety jak wartość z pliku json spadnie poniżej moja funkcja już nie wykonuje polecenia - nie koloruje. Chciałbym aby gdy tylko raz wartość z json przekroczy wartość ze strony, kolor zostaje na stałe, nawet jak później spadnie poniżej.

Z góry dzięki za pomoc.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 4.06.2019, 11:56:13
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 455
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




'date_end' < 'now()'
Apostrody w mysql oznaczaja TEKST. Wiec sprawdzasz teraz czy tekst 'date_end' jest mniejszy od tekstu 'now()' . No tak troche bez sensu
Reszta twoich zapytan ma bardzo podobny blad.

Generalnie powinno byc tak:
date_end > now()
Zwroc uwage ze zmienilem tez znak mniejszosci - no to juz kolego zwykla logika sie klania

Cytat
Podświetlam na czerwono tekst gdy dynamiczna wartość wzrośnie i przewyższy inną podana na mojej stronie. Niestety jak wartość z pliku json spadnie poniżej moja funkcja już nie wykonuje polecenia - nie koloruje. Chciałbym aby gdy tylko raz wartość z json przekroczy wartość ze strony, kolor zostaje na stałe, nawet jak później spadnie poniżej.

Mamy wrozyc jaki kod napisales czy moze go jednak nam podasz?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
WiktorSufi
post 4.06.2019, 13:54:30
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 4.06.2019

Ostrzeżenie: (0%)
-----


pisałem w tekscie, "wyświetlić ogłoszenia, które się nie przeterminowały lub odwrotnie" znak mniejszości czy większości był placeholderem.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 4.06.2019, 13:57:56
Post #4





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 455
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Wybacz, nie doczytalem tego "lub odwrotnie". Widac moj mozg wyrzucil z automatu te bezsensowna wypowiedz wink.gif

I co dziala teraz po poprawkach?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 09:13