Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [WordPress][PHP] gdzie znajduje się kod PHP generujący dany element?
stellatus
post 12.03.2020, 11:22:17
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 196
Pomógł: 0
Dołączył: 9.03.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Gdy interesuje mnie CSS/HTML/JS jakiegoś elementu na stronie, podglądam go i testuję modyfikacje w devtools przeglądarki. Sprawa jest tutaj dla mnie jasna. A jak to wygląda w backendzie? Mam stronę postawioną na WordPressie i interesuje mnie jakiś element. Chciałbym dowiedzieć się gdzie znajduje się kod PHP generujący ten element. Potem chciałbym modyfikować ten kod i podglądać rezultat. Jak się do tego zabrać? Wiem, że potrzebne pliki są w Design -> Theme editor. Używam też child theme. Kilka skryptów JS udało mi się zaimplementować w functions.php. Teraz interesuje mnie np. element zawierający informacje o autorze w main collection i single post. Albo inna kwestia: w edycji postu mamy pole "autor". Chciałbym jako alternatywę dodać następne pole o nazwie "dodał/-a" (wiele moich w postów to tylko linki z krótkim opisem, więc trudno tutaj mówić o autorstwie). Rozumiem, że wchodzę tutaj w obszar WordPress Development. Nie mam kompletnie pomysłu jak się do tego zabrać. Kursy, podręczniki, dokumentacja? Od czego zacząć? Z czego powinno składać się środowisko pracy?
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 18:05