Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Serwer Abuse, zbyt grube zapytanie
weisuw
post 20.11.2013, 11:06:57
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 31.10.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, właściciel portalu nad którym pracowałem jakiś czas temu przeniósł go sobie na tańszy serwer (ovh). Problem pojawił się przy bazie danych. Po kilku tygodniach użytkowania właściciel dostał maila z informacją, że ze względu na to, że nastąpiły nadużycia baza danych została przeniesiona na słabszy serwer (nie muszę mówić, że teraz 3/4 portalu już działa jak chce). Jako logi nadużyć dostałem zapytania ze szkieletem:
SELECT (...) FROM `FOTOGRAFIA_ext` INNER JOIN aclable_ext ON (...) WHERE (...);

aclable_ext przechowuje uprawnienia, FOTOGRAFIA_ext - zdjecia. Problemem pewnie jest ilość wpisów (grubo ponad 200tysięcy już). Czy macie jakiś pomysł na optymalizację tych zapytań? Spotkaliście się wcześniej już z podobnym problemem?
Go to the top of the page
+Quote Post
vermis
post 20.11.2013, 11:11:13
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 279
Pomógł: 56
Dołączył: 3.06.2010
Skąd: Tarnowskie Góry

Ostrzeżenie: (0%)
-----


200 tysięcy to nie jest dużo smile.gif
Masz pozakładane indeksy na pola po których robisz złączenie i po których filtrujesz?


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
weisuw
post 20.11.2013, 18:49:21
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 31.10.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ok, dzięki za pomoc.Obie tabele to widoki, stąd cały problem X_x. Wiem już co zrobić. Dzięki bardzo!

Wybaczcie, że wprowadziłem w błąd. Jednak nadal nie wiem jak się z tym uporać. Mimo, że używam widoków to na każdej z używanych przeze mnie do filtrów / złączania kolumn są pozakładane indeksy :/. Jak dokładnie działają widoki? Ze źródeł które czytałem wynika, że jeśli tworzymy kolumnę `widok`.`z` na podstawie `tabela`.`coś` to zachowujemy indeksy z `tabela`? Jeśli to nie to sprawa jest grubsza. Bo jak to obejść? Zrezygnować z używania widoków i zastąpić je czymś innym (osobna tabela + triggery ? ).
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 30.03.2024 - 06:02