Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Studia podyplomowe/szkolenia, Czy warto?
piotr311
post 27.12.2012, 15:04:08
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 27.12.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


studia i tego typu wynalazki dają ogólną wiedzę... na studiach mimo, iż lubisz programowanie to dopiero na 3,4 roku masz wybraną specjalizację...
dużo czasu się marnuje na studiach biggrin.gif. W sieci jest tyle materiałów..... biggrin.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
k_@_m_i_l
post 28.12.2012, 17:54:22
Post #22





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 349
Pomógł: 72
Dołączył: 22.01.2008
Skąd: Wadowice/Oświęcim

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@piotr311 dokładnie. Niestety polskim system nauki jest strasznie zacofany. Uczy wiele teorii, a mało praktyki przez co, tak przykładowo zapewne jakieś 90% osób kończących szkołę średnią jest nieprzystosowanych do pracy. Na studiach też niestety jest marnowane sporo czasu na tak naprawdę pierdoły, które wystarczyłoby tylko pobieżnie omówić,a resztę czasu można poświęcić na bardziej pożyteczne rzeczy.
Wybór specjalizacji na 4/5 semestrze (odnoszę sie cały czas do studiów zaocznych, na które uczęszczam) to zdecydowanie za późno. Takie rzeczy powinny być wybierane na samym początku i człowiek powinien być kształtowany w konkretnym kierunku, a nie tracił 2 lata na naukę 50 rzeczy, z czego tak naprawdę potrzebne będą mu potrzebne 2, a o których i tak musi się nauczyć na własną rękę. Studia to nie szkoła średnia, gdzie większość nie wie co będzie robić w życiu.
Sam, w poprzedniej uczelni miałem przedmioty pokroju UTC (urządzenia techniki cyfrowej), gdzie projektowaliśmy przez dwa semestry budziki, termometry temperatury pokojowej itp ... Pytam po co ? Chciałem wybrać specjalizacje "Programowanie w środowisku internetowym", więc po cholerę mi to ? Wiem, spora część osób pewnie powie że może mi się to w życiu przydać, ale ja twierdzę że taki przedmiot mi nie jest potrzebny i w pracy programisty php/java nie przyda mi się. Nie po to płacę pieniądze by uczyć się czegoś, co w życiu mi się nie przyda.
Studia to już niestety taki okres, gdzie 90% ludzi wie czego chce się nauczyć ... no ale, niestety tak skonstruowany jest nasz system edukacji.


--------------------
"PHP to człowiek. MySQL to również człowiek."
Go to the top of the page
+Quote Post
romana88
post 6.01.2013, 23:45:38
Post #23





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 6.01.2013

Ostrzeżenie: (10%)
X----


rzeczywiście na studiach uczymy się czasem wiedzy nieprzydatnej, albo już przestarzałej....dlatego dobrym rozwiązaniem są podyplomówki.

Ten post edytował thek 7.01.2013, 08:47:37
Powód edycji: [thek]: [thek]: No spam please ;) Link dropped.
Go to the top of the page
+Quote Post
nimka
post 30.01.2013, 22:27:17
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 30.01.2013

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Moim zdaniem warto dokształcać się na podyplomówkach smile.gif
Dodatkowa wiedza jest atutem.
Go to the top of the page
+Quote Post
vokiel
post 30.01.2013, 22:50:40
Post #25





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 592
Pomógł: 445
Dołączył: 12.03.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Argument, że coś może się kiedyś przydać jest trafny, ale... Np dużym plusem mogłaby być dobra znajomość prawa, dobrze byłoby też znać się na medycynie, psychologii, itd. itd.

Niestety ilość wiedzy, która może się przydać jest tak ogromna, że nie da się jej opanować. Pozostaje więc specjalizacja, wymagająca pominięcia rzeczy, które się kiedyś będą mogły przydać.


Podyplomówki i kursy mają ten plus nad studiami, że są ograniczone do wybranego zagadnienia.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
ed_hazard
post 13.02.2013, 11:45:06
Post #26





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 10
Pomógł: 0
Dołączył: 31.01.2012
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ja preferuję praktykę w zawodzie + kursy specjalizujące.

Studia są dla niezdecydowanych.
Go to the top of the page
+Quote Post
Bruuno
post 22.02.2013, 11:57:41
Post #27





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 22.02.2013

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Cytat(melkorm @ 1.11.2012, 23:16:01 ) *
@pyro

Sam miałem podobny problem co Ty, ale poszedłem na skróty, słaba uczelnia, indywidualne + praca na pełen etat i dałem radę zrobić inżyniera, szkoda że często patrzą na średnią przez co nie pojechałem na Erasmusa i teraz nie pojadę na staż .... bo za niska średnia ... chociaż testy z angielskiego bardzo dobrze, to i tak nie puszczą bo nie mam powyżej 4.0 średniej.


to na jakiej uczelni studiujesz, że tak duzą uwage przywiązują do średniej ? znam mase osób które na kierunkach technicznych czy humanistycznych pojechaly ze średnią 3,5 czy nawet niższa...co mnie zdziwilo... tongue.gif podobno podstawą była rozmowa rekrutacyjna i jezyk.
ps. nie możesz spróbowac sam znaleść praktyki za graica skoro twój ang jest na niezłym poziomie? Na praktychach z erasmusa nie dostaniesz wiecej niz 400 euro co na francję /skandynawię starczy ci na przyslowiowe "waciki".
spróbuj może ci się poszczęści !
Go to the top of the page
+Quote Post
-andrzejsoczek-
post 20.03.2013, 10:20:38
Post #28





Goście







A ja również pracuję w domu i nie narzekam na zarobki
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 09:38