Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zrzucenie brzuszka., Jak pozbyć się mięśnia stołowego.
starach
post 1.04.2007, 17:12:15
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 999
Pomógł: 30
Dołączył: 14.01.2007
Skąd: wiesz ?

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam.
Przez zimę i totalnie bierny tryb życia zauważyłem znaczne zwiększenie się mojej wagi.
Najprościej rzecz ujmując, JESTEM GRUBY !
Chce stracić na wadze tylko zwyczajnie nie wiem jak się do tego zabrać.
Zazwyczaj jak przytyłem to potem sam tak jakoś wracałem do swojej zwyczajnej wagi ciała.
Teraz jednak nadal tyję. Założę się że wielu z was moi kochani komputeroFcy też macie tego typu problemy.
Powiedzcie jakie ćwiczenia diety etc. należy stosować żeby się pozbyć 'mięśnia stołowego'.
Aha jeszcze taka sprawa jest bo słyszałem o L-Karnitynie która podobno pomaga w spalaniu tkani tłuszczowej.
Mieliście z tym jakieś do czynienia ?
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post
strife
post 1.04.2007, 17:14:50
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 605
Pomógł: 96
Dołączył: 22.10.2004
Skąd: UK

Ostrzeżenie: (0%)
-----


LOL, co temat. Takie rzeczy to do Offtopicu pisz tongue.gif

ps. nie mam z tym problemu, często gram w piłkę nożną :]


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
drbane
post 1.04.2007, 17:27:11
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 38
Pomógł: 0
Dołączył: 9.10.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, pytanie ile masz lat, bo z wiekiem (tak po 24) są spore problem ze spalaniem, człowiek sie wygodny robi, mniej sie rusza itd.

Z diety to polecam poprostu mniej jeść i pić zieloną herbatę. Ja czasami zamiast do pracy jechać, idę na piechotę 3km, pozatym jakiś sport (bieganie, rower, piłka, karate).
Wszystko zależy od silnej woli a nie od diet. A im wcześniej zaczniesz tym lepiej, bo później jest coraz gorzej;)


--------------------
only Google!
Go to the top of the page
+Quote Post
bela
post 1.04.2007, 17:31:12
Post #4


Administrator PHPedia.pl


Grupa: Developerzy
Postów: 1 102
Pomógł: 2
Dołączył: 14.09.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


po pierwsze dieta. bez zwracania uwagi na to co jesz nie schudniesz nawet niewiadomo ile bys nie cwiczyl. ja moge polecic Diete South Beach.

co do cwiczen. sa waznym uzupelnieniem diety. jesli chodzi o spalanie tluszczy to zaczynasz spalac je po ok 30-40 minutach biegu, l-karnityna przyspiesza ten proces. jesli chodzi o rodzaj cwiczen to wszelkie aeroby sa ok, czyli np basen, bieganie, rower. wazne zeby trwaly dlugo.

[edit]
do tego co powyzej. wcale nieprawda jest ze wystarczy jesc mniej. oczywiscie jezeli ktos sie opycha to sila rzeczy musi zmienic wielkosc spozywanych posilkow, jednak bardziej liczy sie ich jakosc, czyli taka rzecz jak indeks glikemiczny, stopien przetworzenia produktu (im mniejszy tym lepiej, pelnoziarniste produkty), zawartosc cukru


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Dandelion
post 1.04.2007, 17:57:27
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 169
Pomógł: 0
Dołączył: 27.01.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


znajdz sobie jakis sport ktory lubisz wtedy na trening nie bedziesz szedl z przymusu winksmiley.jpg
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 1.04.2007, 18:24:21
Post #6


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




Chyba najbardziej "wygodny" sposób jaki znam:

Pewnie jesz więcej niż jesteś w stanie spalić, możesz po prostu w momencie gdy jesteś głodny napić się czegoś woda/herbata.

A jeżeli chodzi o brzuch to polecam Aerobiczna "6" Weidera
Go to the top of the page
+Quote Post
skowron-line
post 1.04.2007, 18:40:39
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 340
Pomógł: 542
Dołączył: 15.01.2006
Skąd: Olsztyn/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@hwao Aerobiczna "6" Weidera to akurat slaba rzecz wiem bo probowalem
najlepiej jest zapisac sie na silownie i sobie 3 razy w tygodniu pocwiczyc, na takiej silowni jest bierznia rowerek, ergometr wioslarski(to goraco polecam) i inne fajne rzeczy.

A co do l-karnitryny to ja osobiscie lykam i musze powiedziec ze pomaga oczywiscie trzeba ograniczyc jedzenie szczegolnei te wieczorne, po kolacji najlepiej sie wybrac na spacer a nie siadac odrazu do komputera.
Jest kilka lawych sposobow na to zeby nie przybrac na wadze. Duzo osob nieje sniadania w domu przed wyjsciem do pracy/szkoly a to blad bo jak zjesz w pracy to siadziesz i siedzisz a jak zjesz przed wyjdziesz to bedziesz jeszcze sie ruszal bo do tej pracy trzeba dojsc wiec juz tracisz kalorie i spalasz to co zjadles.

Natomiast jeżeli zapiszesz sie na silownie to najlepiej brac l-karnitryne 2 tabletki 30min przed treningiem, na pusty żołądek, ale to wszystko jest napisane na opakowaniu, wiec warto przeczytac,a koszta niesa duze.

Ja kupilem L-karnitryne firmy Trec za ok 40zl i to starcza na 3 miesiace treningu a po takim czasie napewno zauwazysz zmiany no chyba ze sie nie przylozysz do tego. A jak wiadomo oprocz tego ze spalisz tluszcz na silowni to jeszcze urosną ci miesnie wiec jak po 1,5miesiaca wejdziesz na wagę i zobaczysz ze nic ci nie ubylo to pomysl o tym ze zaminiles tluszcz w miesnie, takie rzeczy bardzo zniechecaja wiele osob.

p.s Zamien Cole na wode, odstaw chleb, ziemniaki zacznij jesc Wase bo to swietny zapychacz zjesz pare kromek i glód mija. I podobno jak sie wypije szklanke wody i polezy na brzuchu to ma sie uczucie glodu z glowy na okolo 90min (bezdomni tak robia)

pozdrawiam i zycze powodzenia

Ten post edytował skowron-line 1.04.2007, 18:41:00


--------------------
I'm so fast that last night I turned off the light switch in my hotel room and was in bed before the room was dark - Muhammad Ali.
Peg jeżeli chcesz uprawiać sex to dzieci muszą wyjść, a jeżeli chcesz żeby był dobry ty też musisz wyjść - Al Bundy.

QueryBuilder, Mootools.net, bbcradio1::MistaJam
http://www.phpbench.com/
Go to the top of the page
+Quote Post
sztosz
post 1.04.2007, 19:43:07
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 866
Pomógł: 32
Dołączył: 2.06.2004
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Sprawdzone z życia (nie mojego tongue.gif ): Wizyta u dietetyka i trzymanie się diety którą on tobie przepisze. Nie tracisz na wadze w sposób gwałtowny (co mogłoby być nie zdrowe) ale efekty widać. Po kilku tygodniach gołym okiem zauważysz różnicę, a prawdopodobnie także będziesz się czuł ogólnie zdrowiej i lepiej. Do tego trochę więcej ruchu. Jak masz do pracy 3 kilometry to wyjdź wcześniej, przejdź się na piechotę. Mama/Żona robi zakupy? Masz wolną chwilę, to wyręcz ją, sprawisz przyjemność i zażyjesz trochę ruchu. Nie koniecznie trzeba zaraz latać na siłownię, nie wszyscy to lubią, wystarczy codziennie ruszać się więcej niż "trójkąt bermudzki" (kuchnia, klop, komputer) winksmiley.jpg


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
revyag
post 1.04.2007, 21:34:51
Post #9





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 258
Pomógł: 16
Dołączył: 21.09.2004
Skąd: Kielce

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Witam, pytanie ile masz lat, bo z wiekiem (tak po 24) są spore problem ze spalaniem, człowiek sie wygodny robi, mniej sie rusza itd.

To jakaś totalna bzdura smile.gif Wszystko zależy od trybu życia a nie od wieku.

Cytat
Wszystko zależy od silnej woli a nie od diet.

Ździwiłbyś się jak dużo zależy od diety. Trening oczywiście musi być ale bez dobrze ułożonej diety dużo się nie osiągnie.
Sprawa wygląda tak, że każdy organizm jest inny, jeden opycha się ile wlezie i nie przytyje(ja winksmiley.jpg) inny ma problem odwrotny.

Cytat
Pewnie jesz więcej niż jesteś w stanie spalić, możesz po prostu w momencie gdy jesteś głodny napić się czegoś woda/herbata.

A jeżeli chodzi o brzuch to polecam Aerobiczna "6" Weidera

Kolejne jakieś dziwne rady smile.gif Dobrze przemyślana dieta załatwi wszystko. Jak zamiast jedzenie będzie pił wodę to w niedługim czasie rozchoruje się z przemęczenia.
Jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch to Aerobiczna "6" Weidera jest super, ale jeśli nie masz sporej warstwy
tłuszczyku na brzuchu. Wtedy taki trening jest daremny, lepiej najpierw spalić trochę.

Cytat
Duzo osob nieje sniadania w domu przed wyjsciem do pracy/szkoly a to blad bo jak zjesz w pracy to siadziesz i siedzisz a jak zjesz przed wyjdziesz to bedziesz jeszcze sie ruszal bo do tej pracy trzeba dojsc wiec juz tracisz kalorie i spalasz to co zjadles.

Dodam jeszcze, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Uzupełnia stracone przez noc zasoby energetyczne.
Tak naprawde to rano można pozwolić sobie na bardzo dużo (oczywiście w granicach umiaru), bo organizm to wszystko wchłonie. Natomiast teoria o ruchu po śniadaniu jest chybiona, i tak nic nie spalisz, a jeśli już to jakiś okruszki.
Poza tym to jeśli dieta jest dobrze ułożona to żaden posiłek nie spowoduje że od samego siedzenia będzie
się tyć.

Cytat
I podobno jak sie wypije szklanke wody i polezy na brzuchu to ma sie uczucie glodu z glowy na okolo 90min (bezdomni tak robia)

No nie mogę. I może jeszcze poturlać się i klasnąć uszami winksmiley.jpg

Cytat
Nie koniecznie trzeba zaraz latać na siłownię, nie wszyscy to lubią, wystarczy codziennie ruszać się więcej niż "trójkąt bermudzki" (kuchnia, klop, komputer)

To prawda że nie trzeba zasuwać na siłownię, ale jakaś forma wysiłku fizycznego musi być żeby to miało sens.
-------------
Przechodzą do meritum.
Tak naprawdę nieważne ile jesz, ale co.
- zasada jest taka że im poźniejsza godzina tym organizm trudniej spala, więc obfite posiłki wieczorem muszą pójść w zapomnienie
- wywalasz z jadłospisu: ryż biały, ziemniaki, jasne pieczywo, słodycze, potrawy mączne i zawierające cukier, kukurydzę, masło, smalec, oleje rafinowane
- zaczynasz jeść - ciemne pieczywo, płatki owsiane, dużo warzyw, oliwa z oliwek, tłuste ryby zamiast mięsa, chyba że drób albo chuda wołowina lub cielęcina, ser biały
-------------
Sprawdzone na mojej współlokatorce. Zrzuciła parę kilogramów.
-------


Jeśli zależy Ci na bardziej intensywnym spalaniu trzeba będzie się poruszać trochę.
Najlepiej spala się tłuszczyk rano na czczo.
Chodzi o to że wtedy po nocy organizm ma bardzo mało paliwa, które najchętniej używa, glikogenu. Więc kiedy go spali, poszuka innego źródła energii, którym będzie tłuszczyk winksmiley.jpg

Proponuję na początek (aby nabrać wprawy,kondycji) rano pobiegać 25 minut dwa razy w tygodniu, ewentualnie rowerek.
Tutaj ważne jest aby to tętno nie przekraczało 70-75% tętna maksymalnego i było stałe, gdyż tylko wtedy będzie spalany glikogen a poźniej tłuszcz, jak będziesz biegł szybciej to wzrośnie stężenie kwasu mlekowego w mięśniach i zablokuje to spalanie tłuszczów. I cały wysiłek na nic. No a tego nie chcesz winksmiley.jpg

W skrócie - biegasz truchtem

Jeszcze coś na koniec. Nie da się spalać tkanki tłuszczowej miejscowo, czyli np. tylko z brzucha. Albo całościowo albo wcale

Good luck smile.gif


--------------------
-------------

------
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 2.04.2007, 07:09:32
Post #10





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




jejku jaka panika :-)
tez mialem i ma problemy z nad waga ...
ostatnio po chorobie spadlo ze mnie 12 kg ;-) ale nie polecam tej kuracji ...

nie mniej ścieżka jest bardzo prosta:
1. idziesz do dietetyczki która będzie Ciebie zapraszać co dwa tygodnie i za każdym razem da Tobie inną dietę
2. powyższy punkt nie będzie miał ciekawych efektów jeżeli nie zaczniesz się ruszać osobiście polecam aikido gdzie pracują wszystkie partie ciała a co najważniejsze agresji, przemocy tam nie znajdziesz ...

Pozdrawiam


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
Ociu
post 2.04.2007, 12:30:55
Post #11





Grupa: Moderatorzy
Postów: 1 566
Pomógł: 37
Dołączył: 14.05.2003
Skąd: Kraków




Jak masz za dużo to daj mi winksmiley.jpg
Go to the top of the page
+Quote Post
Wykrywacz
post 2.04.2007, 12:46:48
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 726
Pomógł: 20
Dołączył: 8.12.2005
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ew. ożeń się albo znajdz sobie laskę która lubi te klocki.

A na poważnie to moja żona jest w ciąży a ja wole nie ryzykować i ostatnio jak
wlazłem na wagę to pojawił się zamiast cyferek napis "zleź".

Postanowiłem po tym coś zrobić ze sobą i nie jem od wczoraj po godzinie 22 obiadu. Jak narazie czuje się dużo lepiej, znaczy się lżej smile.gif.

A pozatym dobrze jest kupić sobie psa, bydlęta mają tą brzydką przypadłość że muszą robić na dworze, co automatycznie zmusza cie przynajmniej 3 razy dziennie do opuszczenia nory.
Go to the top of the page
+Quote Post
Moli
post 2.04.2007, 13:12:17
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 662
Pomógł: 45
Dołączył: 26.03.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie szukaj sposobu na siłę, w końcu Ci się odechce trenować w domu albo chodzić na siłownię smile.gif Wiem to z własnego doświadczenia (chodź teraz ramiona i biceps już jakiś czas trenuje i chce mi się o dziwo biggrin.gif). Najlepszym sposobem jest połączenie przyjemnego z pożytecznym biggrin.gif Kup sobie rower, pogoda jest ładna, więc pojeździ z godzinkę codziennie to oprócz zdrowia i kondycje zyskasz.
Go to the top of the page
+Quote Post
Wykrywacz
post 2.04.2007, 13:30:04
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 726
Pomógł: 20
Dołączył: 8.12.2005
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Boshe czy wy naprawdę nie słyszeliście o dziewczynach? Tylko siłownia rower..... pakowanie bicepsu i ramion tongue.gif.

Btw. Najlepsze jest ... pływanie.

Ten post edytował Wykrywacz 2.04.2007, 13:30:57
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 2.04.2007, 13:33:10
Post #15





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Wykrywacz @ 2.04.2007, 14:30:04 ) *
Boshe czy wy naprawdę nie słyszeliście o dziewczynach?
Słyszeli.
Jak znajomy znajomego oglądał na kamerce.
A taki inny koleś pisał na blogu, że kiedyś widział przez okno jak wstał od kompa.


Ruszcie tyłek od kompa i zacznijcie się ruszać to schudniecie tongue.gif tongue.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
starach
post 2.04.2007, 13:42:09
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 999
Pomógł: 30
Dołączył: 14.01.2007
Skąd: wiesz ?

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hmm dietetyk/dietetyczka mówicie ?
Zwariowaliście ? Ja właśnie postuję tutaj żeby nie płacić za dietetyka thumbsupsmileyanim.gif
Chyba odkurzę rower ^^
@skowron-line:
(p.s Zamien Cole na wode, odstaw chleb, ziemniaki zacznij jesc Wase bo to swietny zapychacz zjesz pare kromek i glód mija.) A oddychać mi wolno ? tongue.gif
@Wykrywacz: Mam 3 psy wieśniak jestem biggrin.gif Nawet kolega w prezencie sprawił mi niedawno koszulkę z odblaskowym napisem "Straż Wiejska"
Siłownia ? Basen ? Pieczywo Wasa ? NA WSI ?! biggrin.gif
A tak na poważnie to wasy jeść nie mogę bo wpadam w trans i wcinam to jakby mnie głodzili miesiącami tongue.gif
Ehh w takim razie pozostaje wysiłek fizyczny i dietka.
edit>
@mike_mech: Mądrala się znalazł. Ile ważysz ? tongue.gif

Ten post edytował orglee 2.04.2007, 13:43:19
Go to the top of the page
+Quote Post
Moli
post 2.04.2007, 13:43:08
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 662
Pomógł: 45
Dołączył: 26.03.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Na dziewczynie bicepsu nie wytrenujesz:) chyba że na grubej jakieś i będziesz ją nosił na rękach (z miłości oczywiście biggrin.gif).
Go to the top of the page
+Quote Post
Wykrywacz
post 2.04.2007, 13:46:14
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 726
Pomógł: 20
Dołączył: 8.12.2005
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To zależy jak jest gruba to można poćwiczyć.
(Dla nie wtajemniczonych.
Jak to się robi z grubą babą:
Bierze się i wali z całej siły w dupe, po czym wchodzi za drugą falą)
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 2.04.2007, 13:46:24
Post #19





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(orglee @ 2.04.2007, 14:42:09 ) *
@mike_mech: Mądrala się znalazł. Ile ważysz ? tongue.gif
ok. 68-72kg przy 174cm wzrostu
(nie ważyłem się już dawno, może być +/- kilogram)
tongue.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Wykrywacz
post 2.04.2007, 14:17:12
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 726
Pomógł: 20
Dołączył: 8.12.2005
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No to ciekawe grubasy ile wy ważycie
ja 118-122 kg(po świętach) przy 206cm
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 16:29