Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Klawiatura, Powiedzcie czym robicie hałas.
markonix
post 4.12.2018, 20:17:05
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 707
Pomógł: 290
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Śląsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chciałbym przerzucić się na mechanika, typowo pod programowanie i granie (80/20%), ale potrzebuje kilku rzeczy:
- jeżeli podświetlenie to regulowane lub w jakimś stonowanym kolorze
- bez udziwnień
- koniecznie przycisk wyciszania / głośność + - (albo taka gdzie łatwo to zaprogramuje na jakimś logicznym przycisku)
- możliwość jej wyłączania (on/off) - córka smile.gif
- numeryczna klawiatura

Budżet 1000, ale fajnie jakbym się zatrzymał w połowie smile.gif

Na czym piszecie teraz posta? Pewnie wielu z Was używa dwóch w domu i pracy więc tym bardziej macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 4.12.2018, 20:27:23
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja mam tą: https://compass-ssl.microsoft.com/assets/89...therviews02.jpg

Polecam, przyjemnie się pisze i jakoś nie widzę siebie z mechaniakiem.
Go to the top of the page
+Quote Post
markonix
post 4.12.2018, 23:20:40
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 707
Pomógł: 290
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Śląsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Odpada w przedbiegach, nie ma numerycznej klawiatury wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
borabora
post 5.12.2018, 09:05:54
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 116
Pomógł: 33
Dołączył: 8.09.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@markonix W zestawie do tej klawiatury, którą wrzucił pyton dostajesz jeszcze numeryczną wielkości kakulatora i mysz
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 5.12.2018, 11:10:30
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


O takoło cały zestaw
Kod
https://www.ceneo.pl/26382165
Go to the top of the page
+Quote Post
markonix
post 5.12.2018, 16:36:04
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 707
Pomógł: 290
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Śląsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Od ranu inna rozmowa smile.gif
Ciekawą korzyścią jest to, że skracamy odległość między myszką, a klawiatura właściwą gdy odstawimy ten "kalkulator" gdzieś na bok.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
pemko11
post 5.12.2018, 22:32:43
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 98
Pomógł: 0
Dołączył: 5.10.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


U mnie najwyzklejsza klawiatura podświetlana do programowania
Go to the top of the page
+Quote Post
Evinek
post 6.12.2018, 13:31:31
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 280
Pomógł: 46
Dołączył: 23.03.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja osobiście mam https://www.morele.net/klawiatura-a4-tech-kv-300h-334477/
U mnie obowiązkowo niski profil, takie jak w laptopach (chodzi o typ dokładnie jak ta ma)
Ta może nie jest tak dobra jak niektóre klawiatury w laptopach, ale bardzo wygodnie mi się pracuje.

Dla mnie obowiązkowo:
- podświetlenie (brakuje mi tego)
- przełączniki do muzyki (w biurze mam "nędzną" klawiaturę, ale z przełącznikami do muzyki i się super sprawdzają)
- niski profil

Bawiłem się mechanicznymi (nigdy nie dłużej niż kilka h) i moim zdaniem są okropne. Ale kto co woli smile.gif


Osobiście polecam się przejść do sklepu jakiegoś i posprawdzać klawiatury. Każdy poleci to co ma, a nie musi być tak naprawdę to najlepszy wybór.
A tym bardziej, że każdy lubi co innego. smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
markonix
post 6.12.2018, 13:48:23
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 707
Pomógł: 290
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Śląsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Może racja z tym sklepem, z drugiej strony każdy mówi, że do nowej klawiatury przyzwyczaja się po X dniach więc wystawowe klawiatury będą nas odrzucać z zasady smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 6.12.2018, 14:27:39
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja powiem tyko że jeśli zaczniesz używać tej co ja podesłałem to potem będziesz miał "problem" z nowmalnymi klawiaturami biggrin.gif Przyzwyczajenie że ręce są w innej pozycji (duuużo wygodniej niż na prostej klawiaturze) sprawiają że potem ciężko się przestawić. No chyba że będziesz użytkował obie zamiennie tak jak ja, bo tej w pracy używam a w domu na laptopie bezpośrednio.

No i ogólnie opinie są takie same każdego kto używał jej.
Sam chciałem spróbować mechaniaka. Nawet myślałem o tej z biedry Hykkera ale wiedząć że jak trafię na badziewną klawiaturę to się zrażę i nie będę chciał (to tak jak z sushi smile.gif jak zjsesz gówno z marketu to nigdy więcej, ale jak pójdziesz i wydasz na dobre jedzenie to nie przestaniesz jeść smile.gif )
Go to the top of the page
+Quote Post
gitbejbe
post 7.12.2018, 10:36:50
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 515
Pomógł: 63
Dołączył: 27.08.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----



Pyton_000 dobrze prawi. Od kilku lat klepie na nisko profilowych, miałem już ich 3 - żadna nie kosztowała powyżej 100zł a sprawdzały się bardzo dobrze to pisania a nawet gier (jedną z nich też była A4 Tech). W tym roku jak zalałem moją ostatnią klawiature, postanowiłem poszerzyć doświadczenia o tak zachwalane wszędzie mechaniczne i kupiłem Razera cynosa chroma (tak wiem, w opisie ma że membrana). Akurat fajna sprawa bo trafiłem na opcje ze klawiaturę mogłem oddać do 7 dni bez podania przyczyny i dostać zwrot kasy lub wymienić na inną - poszukaj takich opcji w dużych sieciówkach z elektronika. Wiedziałem że trzeba będzie się przyzwyczaić więc postanowiłem korzystać cały tydzień i finalnie oddałem bez żadnych wątpliwości. Nie mogę powiedzieć że była zła, w klawisze stukało się bardzo wyraźnie, nie było nigdy problemu żeby jakiś klawisz "nie załapał" co zdarza się w nisko profilowych. Naprawdę dobra klawiatura, złego słowa nie mogę powiedzieć po za samym faktem wysokości klawiszy... od razu czuć że dłoń bardziej nienaturalnie leży na klawiaturze, mimo że to w sumie minimetry to nadgarstek wyraźnie się zagina i na dłuższą metę czuć zmęczenie. Po za tym ciężko jest opierać się dłonią o biurko - bez jakiejś podstawki ręka sama prosi się aby pisać w powietrzu no i sama głębokość skoku klawiszy i manewrowanie pomiędzy nimi wymaga sporego przyzwyczajenia. Dałem szanse i to jednak nie dla mnie, choć wiem że sporo osób na takich pisze i sobie chwali, więc tak jak każdy tutaj na pewno stwierdzi - kwestia gustu. Dla mnie obecnie świętym gralem jest surface keyboard od microsoftu - co do zasady im niżej tym lepiej

Go to the top of the page
+Quote Post
viking
post 7.12.2018, 12:04:38
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 365
Pomógł: 1114
Dołączył: 30.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cynus to zwykła membranówka więc nie można powiedzieć że używałeś mechanika wink.gif Zachowanie jest zawsze inne, odczucia też nieporównywalne.
Oosbiście w domu mam Asusa Strix Tactic pro (black) w pracy Qpad MK-30 pro. W mechanicznej jest kilka rodzajów przełączników - to pierwsza rzecz którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
olszam
post 12.12.2018, 08:21:48
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 342
Pomógł: 23
Dołączył: 20.01.2011
Skąd: Chełm

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A ja mam taką już ze 2 lata za 10 zeta, tylko te multimedialne przyciski mam trochę inaczej porobione i port usb jest na pena.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 21:07