Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Nowy Portal i problem techniczny, Jak go rozwiązać?
Poker
post 30.12.2009, 18:34:38
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 205
Pomógł: 3
Dołączył: 20.04.2009
Skąd: Jaworzno

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

Z góry napiszę iż nie liczę na pomoc w stylu chcę kod itp.
Chciałbym przede wszystkim poznać sposób jak coś wykonać.

Sam niestety nie wiem jak to zrobić.

Mój problem opiszę na konkretnym przykładzie, otóż będę na swojej stronie
robił "sklep" w który będzie można wykupić 'hosting' pod szablon allegro (strona będzie z darmowymi szablonami). Więc tak szablony można pobierać za darmo, lecz chciałbym wprowadzić możliwość pobrania gotowego kodu HTML dla danego szablonu za minimalną opłatą (5zł/miesiąc).

Problem wygląda następująco, nie wiem w jaki możliwy sposób zrobić to aby każdy z użytkowników który wykupi taką opcję miał swój własny kod HTML chodzi tutaj o NAZWA_FOLDERU/szablon/images gdzie nazwa folderu mogłaby być nazwą lub id Użytkownika.

Każdy użytkownik wykupuje na określony czas opcję hostingu więc chciałbym w pełni zautomatyzować wszystkie czynności, czyli np codzienny CRON który będzie sprawdzał datę ważności i w wypadku nieprzedłużenia okresu abonamentu np. zmianę nazwy folderu na NAZWA_FOLDERU-BLOKADA po opłaceniu zmiana na poprzednią nazwę. To jedno z moich rozwiązań.


niestety nie wiem jak operować plikami szablonów, których byłoby na pewno ponad 100, nie chce tworzyć czegoś w stylu KUP a za 24h otrzymasz kod. Tylko w pełni zautomatyzować do KUP - od razu otrzymujesz kod.

Nie mogę korzystać z tych samych kodów dla wszystkich bo nie będę miał możliwości blokowania dostępu dla niektórych z nich, i blokowania tych którzy odsprzedają, oddają kod innym osobom.


Myślę że opisałem wszystko w miarę dobrze, niestety nie mam zbyt dużego talentu do tego typu spraw więc jeśli ktoś byłby chętny do pomocy, i czegoś by nie rozumiał to opiszę ponownie.

W skrócie:
Mam ponad 100 róznych folderów z plikami do szablonów images

W bazie mam zapisany każdy kod HTML tak abym mógł później tylko dla każdego użytkownika dopasować danych folder według potrzeb.



Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.


-----
Edit
-----

Dostałem lekkiego oświecenia, więc tak w bazie przetrzymywał bym kod html w którym linki prowadziłyby do:
Kod
http://domena.pl/szablony/$zmienna/images/zdjecie.jpg


Gdzie zmienna chciałbym żeby była w jakikolwiek sposób dopasowywana automatycznie.


Jest rozwiązanie ( dla mnie to żadne rozwiązanie) w stylu 100 szablonów kopiuję 100 razy gdzie każda kopia ma inną nazwę folderu całość kopiuję na serwer, do bazy wklejam nazwy folderów + id szablonu ( aby wiedzieć jaki szablon jest w folderze) całość później przypisuję dla użytkowników.


Plusy?
Żadne

Minusy?
10000 folderów
Za dużo miejsca jak na mój serwer
Za dużo pracy
GŁUPOTA TOTALNA
Ograniczona ilość użytkowników, w tym wypadku 100( nikomu nie może powtórzyć się ten sam kod)


To taki sposób, co prawda głupi i nie poważny, ale niestety nie wiem jak rozwiązać to w inny sposób : )

Ten post edytował Daiquiri 7.08.2013, 08:54:55
Powód edycji: [Daiquiri]: usuwam dane ;-)


--------------------
:) na miliony przyjdzie czas...
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 30.12.2009, 18:45:54
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Cytat
Problem wygląda następująco, nie wiem w jaki możliwy sposób zrobić to aby każdy z użytkowników który wykupi taką opcję miał swój własny kod HTML chodzi tutaj o NAZWA_FOLDERU/szablon/images gdzie nazwa folderu mogłaby być nazwą lub id Użytkownika.

A nie wystarczy symlink z nazwą kodu wskazujący na szablon?


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
Poker
post 30.12.2009, 18:52:14
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 205
Pomógł: 3
Dołączył: 20.04.2009
Skąd: Jaworzno

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czytam na manualu, o symlink bo dla mnie to nowość.

I jak na razie staram się zrozumieć "na chłopski rozum opis działania"


Czy to działa na zasadzie "podmiany" linków na inne?

Czyli

Mam link http://www.domena.pl/Szablon/1/images/zdjecie.jpg

I mogę to funkcją symlink() zmienić na http://www.domena.pl/Szablon/dowolna nazwa/images/zdjecie.jpg

Czyż tak ? Rozwiązanie idealne dla mnie jeśli dałoby się to zrobić z poziomu php, wtedy mógłbym z do bazy przypisywać odpowiednio ID szablonu + nazwę linku + ważność..

Czy tak ?


--------------------
:) na miliony przyjdzie czas...
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 30.12.2009, 18:54:51
Post #4





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Tak.

To tak, jakbyś mieszkając miał kilka adresów. winksmiley.jpg

Czy da się w PHP? Praca domowa. tongue.gif


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
Poker
post 30.12.2009, 19:08:28
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 205
Pomógł: 3
Dołączył: 20.04.2009
Skąd: Jaworzno

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No to bardzo fajnie, pracę domową teraz trzeba odrobić.

Bardzo dziękuje za pomoc smile.gif Jak zwykle dzięki takim ludziom jak Ty można się dużo nauczyć.

Jeszcze raz dzięki smile.gif

Jeszcze jedno pytanie, skorzystałem z manuala i działa owszem działa.


Jednak w jaki sposób to działa? Tego nie rozumiem skrypcik :

Kod
<?php
$target = 'index2.html';
$link = 'szablon';
symlink($target, $link);

echo(readlink($link));
?>


I teraz tak, bo nie bardzo rozumiem, jak tworzą się te linki i gdzie one są zapamiętywane?
Hmm ciężko mi to opisać. Ale po prostu nie rozumiem zasady działania tego wszystkiego.
Skąd to wie że akurat szablon odpowiada index2.html skoro nie wchodzę przez plik symlink.php.

Noo tak chyba wytłumaczyłem.


Czas czas czas..

Już rozumiem jak to działa całość tak jakby zapisywana jest w pliku "symlink.php", jednak nie wiem w jaki sposób usunąć nową nazwę, stworzyłem ich kilka i niestety wszystkie działają.
unlink() nie działa

Ten post edytował Poker 30.12.2009, 19:15:58


--------------------
:) na miliony przyjdzie czas...
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 30.12.2009, 19:23:14
Post #6





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Dla symlinków uprawnienia również obowiązują.


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
Poker
post 30.12.2009, 19:34:16
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 205
Pomógł: 3
Dołączył: 20.04.2009
Skąd: Jaworzno

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No tak ustawiłem wszędzie CHMOD na 777 dlatego mogę tworzyć symlink'i

jednak nie mogę ich usunąć unlink() jedynie po usunięciu pliku symlink.php usuwają się dane symlink'i


Okej wszystko działa, sam niepotrzebnie kombinowałem, jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc.

Ten post edytował Poker 30.12.2009, 19:39:59


--------------------
:) na miliony przyjdzie czas...
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 02:44