Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Symfony 2 - Włodzimierz Gajda
Szymciosek
post 10.08.2012, 15:21:08
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 168
Pomógł: 126
Dołączył: 5.02.2010
Skąd: Świdnica

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
posiada ktoś tą książkę ? Warto ją kupić dla osoby, która nie miała do czynienia z Symfony2 ? Omawiane w niej są podstawy podstaw i po kolei wszystko jak coś zrobić ?
Powód edycji: [Daiquiri]: Przenoszę do odpowiedniego działu
Go to the top of the page
+Quote Post
greycoffey
post 10.08.2012, 15:34:56
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 320
Pomógł: 29
Dołączył: 3.04.2010

Ostrzeżenie: (20%)
X----


Podbijam wink.gif I proszę moderatora o przeniesienie do dizału "Książki".
Go to the top of the page
+Quote Post
Szymciosek
post 10.08.2012, 17:11:01
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 168
Pomógł: 126
Dołączył: 5.02.2010
Skąd: Świdnica

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Trochę się pośpieszyłem, bo dopiero od 17.08 w sprzedaży... no ale może ktoś słyszał jakieś opinie już na ten temat albo na temat samego Pana Gajdy ? Czy kupując książkę będę zadowolony ?
Go to the top of the page
+Quote Post
IceManSpy
post 10.08.2012, 17:19:03
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 006
Pomógł: 111
Dołączył: 23.07.2010
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Włodzimierz Gajda napisał książkę od Zenda, którą kupiłem. Pokazuje ona postawy i praktycznie po przeczytaniu całej można już jakiś projekt stworzyć. Żeby opisać całego Zenda to chyba musiałaby mieć kilka tomów smile.gif Dlatego na początek mi wystarczyła (akurat do uporządkowania wiedzy).


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Szymciosek
post 10.08.2012, 18:51:36
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 168
Pomógł: 126
Dołączył: 5.02.2010
Skąd: Świdnica

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No mi własnie o taką książkę chodzi, z której poznam podstawy i będę w stanie już coś ogarnąć, zrobić jakąś prostą stronę na tym, a dzięki temu w między czasie będę wiedział czemu służy dana klasa i jak się komunikuje z innymi oraz czego szukać z konkretów w przypadku bliższego poznawania Symfony2.

Czyli wg Ciebie nie znając w ogóle Symfony2 i kupując tą książkę jestem w stanie zacząć jakoś ładnie na tym pracować ?
Go to the top of the page
+Quote Post
irmidjusz
post 10.08.2012, 21:16:29
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 279
Pomógł: 60
Dołączył: 25.02.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


jakoś - tak, ładnie - już nie koniecznie... biggrin.gif


--------------------
there is much to be learned
Go to the top of the page
+Quote Post
Szymciosek
post 10.08.2012, 21:24:08
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 168
Pomógł: 126
Dołączył: 5.02.2010
Skąd: Świdnica

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ładnie zrobić to kwestia graficzna raczej, a jakoś zrobić tutaj można się spierać, czy jakoś od strony programistycznej, gdzie po 3 miesiącach się nie połapie czy jakoś od strony graficznej, gdzie strona wygląda jak o kant dupy rozbić...

Ładnie też może być graficznie owszem, ale tutaj jest kwestia tylko programowania, a żeby poznać jakiś framework w tym przypadku Symfony2 pytam o książkę i czy jestem w stanie z niej wyciągnąć coś i nauczyć się podstaw, zrobienia strony www i późniejszej jej ulepszeniu czyt. dodaniu innych elementów, zrobienie czegoś później od nowa, tworzenie własnych bundli, wykorzystywanie ich w innych projektach itd.
Go to the top of the page
+Quote Post
Riggs
post 27.08.2012, 13:25:19
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 162
Pomógł: 13
Dołączył: 16.06.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czy ta książka będzie odpowiednia dla kogoś kto nie zna w ogóle Symfony? Czy pozwoli w sposób uporządkowany nauczyć się frameworka? Znam Zend Framework ale Symfony2 ma kilka rzeczy które mi się podobają i z chęcią podszkoliłbym się w tym frameworku. Nie chciałbym jednak od początku uczyć się złych nawyków (tak jak miałem przy ZF) i później co rusz przerabiać aplikację na bardziej prawidłową (profesjonalną) tak jak zrobiłem z moim projektem w Zend.
Go to the top of the page
+Quote Post
Szymciosek
post 27.08.2012, 13:35:01
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 168
Pomógł: 126
Dołączył: 5.02.2010
Skąd: Świdnica

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Książkę już mam i mogę Ci powiedzieć, że tak, pozwoli Ci na naukę od podstaw.
Po kolei masz wytłumaczone do czego służą dane katalogi/pliki, jak stworzyć własny projekt/bundle, jak tworzyć kontrolery itd itp.

Od podstaw typu HelloWorld do pracy z bazami danych...
Go to the top of the page
+Quote Post
peter13135
post 26.09.2012, 12:53:19
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 447
Pomógł: 191
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A jak ta książka ma się do cookbooka, który jest na stronie symfony ? Czy książka jest bardziej obszerna od cookbooka, czy nie ?


--------------------
:)
Go to the top of the page
+Quote Post
mheki
post 11.12.2012, 07:32:08
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 15
Pomógł: 1
Dołączył: 2.03.2012
Skąd: Oborniki

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli miałeś do czynienia z innymi książkami Gajdy, to jest ona napisana jak najbardziej w "jego stylu".
Tzn. książka opiera się o listę ćwiczeń, najpierw masz zadanie, potem rozwiązanie, więc fajnie się to czyta nawet w tramwaju.
Autor zaczyna od super prostych przykładów aplikacji typu "hello world", przez wykorzystanie twiga, po bazy danych i bundle.

Nie jest to typowy cookbook - nie masz tutaj pytania: Jak zrobić X? i odpowiedzi: w taki i taki sposób
Raczej polega to na zasadzie:
Zrób taką a taką aplikację, do wykonania użyj tego i tamtego.
Pod spodem masz rozwiązanie.

IMHO dobra pozycja do wejścia w świat Symfony2, po jej przeczytaniu trzeba się jednak skierować do dokumentacji i cookbooka, bo jest to jedynie wierzchołek góry lodowej

(thek) EDIT: Nie mówiąc o aktualności... Książka pisze o 2.0.X, a w porównaniu do aktualnej 2.1.X zaszło dość dużo zmian, zwłaszcza w formularzach. Nie wspominam nawet, że wiele rzeczy przeszło tam do deprecated i w 2.3 wyleci.
(thek) EDIT2: Poza tym nie odkopujmy tematów sprzed ponad 2 miesięcy skoro nie potrzeba, gdyż nikt nie podpiął się z pytaniem do tematu.


--------------------
http://blog-hekima.rhcloud.com - Hekima Blog (trochę o Zendzie, trochę o linuksach)
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 22:18