Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Co z tą Polską, Mam 16 lat... i chyba nie ma tu przyszłości...
Ameka
post 30.04.2012, 23:30:18
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 14.04.2012

Ostrzeżenie: (20%)
X----


Witam

Jest taka sprawa bo generalnie na forum są ludzie 25+... znają już trochę życie, wiedzą jak jest itd.

zastanawiałem się jak będzie wyglądać moja przyszłość
myślałem nad tym długie miesiące, i niestety
doszedłem do smutnego wniosku że w Polsce nie dla mnie przyszłości.

Założenie firmy - podatki i korupcja mnie zeżre, kolega ma firmę komputerową "bez kieszonki nic nie załatwisz"
Iść do pracy - nienormalność pracodawców, mnie przeraża, lizanie dupy szefowi - to nie dla mnie
nic nie robić - kasę to by się chciało brać ale robić to nie ma komu !

Dlatego pytam was, informatycy w większośći doświadczeni
Mam 16 lat i pytam:
Jak żyć?

Go to the top of the page
+Quote Post
pedro84
post 30.04.2012, 23:32:38
Post #2





Grupa: Nieautoryzowani
Postów: 2 249
Pomógł: 305
Dołączył: 2.10.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zmienić nastawienie, bo inaczej będzie ciężko...


--------------------
Google knows the answer...
Go to the top of the page
+Quote Post
pedro84
post 30.04.2012, 23:47:29
Post #3





Grupa: Nieautoryzowani
Postów: 2 249
Pomógł: 305
Dołączył: 2.10.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Ameka @ 1.05.2012, 00:30:18 ) *
Założenie firmy - podatki i korupcja mnie zeżre, kolega ma firmę komputerową "bez kieszonki nic nie załatwisz"

Bzdura, przez duże "be".

Cytat(Ameka @ 1.05.2012, 00:30:18 ) *
Iść do pracy - nienormalność pracodawców, mnie przeraża, lizanie dupy szefowi - to nie dla mnie

To pracuj sam na siebie. A nie, przecież korupcja.

Cytat(Ameka @ 1.05.2012, 00:30:18 ) *
nic nie robić - kasę to by się chciało brać ale robić to nie ma komu !

Patrz wyżej... Cóż za konsekwencja w myśleniu wink.gif

Wyjedź gdzieś jak Ci się tu nie podoba.


--------------------
Google knows the answer...
Go to the top of the page
+Quote Post
prowseed
post 1.05.2012, 00:01:52
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 433
Pomógł: 64
Dołączył: 29.01.2011
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Możesz stać się bombką choinkową albo starą jagodzianką...
Anyway: bardzo durny temat. Jeśli już tak bardzo chcesz wiedzieć, to porozmawiaj o tym z rodzicami.

Cytat
Założenie firmy - podatki i korupcja mnie zeżre, kolega ma firmę komputerową "bez kieszonki nic nie załatwisz"

podatki owszem, ale jaka korupcja? Gdzie? Kto nie daje i kto nie bierze?

Cytat
Iść do pracy - nienormalność pracodawców, mnie przeraża, lizanie dupy szefowi - to nie dla mnie

szef jest od tego, by szefował, a nie był Twoim kolegą, z którym możesz sobie iść na piwo na przerwie.
To, czy jest normalny, czy nienormalny, to bardzo indywidualna sprawa i to w dwóch płaszczyznach- osoby i obserwatora.
Jak jesteś dziadowskim pracownikiem, to musisz polizać czasem, jak jesteś wartościowy, to nawet szef Ci będzie lizał.
Jak widać nisko siebie oceniasz w tej kwestii.

Cytat
nic nie robić - kasę to by się chciało brać ale robić to nie ma komu !

Nie wiem co chciałeś przekazać w tym wykrzyknieniu. To Twoja opcja na przyszłość, czy potępienie danej postawy(co by nie pasowało do listy)?
Jeżeli tylko na takie perspektywy Cię stać po długich miesiącach myślenia, to rozważ jeszcze tą starą jagodziankę.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 1.05.2012, 06:51:48
Post #5





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Na wstępnie zaznaczę, że zdecydowanie pozytywnym aspektem jest fakt, iż w ogóle się nad przyszłością zastanawiasz.
Cytat(Ameka @ 1.05.2012, 00:30:18 ) *
Założenie firmy - podatki i korupcja mnie zeżre, kolega ma firmę komputerową "bez kieszonki nic nie załatwisz"
Być może kolega załatwia coś "na lewo" lub "poza kolejką". Parę ładnych lat latam po urzędach i jedyne z czym przyszło mi się zderzyć to niekompetencja.

Cytat(Ameka @ 1.05.2012, 00:30:18 ) *
Iść do pracy - nienormalność pracodawców, mnie przeraża, lizanie dupy szefowi - to nie dla mnie
Jeżeli uważasz, że na etacie trzeba "lizać dupę szefowi" czy zarobki są niewielkie w stosunku do pracy - to załóż własną działalność. Role się odwrócą. Ahhh, pamiętaj tylko o tym, że masz zobowiązania w stosunku do pracowników, nawet jeżeli złotówki w tym miesiącu firma nie zarobiła smile.gif.

Uważam, że w dużej mierze dramatyzujesz na podstawie tego, co powiedział kolega kolegi, którego zna Twój kolega. Zamiast zastanawiać się nad tym czy wolisz "korupcję" czy "lizanie tyłka", zainwestuj w to, co w miarę pewne - wiedzę i doświadczenie. Masz sporo czasu, nie zmarnuj go.

Go to the top of the page
+Quote Post
skowron-line
post 1.05.2012, 07:46:31
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 340
Pomógł: 542
Dołączył: 15.01.2006
Skąd: Olsztyn/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chyba za dużo telewizji oglądasz, na tą chwilę skup się na nauce. Osoby dobrze wykształcone nie mają problemu ze znalezieniem pracy.
Jak będziesz miał taki podejście to nic nie załatwisz i do niczego nie dojdziesz. Pozytywne myślenie i ciężka praca to klucz do sukcesu. J zaczynałem od przerzucania skrzynek z jabłkami i worków ziemniaków na giełdzie owoco warzywnej, później zaliczyłem jeszcze kilka cięzkich prac i z doświadczenia mogę powiedzieć ciężka praca ale nad książkami a nie z workami z cementem.


Edit
@down
Efekt upałów smile.gif No ale masz rację nie mam pracy

Ten post edytował skowron-line 1.05.2012, 12:19:30


--------------------
I'm so fast that last night I turned off the light switch in my hotel room and was in bed before the room was dark - Muhammad Ali.
Peg jeżeli chcesz uprawiać sex to dzieci muszą wyjść, a jeżeli chcesz żeby był dobry ty też musisz wyjść - Al Bundy.

QueryBuilder, Mootools.net, bbcradio1::MistaJam
http://www.phpbench.com/
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 1.05.2012, 08:41:05
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(skowron-line @ 1.05.2012, 08:46:31 ) *
Osoby dobrze wykrztałcone nie mają problemu ze znalezieniem pracy.


Ahah, czyli że nie masz pracy rolleyes.gif ?

// EDIT

Hmmm... poza tym to się sprawdza raczej w kierunkach ścisłych... gdzie indziej różnie to jest. Bo jak dla mnie znaleźć pracę to nie zostać zatrudnionym za pensję porównywalną do minimalnej krajowej.

Ten post edytował pyro 1.05.2012, 08:46:27


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShadowD
post 1.05.2012, 09:04:54
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 333
Pomógł: 137
Dołączył: 25.03.2008
Skąd: jesteś??

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Programista / informatyk, taki jak większość tutaj obecnych (tych bardziej znanych ofc) to ludzie z pasją do tego co robią, My/Oni nie robimy tego bo nam ktoś kazał, bo nie było innego kierunku na jaki się dostaliśmy, bo nie chciało nam się nic robić, a informatyka na studiach jest uważana za kierunek dla każdego. Osobiście nie mam problemu z pracą mimo, że wolę pracować puki co na własną kieszeń (umowy o zlecenie itd.) to pierwszą propozycję z firmy dostałem w wieku 17 lat, ~2k na rękę i mieszkanie szefa które miało być dla mnie i jeszcze jednego przybłędy (praca pod Wawą, a ja z Lublina od gdzieś z nad morza) + pomoc w znalezieniu szkoły i jakimś zaaklimatyzowaniu się, więc propozycja jak dla mnie była kusząca jednak kobieta na miejscu okazała się ważniejsza. :-] Ogólnie ta sytuacja powiedziała mi że jeśli jest się dobrym w tym co się robi i ktoś to zauważy, to znalezienie pracy nie jest problemem jedyne co trzeba to wziąć się do roboty i walczyć o swój rozwój poza szkolny, czasem poszukać zleceń i coś zrobić a po jakimś czasie ludzie nawet drogą "a bo robił Pan stronę mojemu koledze" będą się zgłaszać, a wiedząc że jesteśmy solidni nie będą się przejmować ceną oczywiście w granicach rozsądku.

Podsumowując, zanim zaczniesz narzekać weź się za naukę i wykonuj swoją pracę, a z czasem wszystko Ci się poukłada i wszystkie rozterki miną za młody jesteś by martwić się pracą chyba że sytuacja majątkowa tego od Ciebie wymaga.

Edit:
U nas na forum często są ciekawe ogłoszenia "o pracę", np. ostatnie:
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=19...mp;#entry960070

Płaca jest ok, wymagania też są do spełnienia - często szuka się ludzi do wszystkiego a tutaj jasno określają co masz znać, więc nie mów że pracy nie ma! :-)

Ten post edytował ShadowD 1.05.2012, 09:09:00


--------------------
Mój blog - o wszystkim i niczym ale zazwyczaj związane z informatyką! ;-)
Githube

Usługi spawalnicze i monterskie | Park linowy Lublin i Okunince
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 1.05.2012, 09:45:40
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ameka i kolejny temat z dziedziny trollingu. Masz 16 lat tak? Wykorzystaj to na zabawie, bo później będzie tylko gorzej biggrin.gif

Korupcja, gdzie? W firmach czy przy ich zakładaniu? Faktycznie, może jak chcesz coś szybciej załatwić, to dasz tą kawę Pani z okienka i gra muzyka. Rób to na czym się znasz i jeszcze na tym zarób. Polska to nie czarna dziura i jak każdy kraj daje duże możliwości. Każdy ma ręce i nogi, a co niektórzy nawet i mózg, więc wykorzystaj to wink.gif

Ten post edytował !*! 1.05.2012, 09:46:11


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 1.05.2012, 10:03:52
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(!*! @ 1.05.2012, 10:45:40 ) *
Polska to nie czarna dziura i jak każdy kraj daje duże możliwości. Każdy ma ręce i nogi, a co niektórzy nawet i mózg, więc wykorzystaj to ;)


W porównaniu z czym? Na tle Nigerii może i lepiej wypada, ale jakoś się to nie sprawdza w Europie. Akurat Polska znajduje się w niszy.. niestety. Ale to prawda... mozliwości zawsze jakieś są.


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 1.05.2012, 10:07:22
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(pyro @ 1.05.2012, 11:03:52 ) *
W porównaniu z czym? Na tle Nigerii może i lepiej wypada, ale jakoś się to nie sprawdza w Europie. Akurat Polska znajduje się w niszy.. niestety. Ale to prawda... mozliwości zawsze jakieś są.


Co Ci się w Europie nie sprawdza? Cały Polski sektor IT jest ceniony za granicami, a Ty mi mówisz że się nie sprawdza? W kraju są inne zapotrzebowania bo mentalność przedsiębiorstw jest inna, na szczęście się to zmienia.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 1.05.2012, 10:10:20
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(!*! @ 1.05.2012, 11:07:22 ) *
Co Ci się w Europie nie sprawdza? Cały Polski sektor IT jest ceniony za granicami, a Ty mi mówisz że się nie sprawdza? W kraju są inne zapotrzebowania bo mentalność przedsiębiorstw jest inna, na szczęście się to zmienia.


Mówiłem to w ujęciu ogólnym, a nie tylko o sektorze IT. Może i za bardzo uogólniłem, ale nie wiadomo tak naprawdę o co chodziło autorowi tematu - czy o sam sektor IT, czy różne dziedziny.

// EDIT

Poza tym co z tego, że za granicą jest ceniony sektor IT, skoro w Polsce (mimo że też jest "ceniony") płace i warunki i tak są na niższym poziomie? Tutaj się nie sprawdza ;]

Ten post edytował pyro 1.05.2012, 10:17:43


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niktoś
post 1.05.2012, 10:13:11
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 195
Pomógł: 109
Dołączył: 3.11.2011

Ostrzeżenie: (10%)
X----


W zarobkach jesteśmy prawie na samym końcu w UE-wyprzedzamy podajże Bułgarię,Litwę może Słowację.I po za tym te umowy śmieciowe,które częściej są stosowane przez pracodawców.Nie jest słodko.
http://forsal.pl/artykuly/612554,eurostat_...szych_w_ue.html

Ten post edytował Niktoś 1.05.2012, 10:19:37
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 1.05.2012, 10:24:03
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Niktoś @ 1.05.2012, 11:13:11 ) *
.I po za tym te umowy śmieciowe,które częściej są stosowane przez pracodawców.Nie jest słodko.


TO zależy kiedy są stosowane. W parlamencie są idioci co chcą całkowicie ich likwidacji... A to dobije np. wolnych strzelców. Co innego gdy jesteśmy na takiej umowie "na stałe".


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
Niktoś
post 1.05.2012, 10:31:15
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 195
Pomógł: 109
Dołączył: 3.11.2011

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Chcą to dobrze,ta ustawa jest antyspołeczna i daję furtkę pracodawcy do wykorzystywania pracownika.Pracownikowi takiemu nie przysługują świadczenia urlopowe,świadczenia zdrowotne,świadczenia emerytalne,koszty wynagrodzenia są często głodowe(wiem,bo siostra na takiej umowie pracowała i to zdaje się ,że była to poważna firma z usług telefonii mobilnej).Nie wiem, gdzie tutaj widzisz plusy.Łapiesz grypę czy inne cholerstwo i pozostajesz tylko z rachunkami za leki.

Ten post edytował Niktoś 1.05.2012, 10:33:34
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 1.05.2012, 10:37:42
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Niktoś @ 1.05.2012, 11:31:15 ) *
Chcą to dobrze,ta ustawa jest antyspołeczna i daję furtkę pracodawcy do wykorzystywania pracownika.Pracownikowi takiemu nie przysługują świadczenia urlopowe,świadczenia zdrowotne,świadczenia emerytalne,koszty wynagrodzenia są często głodowe(wiem,bo siostra na takiej umowie pracowała i to zdaje się ,że była to poważna firma z usług telefonii mobilnej).Nie wiem, gdzie tutaj widzisz plusy.Łapiesz grypę czy inne cholerstwo i pozostajesz tylko z rachunkami za leki.


Widzisz tylko czubek własnego nosa. Myślisz że freelancer który zaczyna, a jego zlecenie jest jednorazowe, to myślisz że go stać od razu na założenie firmy, podatki i zusy? Taka umowa to idealne wyjście i każdy jest zadowolony.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
Niktoś
post 1.05.2012, 10:41:38
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 195
Pomógł: 109
Dołączył: 3.11.2011

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Czy przez tą grupę społeczną(freelancer),ma cierpieć reszta społeczeństwa?Na chwile obecną tak jest,jak pisałem u góry ustawa antyspołeczna ,nadająca się do kosza lub gruntownej przebudowy.Wiesz ,żeby korporacje zatrudniały pracownika na tą umowę ,za mniej niż 1tys zlotych,to jest coś nie tak.

Ten post edytował Niktoś 1.05.2012, 10:44:59
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 1.05.2012, 10:44:55
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A dlaczego w imię własnego dobra chcesz ograniczać innych? Jestem za zmianami, aby nie można było zatrudniać na stałe z taką umową, ale absurdem jest ich likwidacja, bo co ma podpisać pracodawca z freelancerem który wykonuje jednorazową usługę?

Poza tym jak ktoś się daje wycyckać i się zgadza na taką umowę przy "stałym" zatrudnieniu, to już jego sprawa, zawsze są sądy pracy.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
Niktoś
post 1.05.2012, 10:51:29
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 195
Pomógł: 109
Dołączył: 3.11.2011

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Ta umowa,jest zrobiona pod pracodawcę nie pod pracownika.Same korzyści dla pracodawcy,zero korzyści dla pracownika.
Cytat
Poza tym jak ktoś się daje wycyckać i się zgadza na taką umowę przy "stałym" zatrudnieniu, to już jego sprawa, zawsze są sądy pracy.

Widzisz jak niektórzy nie mają wyjścia to i na taką umowę się zgodzą,a że ta umowa daje pracodawcy największe korzyści to przez nich są coraz częściej stosowane,pomijając nawet fakt ,że skarb państwa na tym traci.
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 1.05.2012, 10:55:51
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Niktoś @ 1.05.2012, 11:51:29 ) *
Ta umowa,jest zrobiona pod pracodawcę nie pod pracownika.Same korzyści dla pracodawcy,zero korzyści dla pracownika.

Przykład proszę. Pracowałeś kiedyś jako freelancer czy tylko wklepałeś w google "co to jest", bo odnoszę takie wrażenie. Jak jesteś wolnym strzelcem to taka umowa pasuje i to bardzo, żadnej składki, tylko odprowadzasz podatek. Pracodawca bierze składkę na siebie (w zależności od umowy), Ty dostajesz pieniądze, pracodawca to za co zapłacił, skarb państwa podatek i gra muzyka.

Cytat(Niktoś @ 1.05.2012, 11:51:29 ) *
Widzisz jak niektórzy nie mają wyjścia to i na taką umowę się zgodzą,a że ta umowa daje pracodawcy największe korzyści to przez nich są coraz częściej stosowane,pomijając nawet fakt ,że skarb państwa na tym traci.


Nie wiem czy wiesz, ale pracownik ma prawa. Była nawet organizowana akcja społeczna przez rząd, odnośnie tych umów.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 16:46