Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> pobieranie z bazy i dopisywanie - bot odpowiadający
kroliczka
post 22.06.2015, 16:58:29
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 22.06.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej, prosiłbym o pomoc w jednym zadaniu. Ogarniam podstawy programowania, ale temat PHP i technologii internetowych jest mi zupełnie obcy, więc będę wdzięczny za podpowiedź jak to zrobić. Nie chcę gotowych rozwiązań, a jedynie wskazówki co i jak, więc liczę na wyrozumiałość, jeśli któreś pytanie jest laickie.

Mam za zadanie postawić forum, w którym boty będą automatycznie odpowiadać w wątkach. Forum mam - wykorzystałem PHP BB 3.0 I teraz co dalej?
Mam mieć 3-4 boty. Pomyślałem, że do każdego bota przypiszę jeden wątek (wątki mam narzucone tematy).
Widzę to tak: bot pobiera z bazy danych info o ostatnim poście w wątku (musi się do niego odnieść w swojej wypowiedzi), pobiera odpowiedź z innej przygotowanej tabeli i wpisuje do bazy swoją wypowiedź.
1. Czy to jest rozsądna ścieżka? Czy może da się łatwiej?
2. Jak to "podpiąć" do PHP BB? Kompletnie nie rozumiem takich systemowych "integracji". W czym pisać? Domyślam się, że mySQL zapytania - ale co dalej?
3. Jak sprawić by ten skrypt odpalał się automatycznie, powiedzmy raz na dobę?

Oraz za wszelkie inne uwagi, rady, wskazówki będę wdzięczny.
Go to the top of the page
+Quote Post
rad11
post 22.06.2015, 17:10:30
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 270
Pomógł: 184
Dołączył: 7.10.2012
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Curl, PHP i MySQL(PDO), CRON.
Go to the top of the page
+Quote Post
kroliczka
post 24.06.2015, 12:25:01
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 22.06.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zacząłem w tym wszystkim grzebać, coś tam rozumiem i teraz pytanie kolejne - lepiej dopisywać nowe posty po prostu do bazy danych czy skorzystać z tego: https://wiki.phpbb.com/Function.submit_post ? Co jest lepszą praktyką i co ważniejsze - co będzie łatwiejszą techniką?
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 10:27