Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Jak zbadać zróżnicowanie dwóch kolorów mając ich rgb?
Apocalyptiq
post 6.02.2009, 16:38:38
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 230
Pomógł: 3
Dołączył: 8.01.2008

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Pracuję nad grą siatkarską online. Wybiera się tam dwa kolory - podstawowy i rezerwowy. No i teraz muszę jakoś obsłużyć to, aby użytkownicy nie dawali podobnych/takich samych kolorów na podstawowy i rezerwowy :-) Kolory mam w hexach (co łatwo przekonwertować do rgb), ale w jaki sposób mogę zbadać ich zróżnicowanie? Licząc różnicę bezwzględną każdej barwy (czerwony, zielony i niebieski pierwszego koloru odjąć drugiego koloru) nie uzyskam zróżnicowania koloru - np. wtedy kolor #01FF02 będzie identyczny do #FF0102 :-)

Macie jakieś pomysły, jak taki skrypt napisać?


--------------------
http://estender.net - profesjonalne strony i aplikacje internetowe (Ruby on Rails, Kohana PHP)
Go to the top of the page
+Quote Post
plurr
post 6.02.2009, 16:44:12
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 175
Pomógł: 12
Dołączył: 28.06.2007
Skąd: Bytom

Ostrzeżenie: (0%)
-----


no wlasnie, czarny czarnemu nie rowny, szczegolnie w barwach cmyk - ten sam kolor moze sie skladac z roznych procentow innych barw.

Moze lepiej bedzie, jesli narzucisz uzytkownikowi gotowe barwy z posrod ktorych moze wybrac ? Latwiejsze do walidacji.


--------------------
Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Albert Einstein
Go to the top of the page
+Quote Post
ddiceman
post 6.02.2009, 16:44:55
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 326
Pomógł: 121
Dołączył: 23.07.2008
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Model RGB nie nadaje sie do porownywania emprycznego koloru. Przekonwertuj (rgb2hsv()) sobie kolory z RGB do HSV i porownuj skladowa V kolorow.
Go to the top of the page
+Quote Post
Apocalyptiq
post 6.02.2009, 17:01:01
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 230
Pomógł: 3
Dołączył: 8.01.2008

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Dzięki, sprawdze z tym HSV ;-)

Samo V coś nie łapie, albo ja mam zły konwerter rgb2hsv (mam go w skrypcie do wybierania kolorów na stronie) - dla czarnego i białego to V pokazuje mi jako 0 ;|

Hm, chyba jednak zastosuje się do rady plurra - select z kolorami, o wiele łatwiejsze to do walidacji :-)


--------------------
http://estender.net - profesjonalne strony i aplikacje internetowe (Ruby on Rails, Kohana PHP)
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 18.04.2024 - 21:02