Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [JavaScript] Nodejs i socket.io - czat i walidacja requesta
adrianpl20
post 26.12.2018, 23:22:15
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 111
Pomógł: 16
Dołączył: 20.02.2014

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Witam. Chcę stworzyć czat taki jak na facebooku (prywatne wiadomości między użytkownikami), ale jako że zacząłem dopiero przygodę z Socket.io i NodeJS to chciałbym poradzić się kogoś doświadczonego z tymi technologiami.
Na co muszę zwracać uwagę w kwestii bezpieczeństwa podczas pisania takiego czatu? Podejrzewam, że dane w requeście, który inicjuje połączenie websocket z serwerem Nodejs, da się łatwo podmienić, a więc musiałbym jakoś sprawdzać czy user wysyłający wiadomość, nie wstawił w request danych innego usera - przez co końcowo nadawcą byłby niewłaściwy użytkownik. Jak to zrobić? Wszyscy piszą o tokenie, nawet na konkurencyjnym forum 4p sprawdziłem i wysyłany jest tylko jeden parametr podczas inicjalizowania połączenia websocket, i jest to parametr "token" (jest straaaasznie długi) - podejrzewam, że najlepiej taki token utworzyć w backendzie (php) z danych zalogowanego na stronie użytkownika (który potem ma wysyłać wiadomości do innych użytkowników), ewentualnie dodać sól - i jak ten token ostatecznie walidować po stronie Nodejs? Podczas inicjalizacji czatu raz pobierać dane nadawcy z bazy, tworzyć token w ten sam sposób i porównywać go, czy jest jakiś bardziej optymalny sposób?
Oprócz możliwości podszycia się pod innego usera jako nadawca (poprzez spreparowanie danych requesta), są jeszcze jakieś inne możliwości dla "atakującego"?

Z góry dziękuję za wskazówki.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 06:33