Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [Dropzone.js] Kasowanie wgranych plików - jak?, gdzie wskazać plik kasujący?
siutek
post 12.10.2016, 20:11:07
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 173
Pomógł: 1
Dołączył: 26.10.2005
Skąd: Toruń

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
problem jak w temacie:
Do swojej strony dodałem powyższe rozszerzenie, czyli Dropzone.js, a do tego, po stronie serwera wykorzystuję klasę class.upload.php (ze strony verot.net).
Pliki pięknie wgrywają się na serwer a na stronie pojawiają się eleganckie miniaturki.

w konfiguracji Dropzone.js ustawiłem sobie addRemoveLinks: na true, w związku z czym pod uplodowanymi miniaturkami pojwaił mi się link do usuwania. Klikając na niego znika mi miniaturka ze strony, ale za chiny nie wiem jak zrobić by wskazane zdjęcie znikło też z serwera. Nie wiem gdzie wskazać plik kasujący i jak przekazać parametry (nazwę pliku do skasowania).

używam najprostszej implementacji Dropzone.js, czyli wykorzystuję poprostu <form></form> z klasą "dropzone".
Go to the top of the page
+Quote Post
trueblue
post 12.10.2016, 20:46:37
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 761
Pomógł: 1822
Dołączył: 11.03.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Podpinasz pod link wywołania ajax z nazwą pliku, ale jeśli ze strony korzysta wielu użytkowników, to warto to oprzeć o sesje (po uploadzie zapisywać w sesji nazwę, a przy usuwaniu sprawdzać czy to użytkownika plik).
A jeszcze prościej. Wrzucaj pliki do "śmietnika". Przy zatwierdzeniu formularza przenoś w miejsce docelowe, a "śmietnik" usuwaj automatem co jakiś czas.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
siutek
post 13.10.2016, 12:35:07
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 173
Pomógł: 1
Dołączył: 26.10.2005
Skąd: Toruń

Ostrzeżenie: (0%)
-----


sorry, ale nadal nie mogę sobie z tym poradzić.

na stronie dropzonejs.com znalazłem taki fragment:
If you want to remove an added file from the dropzone, you can call .removeFile(file). This method also triggers the removedfile event.

Here’s an example that would automatically remove a file when it’s finished uploading:

  1. myDropzone.on("complete", function(file) {
  2. myDropzone.removeFile(file);
  3. });


ale za chiny nie wiem gdzie to umieścić i gdzie zdefiniować adres do pliku php usuwającego wgrane pliki.

warunek, który zawiera generowany znacznik <A> wygląda tak:
  1. if (this.options.addRemoveLinks) {
  2. file._removeLink = Dropzone.createElement("<a class=\"dz-remove white-text\" href=\"java script:undefined;\" data-dz-remove>" + this.options.dictRemoveFile + "</a>");
  3. file.previewElement.appendChild(file._removeLink);
  4. }


Ten post edytował siutek 13.10.2016, 12:36:26
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20.04.2024 - 06:51