Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Pozycjonowanie a treść z bazy danych, bardzo fundamentalne pytanie o pozycjonowanie
blackstone
post 24.03.2016, 21:12:26
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 98
Pomógł: 0
Dołączył: 19.03.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----



Chce zrobić pewną stronę internetową której artykuły będą zczytywane z bazy danych sql, czyli gdy jej gość kliknie w jakiegoś linka do jakiegoś artykułu to nie przechodzi do podstrony ( kolejnego dokumentu HTML ) w którym jest artykuł tylko skrypt php wyświetla mu treść artykułu z bazy danych ( ale cały czas to fizycznie ta sama strona) . Czy takie pozycjonowanie to jakaś przeszkoda dla pozycjonowania ? Przykładowo - bo to ma być strona o tematyce historycznej- chciałbym gdy ktoś wpiszę w google np "Powstanie Warszawskie" to żeby jedną z propozycji była moja strona i jej treść o tym itd.

Mam więc takie pytania
1 Czy taka logistyka treści strony jest jakąś przeszkodą dla wyszukiwarek czy nie ( głównie chodzi o google ) ?
2 Jeżeli jest to jakaś przeszkoda, to czy opłacalne jest tworzenie takiej logistyki czy lepiej zrobić to jakoś inaczej ( np częściowo baza danych a częściowo logistyka "drzewka " (system pod stron o danej tematyce ) ) ?
3 Jeżeli to nie jest trudne a taka logistyka strony jest jakąś przeszkodą to co można zrobić by to obejść ?

Jestem początkujący w tematyce pozycjonowania więc sorry jeżeli pisze coś bardzo podstawowego ale nie udało mi się znaleźć w necie odpowiedzi ( nawet nie za bardzo wiedziałem gdzie szukać ) . Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi smile.gif .
Go to the top of the page
+Quote Post
blackstone
post 6.04.2016, 19:37:50
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 98
Pomógł: 0
Dołączył: 19.03.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


" Nie wpłynie to negatywnie na żadne pozycjonowanie bazowe. "

Chodzi jak rozumiem o pozycjonowanie bezpośrednie na podstawie samej strony i jej tresci a nie na podstawie czynników zewnętrznych jak ilość linków do niej ?
Jeśli chodzi o taki rodzaj pozycjonowanie to właśnie o taki rodzaj pozycjonowania mam na myśli. Mam jedną całkowicie ćwiczebną stronkę i gdy wpisywałem frazy z różnych tematów ( które były w bazie SQL a nie dokumencie HTML ) to wyszukiwarka mi ich nie widziała i tylko widziała mi stronę główną strony ( która jest jej jedyną stroną i nie ma innej (oprócz panelu administracyjnego ) ) .

Ten post edytował blackstone 6.04.2016, 19:38:48
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 17.04.2016, 22:14:04
Post #3





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 447
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Czyli chcesz powiedziec, ze masz strone http://strona.pl/ i tam masz liste artykulow. I jak klikniesz na arta, to nadal masz link http://strona.pl/ ino ze z trescia arta?
Jesli tak, to tak, ma to wplyw na google i to negatywny. Kazdy art ma miec swoja wlasne strone.

Spojrz na moja strone nospor.pl i wejdz w jakies arty. Kazdy ma swoj wlasny link. I nie, nie generuje dla kazdego arta fizycznie oddzielnej strony. Kazdy art jest osblugiwany przez ten sam skrypt php. To co tam widzisz to sie nazywa "ladne url" - masz nawet tam wpis o tym.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
tenloginjestzaje...
post 29.04.2016, 22:33:38
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 358
Pomógł: 1
Dołączył: 20.07.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Robiłem podobne testy:

Wstawiłem tekst z artów na stronę główną, która jest podlinkowana. Efekt: wyświetlanie strony głównej zamiast podstron w wynikach g na wyższych pozycjach * na frazy zawarte w tekście ). Dzisiaj Google i tak wszystko miksuje i ustala samemu co ma być wyświetlane, nie pomagają dane meta i przyjazne url, a przynajmniej nie w takim stopniu jak to było jeszcze kilka lat temu. Problem jest wtedy jeśli takich podstron mamy dużo..


--------------------
Nigdy nie zapominam kliknąć "pomógł". Zastosowanie na stronie [prosze nie spamuj]
Go to the top of the page
+Quote Post
LowiczakPL
post 2.06.2016, 07:42:51
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 531
Pomógł: 55
Dołączył: 3.01.2016
Skąd: Łowicz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(blackstone @ 24.03.2016, 22:12:26 ) *
Chce zrobić pewną stronę internetową której artykuły będą zczytywane z bazy danych sql, czyli gdy jej gość kliknie w jakiegoś linka do jakiegoś artykułu to nie przechodzi do podstrony ( kolejnego dokumentu HTML ) w którym jest artykuł tylko skrypt php wyświetla mu treść artykułu z bazy danych ( ale cały czas to fizycznie ta sama strona) . Czy takie pozycjonowanie to jakaś przeszkoda dla pozycjonowania ? Przykładowo - bo to ma być strona o tematyce historycznej- chciałbym gdy ktoś wpiszę w google np "Powstanie Warszawskie" to żeby jedną z propozycji była moja strona i jej treść o tym itd.



Jeśli chcesz wszystkie treści pokazywać na stronie głównej to jak G ma trafić do historycznego artykułu jeśli on był 5 lat temu na głównej i brak jest do niego linka ?

Będziesz miał dla G tylko 1 stronę główną ze zmieniającą się treścią co chwilę, ...

Artykuły możesz pookazywać na głównej ale na podstronie musisz mieć ustawione Kanoniczne URLE aby nie robić DUPLICATE CONTENT.

Jeden artykuł na Twojej stronie w 2 miejscach czyli na głównej i w linku to DUPLICATE CONTENT, musi być do tego link kanoniczny zrobiony.


--------------------
Szukam zleceń Symfony, Laravel, Back-End, Front-End, PHP, MySQL ...
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 23:56