Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Eclipse
Kużdo
post 21.06.2011, 00:27:34
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 181
Pomógł: 14
Dołączył: 4.06.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

Chciałem zorganizować sobie odpowiednio środowisko pracy, więc wybór padł na Eclipse, ze względu na Jave i na PHP. Pytanie teraz mam takie, czy da się jakoś oba frameworki zgrać? Od razu przyznaję się, że jeszcze nie ściągałem wersji dla PHP więc nie wiem czy da się wrzucić wszystko w jeden folder i będzie działało czy może trzeba instalować jakieś moduły...

Chciałbym po prostu korzystać z Eclipse IDE for Java EE i Eclipse for PHP jako jednego narzędzia...

Pozdrawiam.

---------------------------------------------------

Teraz w sumie mam inne pytanie, ale nie będę tworzył do niego osobnego tematu...

Czy da się w Eclipse ustawić coś w stylu nagłówka? Fragment kodu, który będzie się pojawiał w każdym nowym pliku jaki dodam do projektu... Jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedź...

Pozdrawiam.

Ten post edytował Kużdo 21.06.2011, 00:29:44
Go to the top of the page
+Quote Post
vokiel
post 21.06.2011, 07:24:42
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 592
Pomógł: 445
Dołączył: 12.03.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Z Eclipse możesz korzystać zarówno do programowania w Javie jak i PHP. Możesz ściągnąć czyste środowisko i doinstalować resztę jako pluginy. Możesz np ściągnąć Eclipse PDT (PHP Development Tools) i doinstalować dodatki do Javy, lub odwrotnie - dedykowaną wersję do Javy i doinstalować do PHP.

Da się. Przykładowo dla PHP
W menu: Window -> Preferences | Lewe drzewko: PHP -> Code style -> Code Templates <- tu możesz ustawić szablony dla różnych fragmentów kodu. Sample php file to jest szablon dla nowo-tworzonego pliku.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Kużdo
post 21.06.2011, 16:24:29
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 181
Pomógł: 14
Dołączył: 4.06.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki za odpowiedź, szczególnie na temat tego szablonu - bardzo mi to ułatwi pracę.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 12:20