Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [klasa] class.tlen.php, Simple usage Tlen.pl protocol in php
MalCom
post 17.03.2007, 13:13:59
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 23
Pomógł: 0
Dołączył: 22.01.2006
Skąd: Wodzisław Śl.

Ostrzeżenie: (0%)
-----


class.tlen.php to zorientowana obiektowo biblioteka w php, rozprowadzana na licencji GPL, dostarczającą proste i łatwe, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie dla aplikacji sieciowych korzystających z protokołu sieci komunikatora Tlen.pl.

CTP jest pomostem miedzy nasza aplikacja, a protokołem sieciowym, wprowadza pełną abstrakcje, przez co nie jest wymagana znajomość protokołu sieci Tlen.pl, aby korzystać z API biblioteki. Dzięki temu całą uwagę możemy poświęcić naszej aplikacji i skupić się na jej działaniu i implementacji, nie martwiąc się o szczegóły związane z protokołem Tlen.pl

Klasa oddaje do dyspozycji znaczna cześć dostępnych funkcji protokołu Tlen.pl. Umożliwia zbudowanie prostych skryptów, czy wskaźników stanu prezentowanych na stronie, powiadamiaczy, jak również bardziej rozbudowane aplikacje sieciowe, boty, a kończąc na funkcjonalnym komunikatorze.

Miałem plan zgłoszenia tej biblioteki do ostatniego konkursu, ale nawet zawaleniu nocki nad aktualizowaniem ostatniej wersji nie wyrobiłem się. Postanowiłem, więc ją trochę poprawić zmodyfikować etc.
I wreszcie po prawie roku od wydania ostatniej wersji udało się – wydałem wersje 1.2 winksmiley.jpg

Klasa przeszła kilka znaczących zmian, do głównych możemy zaliczyć przystosowanie do php5, wymiana parsera XML, zastępując go wbudowanym w php SimpleXML-em, zoptymalizowanie działania całej klasy, oraz wprowadzenie nowego systemu logowania błędów i zdarzeń w czasie pracy biblioteki, przystosowanie do łatwej rozbudowy.
Zmiany zaowocowały niekompatybilnością z poprzednią wersją, oraz utracenie możliwości działania pod < PHP5.1.x.
Pełen spis zmian znajdziecie w changelogu.

Kodu nie będę tutaj wklejał, bo jest tego ponad 1k linii.
Można go pobrać ze strony projektu, tam tez znaleźć więcej informacji i przykłady użycia.

Niestety dokumentacja nadal nie istnieje, postaram się wygospodarować trochę czasu, aby to zmienić, ale nie jest łatwo, bo ciągle go brakuje.

Przydatne linki:
Edit (13:13 17/03/2007):

Znaleziono błąd uniemożliwiający poprawne wysłanie wiadomości.

Linia 244 w pliku klasy powinna wyglądać tak:
Kod
        if (!$to || !$type || !$body) {


W prezentowanym przykładzie na stronie projektu poprawiono literówkę.

Teraz wszystko powinno działać.
Nie mniej zachęcam do testów, i zgłaszania błędów. Za kilka dni wydam wersje z poprawionym wyżej błędem, dobrze byłoby, aby jakiekolwiek znalezione błędy zostały także poprawione w tej wersji winksmiley.jpg

Ten post edytował MalCom 17.03.2007, 13:15:23


--------------------
malcom.pl | xime.xorg.pl | http://wxwidgets.org.pl | software developer c/c++ php perl asm
Go to the top of the page
+Quote Post
L00zak
post 20.04.2007, 22:26:39
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 58
Pomógł: 5
Dołączył: 2.05.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


świetna rzecz, thc :roll2:
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 17:26